Murofia
Murofia
  15 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Mam do wywołania około 60 zdjęć różnej rozdzielczości, przerabiałam je sama i również sama wycinałam do odpowiedniej (dla mnie wielkości), jednak boję się że jeżeli oddam je do wywołania to zostaną poucinane albo porozciągane, pościskane.
Czy tak może się stać?

oskar
oskar
  15 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy tak może się stać?

Tak.
Poczytaj trochę o przygotowaniu zdjęć do formatu zdjęć.
Mjay
Mjay
  15 kwietnia 2010

Jeśli pójdziesz do Media Marketu to nie sposób powiedzieć jak potraktują Twoje zdjęcia. Jeśli pójdziesz do punktu foto i powiesz im żeby nie przeskalowywali zdjęć to tego nie zrobią.

Kiedy dajesz zdjęcia do wywołania to wybierasz format, czyli wielkość odbitki. Zdjęcia z Twojego aparatu też mają pewien format. Format to np. 3x2 albo 4x3, co oznacza że dłuższy bok ma się do krótszego boku jak np. 3 do 2. Jeśli pocięłaś swoje zdjęcia tak, że ich format jest jakikolwiek, to gość w punkcie foto albo zdecyduje żeby przyciąć je do formatu odbitki który wybrałaś, albo zdecyduje żeby nie wypełnić całej odbitki zdjęciem (wtedy dostaniesz białe marginesy po dwóch stronach zdjęcia).

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.