VisualOrgasm
VisualOrgasm
  21 stycznia 2010 (pierwszy post)

hej:mrgreen:

Mam pytanie.
Jak zorbić tak, by na zdjęciu np, czlowiek był wyraźny, a tło na max zamazane, wiem, że cos trzeba kombinować z przesłoną i czasem naświetlania chyba, ale jak tam przestawiam to zdj całe czarne wychodzi.

Nie wiem czy na takim obiektywie w ogóle da się takie na maxa zamazane tlo uzyskac..

help!

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010

na jakim obioektywie ?? co z tego ze wpisales d40??
tu obiektyw ma znaczenie (pewnie kit)
Pełna dziura tło oddalone jak najbardziej a człowiek jak najblizej najlepiej portret

VisualOrgasm
VisualOrgasm
  21 stycznia 2010

AF-S DX
ED 18-55mm 1:3.5-5.6G

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: AF-S DX ED 18-55mm 1:3.5-5.6G

to tak jak piusałem jak wezmiesz ogniskowa na max czyli 55 i dziura 5.6 plus na kax oddalone tło powinno przyzwoicie odseparowac jesli portret przy całej postaci będzie cięzej bo dość ciemne sa kity
to np robiłem kitem
VisualOrgasm
VisualOrgasm
  21 stycznia 2010

Zawsze robiłem na AUTO więc ogniskowa i dziura mało mi mówi.
Na tym pokrentle na ktorym jest P S A M makro portret auto itd ustawiam portret?
i jakie wartości maja być tu?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na tym pokrentle na ktorym jest P S A M makro portret auto itd ustawiam portret?

na pokkretle ustaw A priorytet przesłony i wtedy sam ja ustawisz(jak najmniejsza dla 55mm czyli F5.6) a aparat dobierze odpowiedni czas zeby zdjecie bylo poprawne

a w ogóle p[oczytaj instrukcje i kup jakies ksiazki bo brak Ci fundamentalnej i podstawowwej wiedzy ktora pozwolilaby ci sie rozwijac
Fieska
Fieska
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanie. Jak zorbić tak, by na zdjęciu np, czlowiek był wyraźny, a tło na max zamazane, wiem, że cos trzeba kombinować z przesłoną i czasem naświetlania chyba, ale jak tam przestawiam to zdj całe czarne wychodzi.


Jeżeli masz kit to ustaw na 55 mm i ustaw ostrzenie automatyczne. Przytrzymaj spust do połowy, po piknięciu wciśnij do końca.

A na następny raz zanim napiszesz poczytaj instrukcję obsługi. Do tego radzę Ci kupić sobie książę o fotografii.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli masz kit to ustaw na 55 mm i ustaw ostrzenie automatyczne. Przytrzymaj spust do połowy, po piknięciu wciśnij do końca.

przeciesz auto focus nie ma nic do trybu pracy na pokretle
jak chce miec kontrole nad przesłoną musi pracowac w trybie M lub A najlepiej
Fieska
Fieska
  21 stycznia 2010
joker4444
joker4444: przeciesz auto focus nie ma nic do trybu pracy na pokretle jak chce miec kontrole nad przesłoną musi pracowac w trybie M lub A najlepiej


to zamiast tam zaczynać niech ustawi na inny program.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to zamiast tam zaczynać niech ustawi na inny program.

niestety bez przeczytania instrukcji i jakiejs ksiazki z podstaw fotograh=fii nie bedzie nigdy wiedzial po co sa ustawienia i dlaczego zdjecie wyszło tak a nie inaczej :and:
Fieska
Fieska
  21 stycznia 2010
joker4444
joker4444: niestety bez przeczytania instrukcji i jakiejs ksiazki z podstaw fotograh=fii nie bedzie nigdy wiedzial po co sa ustawienia i dlaczego zdjecie wyszło tak a nie inaczej


to na pewno. ja też zanim kupiłam sobie aparat, kupiłam książki, a jak już aparat kupiłam to przeczytałam instrukcję, ale i tak do końca nigdy nie wiem, jak go ustawić. w praktyce się wszystko okaże.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to na pewno. ja też zanim kupiłam sobie aparat, kupiłam książki, a jak już aparat kupiłam to przeczytałam instrukcję, ale i tak do końca nigdy nie wiem, jak go ustawić. w praktyce się wszystko okaże.

szczerze to ja kilka lat czytałem zanim ogarnalem wszelkie zaleznosci etc zawsze jeszcze cos do doczytania jest ale to juz naprawde zaglebianie sie w tematy wiec czytam dalej :)
bartheq
bartheq
  21 stycznia 2010

a ja w zyciu zadnej ksiazki o fotografii nie przeczytalem i dobrze mi z tym (:

Fieska
Fieska
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja w zyciu zadnej ksiazki o fotografii nie przeczytalem i dobrze mi z tym (:


to się ciesz, że masz talent i dar od Boga obsługiwania aparatu
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja w zyciu zadnej ksiazki o fotografii nie przeczytalem i dobrze mi z tym (:

ksiazki w mniejszym stopniu zdecydowanie u mmnie to wiedza przekazywana mialem to szczescie byc blisko osob ktore siue tym zajmowaly na codzien :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.