NieLubieMaty
NieLubieMaty
  25 kwietnia 2010 (pierwszy post)

chce kupic aparat lustrzanke , ale nie orientuje sie zbytnio w tym. Jaka polecicie?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 kwietnia 2010

co oczywiscie nie zmienia faktu ze 50d to dosc drogi wybór chociazby podłóg 5D

oskar
oskar
  27 kwietnia 2010

Mam 500d zaleta do 50d to zmniejszona waga.
Dodatkowo jestem przekonany ze w 50 jest inny układ pomiaru światła, głowy za to nie dam, ale takie mam wrażenie. No i wyświetlacz na górze który w gruncie rzeczy czasem się przydaje.

NoPride
NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010

Sorry za samego linka powyżej ale ucięło mi tekst. Oto komentarz do linka:

Czy widzisz jakieś różnice istotne dla amatora fotografii? ;)

Kupując 50D dopłacasz tak naprawdę do 500D tylko za większe body, dodatkowy wyświetlacz, przyciski. Dlatego jako amator wybrałem 500D, jako profesjonalista z kolei pewnie zapuściłbym się głębiej w ofertę canona niż 50D bo 50D byłby niewystarczający.

Pozdrawiam.

oskar
oskar
  27 kwietnia 2010

Zapomniałeś dodać z w 50d jest minimalny retusz przy BF (wyczytałem na stronie producenta)

spioch
spioch
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest zabaweczka


Nie ośmieszaj się chociaż Kobieto i nie wypisuj taki głupstw.
spioch
spioch
  27 kwietnia 2010
SergiuszM
SergiuszM: Dzisiaj to tylko kupować aparat z nagrywaniem HD filmów


No jasne jeszcze żeby robił herbatę masował plecy i mył samochód Ahh i żeby w TESCO był na promo za 999 zł i 100 zł na kartę Skarbonkę
spioch
spioch
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zmienia to faktu że 500D ma taki sam potencjał techniczny jak 50D a jest sporo tańszy. Nie sugerujmy się proszę ilością wyciągniętych przycisków ze skrótami do funkcji menu przy wyborze aparatu - nikt z nas nie jest chyba fotoreporterem wojennym :P


Mylisz się kolego przyciski wyciągnięte na zewnątrz to idealne rozwiązanie tak samo jak górny wyświetlacz. Chce zmienić BW i mam to pod palcem a nie muszę się motać z drzewkiem w puszce.
NoPride
NoPride
  28 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mylisz się kolego przyciski wyciągnięte na zewnątrz to idealne rozwiązanie tak samo jak górny wyświetlacz. Chce zmienić BW i mam to pod palcem a nie muszę się motać z drzewkiem w puszce.


Czytaj ze zrozumieniem kolego. Ja nie piszę że jest to złe rozwiązanie - bo każde ułatwienie i przyspieszenie wykonywanych czynności jest dobry rozwiązaniem. Body 50D zaczynają się od 3000pln, body 500D od 2000pln. Trochę drogi ten górny wyświetlacz i parę przycisków. Ale jak jesteś takim burżujem i lubisz się lansować z większą puszką to nie dziwię się że nie możesz mnie zrozumieć i piszesz że się mylę :D Dla mnie 1000pln piechotą nie chodzi, a jak ja kupowałem mojego 500D to ceny były jeszcze inne - 50D body od 5000pln, 500D od 3000pln - różnica była jeszcze większa. Wychodzi na to że canon mnie wysoko ceni - moje klikanie w menu aparatu jest w końcu warte 2000 pln ;)
NoPride
NoPride
  28 kwietnia 2010

Jak dla mnie 2000 pln za taką samą matrycę, procesor, oprogramowanie, i dodatkowy wyświetlacz więcej i parę przycisków to nie jest adekwatna cena. Jakby różnica w cenie wynosiła 100-500 pln to jeszcze mógłbym rozważać zakup 50D. Ale albo 500D jest tani jak na to co oferuje i dzięki temu nie opłaca się kupować 50D albo 50D jest drogi jak na to co oferuje i przez to nie opłaca się kupować 50D - to już sam sobie wybierz ;)

NoPride
NoPride
  28 kwietnia 2010

Ps. Może uznacie mnie za laika bo dla mnie w korpusie aparatu nie liczą się dodatkowe wyświetlacze, przyciski, wodotryski etc ale matryca która stanowi dla mnie 70% body, procesor który stanowi 20% body, dostępny soft który stanowi dla mnie 9% body. Ten 1% pozostawiam Wam ;)

NoPride
NoPride
  28 kwietnia 2010

PPS. Tak, wolałbym bebechy z 1Ds Mark III w body z 1 pokrętłem, 6 przyciskami i spustem niż bebechy z 1000D w body z 5 pokrętłami, 3 wyświetlaczami dodatkowymi, 8232388223 przyciskami, wbudowanym statywem i 3 lampami błyskowymi - i bynajmniej nie chodzi mi teraz o gabaryty ;)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  28 kwietnia 2010

to monolog walnąłeś :)
zeby nie bylo ze przyciski tylko zasadniczo dodatkowo
500d ISO w skoku co 1 EV, 50d co 1/3 lub 1 EV, przydaje sie imo ....
Migawka 500d 30s - 1/4000s , 50d 30s - 1/8000s ...chyba nie powiesz ze to nie jest istotne no chyba ze na ciemnych szkłach zamierzasz poprzestać jak masz cos jasniejszego to wyjdz w plener w sloneczny dzien i zobacz co bedzie przy pełnej dziurze.... musisz przymknąć
AF 500d 9-cio punktowy AF krzyżowy punkt centralny, 50D 9-cio punktowy AF wszystkie czujniki krzyżowe Chyba o sprawności krzyzowych pol pisac nie musze ....wiem przekadrować sobie możesz ale znowu to jak masz ciemne szkła , przy jasnych i malej GO przekadrowanie na tyle przesunac moze plaszczyzne ostrosci ze bedziesz niestety w glebokim tyłku
szybkosc 3.4 kl/s w 500D do 6.3 dla 50D
Wizjer w 500d lustrzany 0.87x, 50d Pentapryzmatyczny, powiększenie: x0.95
i kilka mniej istotnych roznic....
acha 500d nagrywa filmy a 50d to rzeczywiscie jest plus dla niego :)
a co do mniejszej wagi to zgadza sie trudno przecenić tą cechę do momentu az podpiac ciezsze szkło... grip co prawda nieco pomoże ale w zestawie go nie ma i trzeba dokupic ;)
Oczywiscie biore pod uwage ze dla Ciebie te roznicy mogą mieć znaczenie na poziomie 1% ....dla mnie jest to więcej niz 1%

A i nie pisz tyle postow pod rzad :D

andzey
andzey
  28 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ps. Może uznacie mnie za laika bo dla mnie w korpusie aparatu nie liczą się dodatkowe wyświetlacze, przyciski, wodotryski etc ale matryca która stanowi dla mnie 70% body, procesor który stanowi 20% body, dostępny soft który stanowi dla mnie 9% body. Ten 1% pozostawiam Wam ;)


Precyzja AF z jasnymi szkłami w trybie servo i one shot, mozliwosc korekcji AF.

Pominąłeś dość ważny argument kolego.
Chyba najistotniejszy poza ergonomią przy porównaniu tych dwóch aparatów.
Dolny
Dolny
  28 kwietnia 2010

Polecam Ci Fuji s9600 :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.