NieLubieMaty
NieLubieMaty
  25 kwietnia 2010 (pierwszy post)

chce kupic aparat lustrzanke , ale nie orientuje sie zbytnio w tym. Jaka polecicie?

nikita8703
nikita8703
  25 kwietnia 2010

ja polecam Nikon D3000 :)

SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  25 kwietnia 2010

Dzisiaj to tylko kupować aparat z nagrywaniem HD filmów, ja zauważyłem ze więcej dzisiaj nagrywam filmików niż zdjęć na moim Canon 500D

redeyess
redeyess
  25 kwietnia 2010
nikita8703
nikita8703: ja polecam Nikon D3000 :)

to jest zabaweczka

Konto usunięte
Konto usunięte: chce kupic aparat lustrzanke , ale nie orientuje sie zbytnio w tym.

skoro nie orientujesz się to skąd wiesz, że akurat lustrzanka będzie trafnym wyborem dla Ciebie?:woot:
oskar
oskar
  25 kwietnia 2010

d3000 nikona? zbawka 500d canona to już rozsądny wybór ewentualnie 50d canona to już powiedzmy "profesionalna" zabawka;) Ale wydaje mi się ze dobra cyfrówka będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.:)

bazill
Posty: 1 (po ~300 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
bazill
  25 kwietnia 2010

zwroc uwage na ceny podzespolow do lustrzanek.z czasem zechcesz zakupic jakies obiektywy,lampe itp... idz do fotojokera i panowie pomoga Ci w wyborze aparatu,ktory bedzie do Ciebie i zasobnosci portfela najlepiej pasowal. mam alfe 500 kilka obiektywow,lampe itd-niby niewiele a w sumie 15 tys. pozdro

omgNAT
omgNAT
  25 kwietnia 2010

skoro się nie znasz, najlepszym rozwiązaniem będzie hybryda. będziesz wiedział, czy potem zajść wyżej w fotografii czy zostać z tym, co masz
moja subiektywna propozycja - sony h50

fotokr
fotokr
  26 kwietnia 2010

Nie kupuj Sony... to pewne! Spokojnie kupić możesz Pentaxa k-x..

Flo
Flo
  26 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chce kupic aparat lustrzanke

po co?
Unexpected
Unexpected
  26 kwietnia 2010
Flo
Flo: po co?

zdjecia z ręki beda jej ciezko wychodzily ;D
oskar
oskar
  26 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zdjecia z ręki beda jej ciezko wychodzily ;D

Ale za to jaki lans:> tato kupił lustrzanke:>
NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010

500D różni się od 50D tylko body i ceną. Ma mniejsze body i wygląda mniej profesjonalnie ale jest tańsze. Zarówno matryca jak i procesor jak i wgrane oprogramowanie jest to samo, dlatego odradzam 50D na rzecz 500D - chyba że priorytetem dla Ciebie nie jest robienie zdjęć ale lansowanie się z pudłem na szyji :p

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego odradzam 50D na rzecz 500D - chyba że priorytetem dla Ciebie nie jest robienie zdjęć ale lansowanie się z pudłem na szyji :p

kazdy kto robi semi pro chociaz docenia chociażby górny wyświetlacz i wiecej przyciskow wyciagnietych na zewnatrz dzieki ktoprym w menu nie trzeba grzebac ...
a roznic jest jeszcze więcej .....
matryca i procesor to nie wszystko
NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010

Nie zmienia to faktu że 500D ma taki sam potencjał techniczny jak 50D a jest sporo tańszy. Nie sugerujmy się proszę ilością wyciągniętych przycisków ze skrótami do funkcji menu przy wyborze aparatu - nikt z nas nie jest chyba fotoreporterem wojennym :P

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nikt z nas nie jest chyba fotoreporterem wojennym :P

nie wyobrazam sobie takiej niewygody teraz jak nie posiadanie 2 pokretel nastawu kilku przyciskow wyciagnietych i szybko dostepnych czy gornego wyswietlacza i uszczelnionego body....a na wojne nie jezdze ;)
Poza tym najwiekszy potencjał lub jego brak to i tak w głowie człowieka a nie matrycy czy procesorze ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.