omgNAT
omgNAT
  7 stycznia 2010 (pierwszy post)

załóżmy że mam w planach kupno obiektywu szerokokątnego do nikona d40. jaki byście polecali?
Flo
Flo
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: sample to nawet 18-55 kitowego zachwycaja ;]

też prawda, ogólnie dawno go nie podpinałam, a on całkiem szeroki jest w sumie, tylko ciemny jak na to co robię, sigma do krajobrazów głównie ihmo, a na statywie to sobie mozna pozwolić na dłuższy czas :)
spioch
spioch
  8 stycznia 2010

Sigma to szmelc nigdy tego już nie kupię ... :)

andzey
andzey
  8 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Sigma to szmelc


taaaaa

zwlaszcza sigmalux 50/1.4

sigma 10-20 nie posiadajaca odpowiednika na FF ktory by jej dorownywal ostroscia na brzegach kadru (poza n14-24)

sigma 30/1.4 dajaca popalic systemowym szklom

itd itd ...

fakt sam szmelc ;]
spioch
spioch
  8 stycznia 2010

OMG miałem na myśli tu niższą półkę...
A nie Ty mi wyjeżdżasz z Ferrari wśród szkieł ...

andzey
andzey
  8 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: OMG miałem na myśli tu niższą półkę...


przeciez sigma 10-20 niewazne ktora wersja to raczej tansze szklo.
ja swoja kupilem nowke za 1600 PLN przed kryzysem (tokiny 11-16 jeszcze nie bylo w sprzedazy), po kupnie FF szukam odpowiednika ktory dalby mi taka sama jakosc w zakresie UWA i nie moge znalezc nic w normalnej cenie.

Ferrari to jest 85/1.2 II L ;] ktory sni mi sie po nocach
Flo
Flo
  8 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja swoja kupilem nowke za 1600 PLN

no u mnie w mediasie kosztuje 2,5
omgNAT
omgNAT
  8 stycznia 2010

rozmawiałam jeszcze z moim nauczycielem i teraz nie bardzo orientuję się jaki kąt byłby odpowiedni, nie mam szalonych wymagań i zbyt szeroki kąt nie nadawałby się, zależy mi tylko żeby nie było zbyt błędów optycznych a cena to tak do 8 tys. góra ;)

HandOfFate
HandOfFate
  8 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: rozmawiałam jeszcze z moim nauczycielem i teraz nie bardzo orientuję się jaki kąt byłby odpowiedni, nie mam szalonych wymagań i zbyt szeroki kąt nie nadawałby się, zależy mi tylko żeby nie było zbyt błędów optycznych a cena to tak do 8 tys. góra ;)

8tys za szklo do d40?
brawo:woot:
cos krecisz
Flo
Flo
  8 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 8tys za szklo do d40? brawo cos krecisz

zastanawiałam się z czym mogła pomylić, ale żadna niska cyfra nie leży w pobliżu, także szaleje dziewczyna :D
HandOfFate
HandOfFate
  8 stycznia 2010
Flo
Flo: zastanawiałam się z czym mogła pomylić, ale żadna niska cyfra nie leży w pobliżu, także szaleje dziewczyna :D

jak dla mnie kreci i bawi ja robienie sobie jaj z ludzi...gadanie ze ma nauczyciela od fotografii a wypytuje na forum fotka.pl, do tego d40 i obiektyw do 8tys zl...jasne :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: zwlaszcza sigmalux 50/1.4


Konto usunięte
Konto usunięte: sigma 30/1.4 dajaca popalic systemowym szklom

oj chcialoby sie, chcialoby :D
omgNAT
omgNAT
  8 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 8tys za szklo do d40? brawo cos krecisz

do 8 tys

chodzi o to... że mogę dostać obiektw szerokokątny, do 8 tys. zeskanowac wam legitymację ucznia fotogtechnikum? ;>
omgNAT
omgNAT
  8 stycznia 2010

fototechnikum*

Konto usunięte
Konto usunięte: jak dla mnie kreci i bawi ja robienie sobie jaj z ludzi...gadanie ze ma nauczyciela od fotografii a wypytuje na forum fotka.pl, do tego d40 i obiektyw do 8tys zl...jasne

to dla mnie rowniez nie jest normalne, ale wlasnie szerokokątny moge dostac mimo ze szczegolnie nie jest mi potrzebny bo w sumie mało wiele się znam, a wypytuje na forum bo widzę że tu ludzie mją wiedzę a my więcej mamy o fotografii analogowej i tylko ewentualnie n przerwach mogę się pytać więc nie za wiele na to czasu...
sweetboy911
sweetboy911
  8 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: cos wiecej? google.pl fotopolis.pl optyczne.pl itp.............. itd.................


im więcej człowiek tego czyta ty staje sie głupszy
SaikoFever
SaikoFever
  10 stycznia 2010

Napisz jeszcze do czego będziesz tego obiektywu używać to można będzie konkretniejsze modele podpowiedzieć...

SaikoFever
SaikoFever
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: po kupnie FF szukam odpowiednika ktory dalby mi taka sama jakosc w zakresie UWA i nie moge znalezc nic w normalnej cenie.

16-35L II ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.