ParlezVousFrancais
ParlezVousFrancais
  20 kwietnia 2010 (pierwszy post)
Szukam jakiegoś dobrego aparatu powyżej 11 megapikseli i do tysiąca złotych ;)
Jakieś propozycje?
fotokr
fotokr
  21 kwietnia 2010

Fuji S5Pro.. 2x6 MPix=12MPix ale nie za 1K pln. Piksele w S5 są drogie.. :P

Mjay
Mjay
  21 kwietnia 2010

S5 to bardzo powolny aparat. Do tego 12 Mp to interpolowana rozdzielczość, a nie faktyczna. Oprócz tego S5 to ślepa uliczka, dlatego że Fuji nie nosi się z zamiarem wypuszczenia nowego aparatu w najbliższej przyszłości. To aparat dla ślubnych fotografów, którym tak na prawdę poza dobrą dynamiką niewiele potrzeba. Nie polecałbym go początkującemu :)

Flo
Flo
  21 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: To aparat dla ślubnych fotografów

a propos, co dzisiaj zobaczyłam w punkcie ksero :ziober2:
spioch
spioch
  21 kwietnia 2010

D80 to dobry sprzęt nie każdy musi robić Profi z lusterkiem za xx.xxx zł

Jak ma dobrą szklarnię i sabinkę to na pewno daje sobie świetnie radę.
Tylko to ogłoszenie lipne ogólnie

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  22 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Oprócz tego S5 to ślepa uliczka, dlatego że Fuji nie nosi się z zamiarem wypuszczenia nowego aparatu w najbliższej przyszłości.

a w czym to przeszkadza przeciez szkła i lampy to system nikona :woot:

aparat bardzo dobry imo bo to tak naprawde nikon d200 z lepszą matrycą ...tylko ta cena (kolo2500 za uzywke) moim zdaniem i tak warto jak ktos wie dlaczego go kupuje
Mjay
Mjay
  22 kwietnia 2010
joker4444
joker4444: aparat bardzo dobry imo bo to tak naprawde nikon d200 z lepszą matrycą


Pewnie, masz absolutną rację. Ale nie czułbyś się trochę na lodzie dowiadując (po kupieniu S5) że nie będzie kolejnego modelu? Po chwili będziesz zmuszony przesiąść się na Nikona i nie ma gadania :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  22 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Pewnie, masz absolutną rację. Ale nie czułbyś się trochę na lodzie dowiadując (po kupieniu S5) że nie będzie kolejnego modelu? Po chwili będziesz zmuszony przesiąść się na Nikona i nie ma gadania :)

hmmm a jaki to ból skoro wszystko pasuje? Znam wiele osób co mają np zestaw s5pro i d700 lub taką przesiadkę zrobili z s5 na d700 lub d300s
andzey
andzey
  22 kwietnia 2010
joker4444
joker4444: hmmm a jaki to ból skoro wszystko pasuje? Znam wiele osób co mają np zestaw s5pro i d700 lub taką przesiadkę zrobili z s5 na d700 lub d300s


Sam jako Kanonier mam Fuji s5 z sigma 10-20 i zestawem filtrów, głównie cokina
Nie ma na chwilę obecną wg mnie lepszego body do landszaftu (w rozsądnej cenie).
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  22 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Sam jako Kanonier mam Fuji s5 z sigma 10-20 i zestawem filtrów, głównie cokina Nie ma na chwilę obecną wg mnie lepszego body do landszaftu (w rozsądnej cenie).

powiedz jakbys sprzedawal ;)
andzey
andzey
  22 kwietnia 2010
joker4444
joker4444: powiedz jakbys sprzedawal ;)


Hehehe jeszcze długo się na to nie zanosi, ale czytałem ploty na nikonrumors że fuji coś kombinuje z następca - więc coś jest na rzeczy.

Fuji to nie tylko świetne oddanie kolorów (ludzkiej skóry głównie), to przede wszystkim możliwość bardzo forsownej obróbki świateł, inne matryce nie dorastają mu do pięt. Nawet mój C5DMkII, choć on z kolei potrafi cuda wyczyniać w cieniach.
fotokr
fotokr
  22 kwietnia 2010

Ale wracajmy do 11 milionów pixeli :) :) btw: używam S5 i wiem na co go stać... opowieści o powolności to lekka przesada :) demonem prędkości nie jest ale dla chcącego nić trudnego.... :P

omgNAT
omgNAT
  22 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytacie po co 10mpix... po to że w sprzedaży nie ma już chyba ani jednego nowego aparatu który miałby mniej... doradzacie mu kupić sprzęt którego nie ma w sklepach bo sie g już nie rodukuje ? I kto tu jest większym idiotą i powinien przeszukać google.

on chce tyle mpx nie dlatego że nie ma mniej w sklepach tylko dlatego że to fajne

Konto usunięte
Konto usunięte: bardziej poważniejszego.

proszę ;( bardziej poważnego acz poważniejszego
oskar
oskar
  22 kwietnia 2010
http://www.allegro.pl/item1000620003_3miasto_nowe_benq_c1220_12mp_2_lata_gw_etui.html
Proszę :) ten ma nawet 12mpix :)
I nawet na 4 Cie stać. :)
oskar
oskar
  22 kwietnia 2010
Flo
Flo: a propos, co dzisiaj zobaczyłam w punkcie ksero

Tak za pytam wideo studio 10pln za?:)
HardcoremJestem
HardcoremJestem
  22 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: fujifilm j150w

Mam i polecam , aparacik super i za nieduże pieniądze.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.