ParlezVousFrancais
ParlezVousFrancais
  20 kwietnia 2010 (pierwszy post)
Szukam jakiegoś dobrego aparatu powyżej 11 megapikseli i do tysiąca złotych ;)
Jakieś propozycje?
fenacious
fenacious
  20 kwietnia 2010

do czego Ci tyle mpx?

oskar
oskar
  20 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Szukam jakiegoś dobrego aparatu powyżej 11 megapikseli i do tysiąca złotych ;) Jakieś propozycje?

Do czego Ci ten aparat. I czemu takie kryterium. :)
omgNAT
omgNAT
  20 kwietnia 2010

no wy sie nie znacie? ;D im więcej mpx tym aparat lepsze robi zdjęcia - 90% amatorów ma takie mniemanie. według nich obiektyw może być plastikowy, jak ma dużo mpx to jest fajny

Mjay
Mjay
  20 kwietnia 2010

Normalnie to bym się buntował że wszyscy po Tobie jadą zamiast doradzić, ale w tym wypadku faktycznie zadałeś pytanie od tyłu.

Jeśli to Twoje jedyne kryteria to idź sobie do Ceneo albo Allegro i wpisz je w okienka. Jeśli chcesz naszej rady to musisz się bardziej wysilić i napisać więcej o Twoich potrzebach i oczekiwaniach wobec aparatu.

ParlezVousFrancais
ParlezVousFrancais
  20 kwietnia 2010
oskar
oskar: Do czego Ci ten aparat.

Do robienia frytek :zonk:
Konto usunięte
Konto usunięte: im więcej mpx tym aparat lepsze robi zdjęcia

Nie jestem idiotą sarkazm możesz sobie wsadzić głęboko :fakju:
Po prostu potrzebuję więcej niż 11 megapikseli i koniec.
I chciałem jakieś propozycje a nie odsyłanie mnie na Allegro nie mieszkam w Polsce :woot:
Mjay
Mjay
  20 kwietnia 2010

O ile nie robisz billboardów to nie, nie potrzebujesz więcej niż 10 megapikseli.

A nie robisz billboardów, bo wtedy wiedziałbyś czego potrzebujesz i miałbyś na to 10 000 złotych zamiast 1000. Nikt nie posądza Cię o bycie idiotą. Jesteś jedynie leniwy :)

Jeśli nie mieszkasz w Polsce to Ebay ma międzynarodowy zasięg.

ParlezVousFrancais
ParlezVousFrancais
  20 kwietnia 2010
Ja chcę konkretny model który polecacie :D
A skoro mówisz, że nie musi być więcej niż 10 to jakieś propozycje?
Unexpected
Unexpected
  20 kwietnia 2010

Do amatorki 5mpx wystarczy ale 10 w dobrej cenie ze stabilizacja obrazu manualnym wyborem isso szerokim obiektywem spokojnie wystarczy fujifilm j150w

Drozu
Drozu
  20 kwietnia 2010

Pytacie po co 10mpix... po to że w sprzedaży nie ma już chyba ani jednego nowego aparatu który miałby mniej... doradzacie mu kupić sprzęt którego nie ma w sklepach bo sie g już nie rodukuje ? I kto tu jest większym idiotą i powinien przeszukać google.

spioch
spioch
  20 kwietnia 2010

No albo kolega jest miłośnikiem lasów iglastych i chce mieć na przymkniętej dziurce ostre igiełki Sosny Kalifornijskiej :D

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  20 kwietnia 2010

po co 11 mp ?jak sie nie umie kadrować to jest z czego cropa zrobić :mrgreen:

Mjay
Mjay
  21 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Do amatorki 5mpx wystarczy


O, ja tylko wywołany z lasu muszę wymienić Olympus'a E-1 który ma tylko 5Mp, ale za to jakich pięć ^^.
oskar
oskar
  21 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Do robienia frytek

Do robienia frytek powiadasz?
TO ciężko będzie.
Gdybyś określił jakie zdjęcia chcesz tym robić. Czy to ma być mała popierdówka z dużą ilością MP abyś mógł szpanować przed kolegami, czy raczej aparat do robienia jakiś ciekawszych zdjęć ale już zajmujący więcej miejsca.
Nowy? używany? zdjęcia makro chcesz robić czy nie? szeroki kąt czy też nie?
razotka
razotka
  21 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Jest różnica pomiędzy kulturalną odpowiedzią, a chamską odzywską. Od razu widać, że nie umiesz obu tych pojęć rozróżnić.
Skoro zapytano Cie do czego Ci będzie aparat, to chyba jasne, że pytanie miało na celu dowiedzenie się w jakich sytuacjach najczęściej będzuesz go używał, tj imprezy rodzinne czy coś bardziej poważniejszego.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.