xxZdjeciAxx
xxZdjeciAxx
  21 stycznia 2010 (pierwszy post)

Prosze o wyrozumialosc, tak na poczatek.
Chciałabym się dowiedziec jaki powinnam kupic aparat jesli chce zaczac dopiero 'przygode z fotografią'.. ?
Mam cyfrowke 8mpx i juz szczerze powiem ze to moj telefon robi lepsze zdjecia..
Czego powinnam się dowiedziec zanim kupie aparat,co poczytac np.?
Wiem, pytania strasznie glupie... z gory przepraszam.
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

J66
J66
  21 stycznia 2010

Na poczatek okreslic do czego potrzebny bedzie aparat, czy np. do zdjec z imprezy, do fotek z wycieczki ,czy po to by roziwjac swoje zainteresowanie fotografia.
Poczytac na pewno na kazdym forum fotograficznym o dylematach w wyborze aparatu. Raczej nie namawiam do kupna lustra, raczej do kupna "zaawansowanego kompaktu". Nie wierze co do stwierdzenia ze komorka robi lepsze zdjecia niz aparat. To czlowiek robi zdjecia. Moze po prostu nie potrafisz wykorzystac mozliwosci aparatu. Nie daj sie zwariowac megapixelami, to do niczego nie prowadzi. Kupujac drozszy lepszy aparat nie oznacza ze bedziesz zadowolona ze zdjec jakie mozesz nim wykonac.
Powodzenia

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

napisz jaki masz aparat bo liczba mp to akurat sprawa trzecirzedna szczegolnie w kompakcie (a wrecz niekorzystnie moze wplywac zbyt duza liczba pixeli upchanych na malej matrycy)
napisze tyle nawet z dolnej polki kompakty robia jednak lepsze zdjecia niz te w najdrozszych komorkach (optyka etc nie da sie zrobic duzego szkla i matrycy w telefonie ..tak w uproszczeniu)
LadyWirka
LadyWirka
  21 stycznia 2010

Polecam Aparat:
Panasonic
Model
DMC-TZ1:mrgreen:
mam taki i jestem zadowolona nadaje się do robienia fotek w każdych warunkach, ma stabilizator obrazu, zdjęcia są bardo wyraźne, wg mnie rewelka dodatkowym atutem jest przystępna cena:) polecam

:zakrecony:

twinduct
Posty: 1 (po ~623 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
twinduct
  24 stycznia 2010

Ja bym polecał lustrzankę, nawet najtańszą. Bo każdy, kto się chociaż troszkę fotografią interesuje od razu Ci powie, że ważniejszy od aparatu jest jego obiektyw. Do współczesnych lustrzanek można dokupić przejściówkę na m42 (m42 to gwint np. zenita, taka przejściówka w praktyce daje możliwość stosowania obiektywów z tym gwintem we współczesnych aparatach). Należy wspomnieć, że na M42 są kapitalne obiektywy zeissa, które mają taką jakość jak obiektywy tamrona czy sigmy za kilka tysięcy złotych. Oczywiście obiektywem wtedy trzeba sterować ręcznie, ale fotki wychodzą.... bajka.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.