areczek69
Posty: 961 (po ~129 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
areczek69
  10 stycznia 2010 (pierwszy post)

szukam swojej pierwszej lustrzanki. moja uwage przykul wlasnie Canon EOS 500D. jakie sa wasze opinie na temat tego aparatu? moze doradzicie jakis inny? dodam ze od aparatu oczekuje aby byl wielozadaniowy poniewaz nie mam okreslonego typu zdjec jakie bede robil. chcialbym tez zeby obsluga byl w miare latwa i inuicyjna bo jestem zielony w osbludze takiego sprzetu a chce wykorzystac jego wszystkie mozliwosci. to chyba narazie tyle. z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam. ;)

spioch
spioch
  10 stycznia 2010
areczek69
areczek69: szukam swojej pierwszej lustrzanki. moja uwage przykul wlasnie Canon EOS 500D. jakie sa wasze opinie na temat tego aparatu? moze doradzicie jakis inny? dodam ze od aparatu oczekuje aby byl wielozadaniowy poniewaz nie mam okreslonego typu zdjec jakie bede robil. chcialbym tez zeby obsluga byl w miare latwa i inuicyjna bo jestem zielony w osbludze takiego sprzetu a chce wykorzystac jego wszystkie mozliwosci. to chyba narazie tyle. z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam. ;)


Wielozadaniowy to jest czołg bojowy.

Pierwsza sprawa KASA czyli pi razy drzwi razy okno ile chcesz przeznaczyć .
Następnie jeśli to Twoja pierwsza lustrzanka to czy wiesz że niesie to ze sobą pewne ograniczenia i drobne niedogodności ?
Kolejna sprawa to rozbudowa sprzętu bo jeśli chcesz robić różne zdjęcia i spróbować każdego rodzaju fotografii po trochu to zaopatrz się w sporo gotówki.
No i chyba ostatnia sprawa czy miałeś doczynienia z jakimś systemem lustrzankowym ?

Aha no i mówisz w temacie o body rozumiem że szklo też masz upatrzone ?
areczek69
Posty: 961 (po ~129 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
areczek69
  10 stycznia 2010

ograniczenia i niedogodnosci? - prosze mowic dalej..
nie mialem doczynienia z systemem lustrzankowym..
nie mam upatrzonego szkla..
mowilem ze jestem zielony.. ale chce sie nauczyc. tak ze checi i zapal sa ogromne. ;)
a co do kasy to na samo body chce wydac maksymalnie 3k zl. mysle ze tyle starczy na dobra lustrzanke dla amatora i nie bede musial jej wymieniac z jakis czas bo stwierdze ze juz mi nie wystarcza. bylbym wdzieczny gdybys rozjasnil mi wszelkie moje watpliwosci i powiedzial co musze wiedziec na poczatek. pzdr i dzieki za zainteresowanie tematem.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  10 stycznia 2010

to zalezy czy koniecznie potrzebujesz nagrywac lustrzanką filmy
bo jesli nie to 450D styknelaby Ci w zupelnosci, tak mi sie wydaje

jest tansza i tez potrafi sporo :)
zwlaszcza ze jestes poczatkujacym dopiero...

spioch
spioch
  11 stycznia 2010
areczek69
areczek69: ograniczenia i niedogodnosci? - prosze mowic dalej.. nie mialem doczynienia z systemem lustrzankowym.. nie mam upatrzonego szkla.. mowilem ze jestem zielony.. ale chce sie nauczyc. tak ze checi i zapal sa ogromne. ;) a co do kasy to na samo body chce wydac maksymalnie 3k zl. mysle ze tyle starczy na dobra lustrzanke dla amatora i nie bede musial jej wymieniac z jakis czas bo stwierdze ze juz mi nie wystarcza. bylbym wdzieczny gdybys rozjasnil mi wszelkie moje watpliwosci i powiedzial co musze wiedziec na poczatek. pzdr i dzieki za zainteresowanie tematem.


Ograniczenia i niedogodności w sensie że to nie kieszonkowy kompakt.
Szybko dojdziesz do wniosku że wbudowana lampa Ci nie wystarcza że przydałby się dodatkowy obiektyw itp. Lusterko sporo waży do tego dodaj ze 3 szkiełka plus wielka torba.. Robi się niezręcznie . Dodatkowo o lustrzankę trzeba bardziej dbać nisz o kieszonkowca. Musisz uważać gdzie i w jakich warunkach zmieniasz obiektywy itp.
Dodam jeszcze że Twój sprzęt będzie miał ograniczoną żywotność migawki na około 100000 klapnięć. Ale jako amator prędzej zmienisz puszkę nisz to wyklapiesz.

Jeśli jesteś świeży w temacie to z czystym sumieniem mogę Ci polecić taki zestaw

Body: NIkon D90 ( genialna puszka jak dla Ciebie ! )
za 2500zł dostaniesz na spokojnie

Do tego genialne stałoogniskowe szkiełko Nikkor 50mm f/1.8 D AF
Tak właśnie stałoogniskowe bo na takim najlepiej się wszystkiego nauczysz a portretami powalisz na kolana nie jednego amatora !
Cena hmm właściwie za darmo jak za takie szkło bo 500zł

Tym sposobem masz Body + Szkło za 3000zł

Przyda Ci się jeszcze porządna torba albo plecak , kupuj dużo większą bo jak będziesz chciał mieć obiektyw do makro i jakiś spacerowy zoom to musisz to zmieścić.

Do tego dolicz jeszcze kartę pamięci najlepiej szybką i 8GB

Dodać też musisz wydatek na statyw i duperelki typu filtr UV zestaw do czyszczenia pilot albo wężyk spustowy itp itd...

Ale generalnie zestaw z jakim możesz zaczynać przygodę Body + Szkło + Karta + Torba

NIe bez kozery proponuje Ci nikona. System jest bardzo intuicyjny i przystępny a sprzęt jest na prawdę wyśmienity.
Dodatkowo jako amator w tej dziedzinie zerknij sobie na stronkę :
http://szerokikadr.pl/
Jest specjalna strona z której bardzo dużo się nauczysz. Jest też cala ścieżka rozwoju na której krok po kroku wchodzisz coraz głębiej w fotografię . Filmy , prezentacje itp.
Dodatkowo masz pod ręką super Forum
www.nikoniarze.pl
Tam masz już kopalnię wiedzy i ludzi którzy na pewno CI pomogą ...

noo to na razie tyle Ci starczy ... Oczywiście zaraz pewnie wyskoczy jakiś Canonier albo Sony CyberShrot i zacznie Cie namawiać na Canona i jego L-ki ale tym się nie przejmuj . Wpisz sobie w google NIkon D90 potem wpisz sobie to szkło .. poczytaj a sam dojdziesz do wniosku czy dobrze Ci doradziłem .
areczek69
Posty: 961 (po ~129 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
areczek69
  11 stycznia 2010

wielkie dzieki za wszystkie wskazowki i porady. ;) chyba sie skusze na zestaw ktory mi poleciles. poczytalem o nim troche i wydaje mi sie ze bedzie dla mnie idealny jak na poczatek. strasznie mi pomogles. ;) dzieki tez za stronki ktorej mi podales. mam nadzieje ze bede mogl odezwac sie do Ciebie w razie jakichkolwiek watpliwosci bo chcac nie chcac zostales wlasnie moim mentorem w dziedzinie fotografii. ^^ pozdrawiam i masz u mnie krate browara jak kiedys przypadkiem sie spotkamy. ;) chyba ze nie pijesz to wybierzesz co tam chcesz. ;) dzieki raz jeszcze!

kris84ajj
kris84ajj
  11 stycznia 2010
LeonGrande
LeonGrande: to zalezy czy koniecznie potrzebujesz nagrywac lustrzanką filmy bo jesli nie to 450D styknelaby Ci w zupelnosci, tak mi sie wydaje


Canon 500D to nie tylko nagrywanie filmów;-) Także nowsza konstrukcja, większa matryca, nowszy procesor i inne:-)

Sam posiadam 500D i jestem bardzo zadowolony :-D
omgNAT
omgNAT
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: noo to na razie tyle Ci starczy ... Oczywiście zaraz pewnie wyskoczy jakiś Canonier albo Sony CyberShrot i zacznie Cie namawiać na Canona i jego L-ki ale tym się nie przejmuj . Wpisz sobie w google NIkon D90 potem wpisz sobie to szkło .. poczytaj a sam dojdziesz do wniosku czy dobrze Ci doradziłem .

whła whła nikon najlepszy :mrgreen:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: whła whła nikon najlepszy

żółty napis doprowadza Cie do orgazmu ??:zonk:

areczek69
areczek69: co do kasy to na samo body chce wydac maksymalnie 3k zl.

proponuje wiec 40D to klasa wyżej ewentualnie uzywane 30D
kolega jak ogladal w sklepie jakis czas temu 450D to myslal ze to atrapa aparatu na wystawie plastik rodek z dacii logan
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
joker4444
joker4444: proponuje wiec 40D to klasa wyżej ewentualnie uzywane 30D


Też to rozważałem ale nie zaprzeczysz chyba że system Nikona jakby nie patrzeć jest przyjazny fotoamatorom. Mam tu na myśli sam układ menu dostępność opcji itp.
Pomijam już strony typu szeroki kadr i bogate fora z których można się wiele dowiedzieć.

No i 40D to cena rzędu 3000 - 4000 zł a z kitem 4400 - 4800 zł
Jakby chciał sobie L-kę sprawić to już w ogóle ..... A tak ma porządne i dość zaawansowane body jak na początek i super szkło a jak będzie chciał to się skusi na 1.4
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Canon 500D to nie tylko nagrywanie filmów;-) Także nowsza konstrukcja, większa matryca, nowszy procesor i inne:-)


Tiaa a on pewnie będzie kręcił filmy w Bollywood albo swoje zdjęcia drukował jaki bilbord.

Do filmów jest kamera a 10- 12 mpx dla zwykłego zjadacza chleba to i tak za dużo.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomijam już strony typu szeroki kadr i bogate fora z których można się wiele dowiedzieć.

strony te sa uniwersalne raczej dla kazdego posiadacza jakiejkolwiek marki :)
nikon ma najlepsze błyskotki za to ze wszystkich systemow :)

Konto usunięte
Konto usunięte: No i 40D to cena rzędu 3000 - 4000 zł

niecale 3000 ostatnio widzialem bodajze w jakims sklepie rtv
a uzywki 2k z malutkim hakiem
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
joker4444
joker4444: strony te sa uniwersalne raczej dla kazdego posiadacza jakiejkolwiek marki :) nikon ma najlepsze błyskotki za to ze wszystkich systemow :)

Częściowo tak ale nie do końca ... Np jak masz prezentację typu wchodzimy tym klawiszem naciskam coś tam i wchodzimy gdzieś tam żeby zmienić wartość

Jak są screeny obrazkowe z menu Nikona to w Canonie tego nie zrobisz :)

A co do forum to wejdź na NIkoniarzy w dział puszek i zadaj Pytanie o Canona ..
A potem czekaj i patrz jak Ci odpowiadają :tak:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak są screeny obrazkowe z menu Nikona to w Canonie tego nie zrobisz :)

do nawigacji po menu to na poczatek po zakupie jest instrukcja jednak ja na necie nie szukalem nigdy gdzie cos jest w menu
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
joker4444
joker4444: do nawigacji po menu to na poczatek po zakupie jest instrukcja jednak ja na necie nie szukalem nigdy gdzie cos jest w menu


Miejscami instrukcja jest tak napisana, że łatwiej obejrzeć jakiś film na youtubie gdzie pokazane jest co gdzie i jak ustawić ...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.