spioch
spioch
  18 listopada 2009 (pierwszy post)



Bawiliście się kiedyś w coś takiego ?
Jakich materiałów można użyć poza PCV oraz kalki technicznej ?

Oczywiście mam zamiat się szarpnąć na Stofena ale taka samoróbka może być lepsza ze względu na charakter rozpraszanego światła .

Testował ktoś ?
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 listopada 2009

to do macro potrezbujesz???
lepiej na zewnetrzna lampe jak masz bo wbudowana i tak slaba jeszczxe ten dyfuzor "osłabi"

spioch
spioch
  18 listopada 2009

Ja potrzebuję na SB-400 wiem że słaba ale na razie mi wystarcza ...

Kobinowałem hmm może coś z opakowania na płyty albo na kasety albo z dekielka od obiektywu ...(tego białego)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
spioch
spioch
  18 listopada 2009

Hmm ten jeden jaki gigant ...

A tak swoją drogą to obiektyw mam krótki a i lampa wysoko na stopce więc Cienia nie będzie rzucał ... Z czego można by było uformować coć na wzór Stofena ?
Ktoś tam widziałem z baniaka po płynie do spryskiwacza robił ... Obróbka nie trudna bo trochę zabawy z wycięciem potem lutownica zgrzanie na ciepło i można testować .

HandOfFate
HandOfFate
  18 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś tam widziałem z baniaka po płynie do spryskiwacza robił ... Obróbka nie trudna bo trochę zabawy z wycięciem potem lutownica zgrzanie na ciepło i można testować .

osobiscie tak robilem, sprawdza sie doskonale. do tego zacisk na lampe z rzepu od jakiejs starej kurtki ze sciągaczem z rękawa i nie ma mowy zeby spadl z lampy, jakis czas temu sie tak bawilem i dawalo rade doskonale.
spioch
spioch
  18 listopada 2009

hmm efekt moich prób "bez" i "z"


joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 listopada 2009

no ładnie nie ma to jak rozproszone swiatło

spioch
spioch
  18 listopada 2009

Hmm ciekawe jakie efekty może dawać Stofen ?
Hmm no oczywiście pomijam estetykę i wykorzystanie go do portretów

fotograf
fotograf
  22 listopada 2009

na lampe wbudowaną to widziałem dyfuzor domowej roboty z pudełka po filmie fotograficznym (tego białego) można w sumie poszukać czegoś podobnego, ale większego. Ja do mojej 800 dostałem w komplecie, więc na razie nie miałem potrzeby z montowaniem czegoś takiego w domu ;)

dzela62
dzela62
  3 grudnia 2009
:superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa:
MateuszekxD1909
MateuszekxD1909
  4 grudnia 2009
:superkupa:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.