Nightskyscraper
Nightskyscraper
  28 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Poradziłby ktoś jaki sprzęt mógłbym wybrać?
Cena do 1500 z body
Może być używana
ISO spokojnie wystarczy do 1600
Obiektyw ... hm... porządny (trochę mniej ważny dla mnie)
Mln pixeli? Bez różnicy... od 8 mln +
Model? nie taki ważny

spioch
spioch
  30 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie macie nic do powiedzenia to po co wystawiacie posty bez sensu?


Tp zupełnie tak jak Ty :)
Mjay
Mjay
  30 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tp zupełnie tak jak Ty


Skyscraper założył temat żeby się poradzić. Miał do tego święte prawo tak jak każdy użytkownik forum.

Tymczasem Ty i inni zaśmiecasz mu temat swoimi bezużytecznymi uwagami. Wcale nie wyglądacie w ten sposób na błyskotliwych. To że jesteście na forum dłużej nie sprawia że możecie się tu panoszyć jak napuszone pawiany.

Takie zachowanie obniża poziom forum i sprawia że nowi użytkownicy nie będą widzieli sensu w zadawaniu pytań. I słusznie.

Cholera, nawet Twój pięcio-wyrazowy post ma ortografa w pierwszym wyrazie pokazując że masz i temat i to co masz do powodzenia głęboko w d... (nosie).

Żal.
Paranienormalny
Paranienormalny
  30 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Twój pięcio-wyrazowy post ma ortografa w pierwszym wyrazie pokazując że masz i temat i to co masz do powodzenia głęboko w d... (nosie).

Nie odróżniasz błędu ortograficznego od zwykłej literówki? :zonk:

Mjay
Mjay: Skyscraper założył temat żeby się poradzić. Miał do tego święte prawo tak jak każdy użytkownik forum.

Miał prawo, ale podał idiotyczne wymagania co do aparatu, z daleka widać, że chce lustro po to by zaimponować kumplom, a nie dlatego, że w rzeczywistości go potrzebuje i będzie umiał wykorzystać.
Paranienormalny
Paranienormalny
  30 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Tymczasem Ty i inni zaśmiecasz mu temat swoimi bezużytecznymi uwagami.

W pewnym stopniu masz rację, ale nie do końca. Doradzamy mu kupno kompaktu lub hybrydy - uwierz, że zrobi lepsze zdjęcia niż tanim, używanym lustrem z byle jakim obiektywem.
Fieska
Fieska
  30 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Tymczasem Ty i inni zaśmiecasz mu temat swoimi bezużytecznymi uwagami. Wcale nie wyglądacie w ten sposób na błyskotliwych. To że jesteście na forum dłużej nie sprawia że możecie się tu panoszyć jak napuszone pawiany.


Każdy ma prawo do wolnego słowa. Każdy mu doradził, żeby kupił sobie kompakt lub hybrydę plus dodał swój komentarz do tego. Ci co się tu "panoszą" nie zadają takich głupich pytań i ktoś kto zna forum wie, że wszędzie może dostać krytykę, a jeżeli ktoś tego nie potrafi przyjąć to już jego problem.
Mjay
Mjay
  30 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chce lustro po to by zaimponować


Ale nie znając go nie możesz być tego pewnym. A nawet jeśli - przykro mi, to nie Twoja sprawa.

Nie mam też żadnych pretensji do Ciebie ani do osób które faktycznie mają coś do powiedzenia.

Generalnie podoba mi się na tym forum. Jest tu kilka osób które znają się na rzeczy i z którymi da się wymienić opinie. Wydaje mi się tylko że (dlatego że to fotka) to za bardzo toleruje się bezwartościowy offtop.
Paranienormalny
Paranienormalny
  30 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Wydaje mi się tylko że (dlatego że to fotka) to za bardzo toleruje się bezwartościowy offtop.


Z całym szacunkiem, ale co ty wniosłeś do tego tematu, poza skrytykowaniem naszych wypowiedzi? Co doradziłeś założycielowi tematu? Absolutnie nic, więc twoje posty są "bezwartościowym offtopem".
Mjay
Mjay
  30 kwietnia 2010

Och, radzę Ci przeczytać temat od początku ;)

Paranienormalny
Paranienormalny
  30 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Och, radzę Ci przeczytać temat od początku ;)

Ech... Zwracam honor, faktycznie przeoczyłem twój post.
Mjay
Mjay
  30 kwietnia 2010

Nie no... herbata uspokaja.

Przepraszam wszystkich, zwłaszcza Ciebie Śpioch. Ja przecież też nie powinienem stosować tego rodzaju krytyki. To było niepoważne. Ale w sumie... wiecie o co mi chodzi :)

omgNAT
omgNAT
  1 maja 2010

pokolenie fotografów [tych sensownych] jest cyniczne i naprawdę chamskie. amen

Nightskyscraper
Nightskyscraper
  1 maja 2010

Może jestem niedoświadczony.
To chciałbym się od kogoś nauczyć.
Krytyką niczego się nie nauczę ;/
Zaproponowałem taką cenę ponieważ moja qmpela zakupiła nówkę lustrzankę Pentaxa za 1600 z niezłym obiektywem. Ale to jest nie istotne.
Zdecyduję się chyba jednak na hybrydę.

Dalibyście jakieś propozycje?

spioch
spioch
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Może jestem niedoświadczony. To chciałbym się od kogoś nauczyć. Krytyką niczego się nie nauczę ;/ Zaproponowałem taką cenę ponieważ moja qmpela zakupiła nówkę lustrzankę Pentaxa za 1600 z niezłym obiektywem. Ale to jest nie istotne. Zdecyduję się chyba jednak na hybrydę. Dalibyście jakieś propozycje?


No widzisz ? Jak chcesz to potrafisz założyć sensowny temat, trzeba tylko trochę wysiłku. Uwierz mi że nie raz pomagałem tutaj ludziom dawałem gotowe linki do zdjęć aukcji porównywarek cen itp .
Moje propozycje popierali inni. Mimo wszystko zainteresowana osoba wybierała to co jej się wyśniło a nie to co polecają bardziej doświadczeni.

Efekt był taki że po jakimś czasie pojawia się tutaj i psioczy jaki to sprzęt jest zły i że skomplikowany itp. Pisze że zdjęcia nieostre więc dostaje odpowiedź -
Przymknij trochę przesłonę . Potem pada pytanie "A co To jest ?"

Dostaje odpowiedź że napisali o tym w instrukcji , po czym odpowiada: " że nie chce instrukcji woli zapytać na forum"

To taki tylko przykład....

Albo wchodzi tu osoba która chce kupić dajmy na to coś czarnego. Loguje się tu z przekonaniem że ją inni poprą i napiszą łaaa super wybór itp. Okazuje się że ludzie doradzają białe więc jest foch i obraza majestatu !

Jeszcze lepsze są osoby które już kupią i zakładają post z pytaniem czy dobrze zrobili kupując taki a nie inny aparat ?

Są też osoby pytające który aparat wybrać żeby robić profesjonalne zdjęcia albo który aparat robi lepsze zdjęcia Canon czy NIkon?

Mamy modę na fotografię i masę nieświadomych ludzi. Na pewno widzieliście pogrzeb Prezydenta... Przez chwilę myślałem że to Chińczycy a nie Polacy ... Las komórek kamer i aparatów.

@Mjay:

Uwierz mi że nie panoszę się tutaj bo nie mam do tego uprawnień.
Ale jeśli zaglądam co jakiś czas i po raz setny widzę tak głupie bezsensowne i bezpodstawne pytania to na prawdę mnie ponosi ...
Najbardziej dziwi mnie to że ludzie mają nieogarniętą wiedzę na wyciągnięcie ręki.
Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę... Ale nie wiem albo są tak leniwi albo głupi....
spioch
spioch
  2 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dalibyście jakieś propozycje?


Fujifilm FinePix HS10
http://www.youtube.com/watch?v=f7EoAE14Z9k
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_hs10/sample_images/index.html
Canon PowerShot SX20 IS
http://www.youtube.com/watch?v=98Y9Z32pJsw
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx20_is_review/sample_images/

Fuji FinePix S200 EXR
http://www.youtube.com/watch?v=-4btS3WPe88

Panasonic Lumix DMC-G1
http://www.youtube.com/watch?v=HuPxftjjFHQ&feature=fvst

Generalnie powiem Ci tak jak już chcesz hybrydę do Fuji ...
Ta firma ma na koncie flagowe modele , są po prostu jak Gallardo wśród Trabantów
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.