malinek998
malinek998
  4 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Witam.
Czy stare filmy fotograficzne z aparatu analogowego, które mam już około 4-5 lat nadadzą się do wywołania ?
Jeśli tak to czy można to zrobić tak aby zdjęcia były na jakimś nośniku, aby można było otworzyć je na komputerze ?

Fotomaniak
Posty: 3 (po ~140 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 110
Fotomaniak
  4 kwietnia 2010

jasne, ze nadaja sie do wywolania
trzxeba tylko znalezc odpowiedni zaklad, ktory wycisnie z tych filmow na maksa to, co fotografowales.
najpierw musisz oddac negatywy do wywolania. wtedy oddaj to do fotolabu, ktory swiadczy uslugi skanowania filmow - wybiewrz ten dysponujacy skanerem do filmow Nikona i voila ;)

oskar
oskar
  5 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam. Czy stare filmy fotograficzne z aparatu analogowego, które mam już około 4-5 lat nadadzą się do wywołania ? Jeśli tak to czy można to zrobić tak aby zdjęcia były na jakimś nośniku, aby można było otworzyć je na komputerze ?

Powiem tak, zależy w jakich warunkach to składowałeś. Ekspertem nie jestem to od razu mówię wiem tylko to co słyszałem od kolegi i wiem z własnego zastosowania.
A co do zrobienia ze zdjęć analogowych zdjęcia cyfrowe, to jasne ze się da. Wydaje mi się ze raw'ów z tego nie dostaniesz:> ale coś na kształt zwykłego zdjęcia na pewno. :)
malinek998
malinek998
  5 kwietnia 2010

No filmy cały czas leżały gdzieś na końcu w szufladzie biurkowej także z daleka od światła, ciepła itd. W tygodniu pójdę do studia foto i się dowiem ile taka usługa kosztuje i czy gościu w ogóle da radę to zrobić.

Temacik do zamknięcia.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.