Crriss
Crriss
  25 marca 2010 (pierwszy post)

Siema to znowu ja.

Szukając na allegro aparatu hybrydowego spotkałem się z takim tekstem "zrobiłem ok - 2500 zdjęć wiec to dopiero początek tego co ten aparat potrafi zrobić. "

Tu chodzi o jakąś żywotność? Np. co, zrobię 10 000 zdjęć i hybryda jest już nieużyteczna? Może mi ktoś to wytłumaczyć.

Dzięki i pozderko ! ;)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 marca 2010
Crriss
Crriss: Siema to znowu ja. Szukając na allegro aparatu hybrydowego spotkałem się z takim tekstem "zrobiłem ok - 2500 zdjęć wiec to dopiero początek tego co ten aparat potrafi zrobić. " Tu chodzi o jakąś żywotność? Np. co, zrobię 10 000 zdjęć i hybryda jest już nieużyteczna? Może mi ktoś to wytłumaczyć. Dzięki i pozderko ! ;)

moze pasc i po 100 zdjeciach jak i po 100 tysiacach nie ma w tych aparatach migawki mechanicznej tak jak w lustrzankach wiec patrz na stan zewnetrzny a nie na przebiegi
Crriss
Crriss
  25 marca 2010

Joker4444 mozesz jasnej?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 marca 2010
Crriss
Crriss: Joker4444 mozesz jasnej?

nie ma sie tam co zużyć patyrz na stan zewnetrzny jesli aparat jest zadbany to bierz przebieg w hybrydach to sprawa 3 rzedna
oskar
oskar
  25 marca 2010

Miałem 2 hybrydy, jedną nadal bawi się moja matula. Powiem tak, jeśli aparat nie ma jakiś śladów widocznych zużycia to nie masz się czym przejmować. :) Czyli tak jak wyżej najlepiej zwracać uwagę czy nie ma jakiś mechanicznych uszkodzeń zadrapań itp itd.

Mjay
Mjay
  5 kwietnia 2010

Ludzie na allegro nie wiedzą co piszą :)
"Hybryda" to skrót od "Lustrzanka hybrydowa". To taka marketingowa ściema. Prawdziwe lustrzanki wyposażone są w mechaniczne migawki, których żywotność to ~40 000 klatek dla aparatów konsumenckich i nawet 250 000 dla profesjonalnych.

Hybrydy najczęściej nie posiadają mechanicznych migawek (a tylko elektroniczne) i o ile egzemplarz nie jest pechowy to nie zużywają się w ten sposób :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.