omgNAT
omgNAT
  7 stycznia 2010 (pierwszy post)

załóżmy że mam w planach kupno obiektywu szerokokątnego do nikona d40. jaki byście polecali?
HandOfFate
HandOfFate
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: załóżmy że mam w planach kupno obiektywu szerokokątnego do nikona d40. jaki byście polecali?

a ile masz pieniedzy na ten jakze szczytny cel?
Flo
Flo
  7 stycznia 2010

sigma 10-20 :zakochany:

HandOfFate
HandOfFate
  7 stycznia 2010
Flo
Flo: sigma 10-20

niby ta...ale ciemne to jak cholera f4-5.6
mialem z tym troche do czynienia - ciemnica

nie to co Nikkor AF-S 14-24mm 1:2,8G ED
albo
Nikkor 10-24 mm f/3.5-4.5G ED AF-S
omgNAT
omgNAT
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie to co Nikkor AF-S 14-24mm 1:2,8G ED albo Nikkor 10-24 mm f/3.5-4.5G ED AF-S

a coś więcej o nich ;>
HandOfFate
HandOfFate
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a coś więcej o nich ;>

cos wiecej?

google.pl
fotopolis.pl
optyczne.pl
itp..............
itd.................
omgNAT
omgNAT
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: cos wiecej? google.pl fotopolis.pl optyczne.pl itp.............. itd.................

no liczyłam na takie jakieś wasze wskazówki... :D
HandOfFate
HandOfFate
  7 stycznia 2010

tylko uprzedzam, ceny tych obiektywow to kosmos jeden drozszy od drugiego, od 4000zl jakos w gore ;]

HandOfFate
HandOfFate
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no liczyłam na takie jakieś wasze wskazówki... :D

a na co przepraszam liczysz? ze kazdy Ci tu yebnie monolog na 400 stron na temat szkla o ktorym mozna przeczytac niezliczone artykuly i testy w internecie? No kuva bez przesady, pytasz o obiektyw, ok, o tym mozesz nie miec pojecia i nie wiedziec czego szukac, ale kiedy juz ktos daje Ci wskazowki jaki obiektyw jest ok, podaje Ci jego nazwe, symbol, whatever...to nalezaloby w takim momencie ruszyc swoje szanowne zwoje mozgowe, zasiasc przed komputerem, wejsc na google i wykazac sie odrobina samodzielnosci, wystarczy zrobic kopiuj wklej nazwe obiektywu i nacisnac enter...a dalej bedziesz mogla czyyytac i czyyyyytac o tych obiektywach.
damn!
wy tego nigdy nie skumacie chyba:woot:
omgNAT
omgNAT
  7 stycznia 2010

już ciii, czytałam :*

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko uprzedzam, ceny tych obiektywow to kosmos jeden drozszy od drugiego, od 4000zl jakos w gore ;]

ten 10-24 chyba by był odpowiedni [bo tańszy xD]
mój wychowawca podrzucał mi Tamaron SP AF 10-24 niby tańszy zamiennik coś około 2000 zł, nadawałby się?
HandOfFate
HandOfFate
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: już ciii, czytałam :*

no!

Konto usunięte
Konto usunięte: mój wychowawca podrzucał mi Tamaron SP AF 10-24 niby tańszy zamiennik coś około 2000 zł, nadawałby się?

f3.5-4.5
z tego co wiem, jest ok, ale nie mialem w rekach, nie wiem natomiast tylko czy ma silnik wbudowany czy bedziesz musiala ostrzyc recznie.
przelicz sobie na DX, bedziesz miala rzeczywisty zakres ogniskowych 15-38mm (x1.5)
omgNAT
omgNAT
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy bedziesz musiala ostrzyc recznie.

lubię ostrzyć ręcznie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: przelicz sobie na DX, bedziesz miala rzeczywisty zakres ogniskowych 15-38mm (x1.5)

ej, ja mam podstawy fotografii od 4 miesięcy :(
Flo
Flo
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: niby ta...ale ciemne to jak cholera f4-5.6 mialem z tym troche do czynienia - ciemnica

mnie sample zachwyciły :)
HandOfFate
HandOfFate
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lubię ostrzyć ręcznie ;)

no to jak lubisz robotki reczne to nie ma problema :)

Konto usunięte
Konto usunięte: ej, ja mam podstawy fotografii od 4 miesięcy :(

no dobra, luz, tylko pisze, matryce dx niepelnoklatkowe nalezy przeliczac ogniskowe, w przypadku nikona jest to ogniskowa x1.5 :)

Flo
Flo: mnie sample zachwyciły :)

sample to nawet 18-55 kitowego zachwycaja ;]
nie no, nie chce zebysmy sie zle zrozumieli, to bardzo dobry obiektyw tylko uwazam ze jest nieco za ciemny i przy gorszym swietle gorzej daje sobie rade, poza tym miod.
omgNAT
omgNAT
  7 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no dobra, luz, tylko pisze, matryce dx niepelnoklatkowe nalezy przeliczac ogniskowe, w przypadku nikona jest to ogniskowa x1.5 :)

aaaaa :olśnienie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.