spioch
spioch
  9 marca 2010 (pierwszy post)


Czy ktoś z was próbował może uzyskać chociażby zbliżony efekt do zdjęć Dave'a H. ?
To moja pierwsza próba na surowym PSDku można coś wycisnąć ale ze zdjęciem to już nie jest tak fajnie :D

Przeciągnąłem unsharp mask i jest trochę artefaktów :/

Znacie jakieś dobre tutki na D.H. Effect ?
ExMachina
ExMachina
  9 marca 2010

hmm nie wiem w czym problem? nie wiem czym jest d.h. effect - nie znam sie na tych fachowych okresleniach... ale to co widzę na przykładzie to prosta operacja wycięcia postaci z tła i wklejenia na nowym tle? + delikatna zabawa w poprawe jakości zdjęcia, przez zmianę kontrastu, nasycenia, tonu barwy... itp. i chyba jak mi sie wydaje jeszcze jakis efekt wyostrzenia - całkiem niepotrzebny wg mnie bo stworzył przekłamania w obrazie... nic czego bym nie dokonał w moim kombajnie CorelDRAW Graphic Suite X4... Często bawię się fotografią w ten sposób - pierwsze słyszę że to jakiś D,H, Effect, Cóż, człowiek uczy sie całe zycie - mój patent na takie zdjęcie to po prostu zabawa - bo kazda fotka jest inna. Najlepiej kiedy jest w miare jak największej rozdzielczosci ( dobra jakość efektu końcowego) i kiedy postac daje sie łatwo odizolowac od tła - najlepiej kiedy tło jest maksymalnie kontrastowe w stosunku do postaci. Uzywam narzędzia różdzka do wycięcia postaci z tła, niedociągnięcia poprawiam z mozołem narzędziem jakże prostym jakim jest gumka (z nieostrą, rozmytą krawędzią). Następnie wklejam a nowe tło:) i ew poprawiam kontrasty, cienie, nasycenie itp - do uzyskania poządanego efektu. A najlepszy efekt zawsze okazuje sie być wcale nie taki jak oczekiwałem :) a to wszystko dzieki zamiłowaniu do "kombinowania" z różnymi efektami... :D Pozdrawiam (uff - to sie rozpisałem :) )

spioch
spioch
  9 marca 2010
ExMachina
ExMachina: hmm nie wiem w czym problem? nie wiem czym jest d.h. effect - nie znam sie na tych fachowych okresleniach...


Jak nie wiesz kto to jest Dave Hill i jemu pokrewni.. oraz to jaki efekt on osiąga.
TO się po prostu nie wypowiadaj :zonk:

Pomijam już to że oni stosują namioty bezcieniowe, 4 lampy plus dopalanie 5 :/

No i bardziej jest to DRI ale jednak z rodziny HDR
ExMachina
ExMachina
  9 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak nie wiesz kto to jest Dave Hill i jemu pokrewni.. oraz to jaki efekt on osiąga. TO się po prostu nie wypowiadaj

Zabroń mi :zonk:

Rozumiem że starałeś się uzyskać owy efekt "domowymi" sposobami + retusz cyfrowy?
spioch
spioch
  9 marca 2010
ExMachina
ExMachina: Rozumiem że starałeś się uzyskać owy efekt "domowymi" sposobami + retusz cyfrowy?


No a niby po co zakładałbym temat wg Ciebie ?
Wyraźnie pytam o ciekawe tutki i sposoby.
ExMachina
ExMachina
  9 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No a niby po co zakładałbym temat wg Ciebie ? Wyraźnie pytam o ciekawe tutki i sposoby.


No wiec bez znajomości tego strasznie skomplikowanego procesu tworzenia zdjęc w dh effect podałem ci swój przepis na powyzej umieszczone zdjęcia - przykłady. Łopatologicznie i na chłopski rozum.
Bez odbioru.
Fieska
GRADEK83
GRADEK83
  9 marca 2010

zapewne kolo wykorzystuje techniki światła i cienia oraz niebieskie tła zielonkawe czy jakoś tak wykorzystywane w filmach do techniki 3D no ale też i ma opanowane sposoby łączenia tego wszystkiego w całość w szopie :)

spioch
spioch
  9 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.diyphotography.net/creating-that-dave-hill-look http://www.youtube.com/watch?v=Pz04yqtsPwk http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157594577686705/

Thx ale akurat te znam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.