3milqa
3milqa
  13 kwietnia 2010 (pierwszy post)
Chciałabym uzyskać (małą głębię ostrości): czas migawki 1/210sec, przesłona f/2,8
Powiedzcie mi proszę gdzie te ustawienia zmienić. Tak Tak. Czytałam instrukcję kilkakrotnie. Nic tam nie ma . Jedynie wzmianka, że jest możliwość zmienienia tych opcji ale nigdzie nie napisane gdzie i jak . Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)
Mjay
Mjay
  13 kwietnia 2010

Cześć Emilka :)

Niestety. Głębia pola ostrości zależy od wielu rzeczy. Jedną z nich jest apertura (w Twoim przypadku f/2.8) i na nią masz wpływ. Drugą, na którą nie masz wpływu jest rozmiar sensora. W kompaktowym aparacie takim jak Twój Sony sensor jest malutki a płytka głębia ostrości bardzo trudna do osiągnięcia.

Na głębię wpływają także odległość ogniskowa oraz to jak daleko stoisz od obiektu. Najmniejszą głębię będziesz miała dla największej ogniskowej (czyli maksymalnego zoom'u). Najmniejszą głębię będziesz miała również dla obiektów najbliżej Ciebie.

Jednak wtedy, z powodu dużego zoom'u obiekty te będą duże i przestaną mieścić się w kadrze. Musisz znaleźć kompromis między Twoją kompozycją a odległością ogniskową. Cały czas trzymaj się maksymalnej apertury, czyli f/2.8.

Na mojej stronie znajdziesz artykuł na ten temat. Nie podam jej tu bo znów oskarżą mnie o reklamowanie się. Jeśli będziesz chciała - znajdziesz w profilu.

3milqa
3milqa
  13 kwietnia 2010
Wow ale masz portfolio ;d;d
Dziękuje bardzo. Sobie troszkę poczytam :) Pozdrawiam.
omgNAT
omgNAT
  14 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1/210sec

:and:
fajny czas...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.