influence
influence
  2 listopada 2009 (pierwszy post)

Witam drogich forumowiczów i tych mniej kompetentnych :ninja: .

Szukałem informacji na temat amatorskiego studia, takiego, które poskładałbym tanio, aby obecnie posprawdzać co i jak (z portretami studyjnymi), a może by coś wyszło ;). Przecież pełno jest takich 'złotych rączek', którzy potrafią zrobić coś z niczego ;D.
A więc, jaki materiał na tło? Obecnie szukam jakiegoś białego/szarego/czarnego?
Oświetlenie?
Na czym zawiesić?
Co jeszcze do tego?
Do dyspozycji mam pokój o wymiarach 3 bądź 3,5 metra wysokości i 4 szerokości ;).

To ma być bardzo 'amatorskie', więc proszę nie proponować rzeczy z kosmicznymi cenami... Wiem, że im droższe, tym lepsze ( choć nie zawsze ), ale na razie nie otwieram studia profesjonalnego...

Pozdrawiam :piwo: bądź :sok:

Flo
Flo
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A więc, jaki materiał na tło? Obecnie szukam jakiegoś białego/szarego/czarnego?

http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=t%C5%82o+foto

ogólnie też chciałabym zrobić sobie mini studio w domu, ale nie za bardzo mam pieniądze i zielona jestem w oświetleniu, także podłączam się do pytania :d
HandOfFate
HandOfFate
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A więc, jaki materiał na tło? Obecnie szukam jakiegoś białego/szarego/czarnego?

tła bez problemu kupisz na allegro badz w sklepach foto, to nie jest droga sprawa, wieszasz sobie na scianie jakis domowej roboty system do mocowania teł i po klopocie...

Konto usunięte
Konto usunięte: Oświetlenie?

http://allegro.pl/item790355537_studio_w_domu_lampa_45ws_statyw_225cm_parasolka.html jedna max dwie sztuki na domowe warunki. wiecej nie trzeba.
do tego ew. pierscien swietlny domowej roboty, fajne rzeczy wychodza. a jesli brak Ci umiejetnosci mozesz tez takiego ringlighta kupic:
http://allegro.pl/item800459604_ring_light_ringlight_lampa_pierscieniowa_1200w.html
Konto usunięte
Konto usunięte: Na czym zawiesić?

tło? najlepiej na scianie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Do dyspozycji mam pokój o wymiarach 3 bądź 3,5 metra wysokości i 4 szerokości ;).

spokojnie starczy do domowych warunkow, nawet jakis wentylator zmiescisz zeby zrobic wiatr we wlosach tak by nie bylo go (wentylatora) widac na zdieciu :P
influence
influence
  2 listopada 2009
Flo
Flo: http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=t%C5%82o+foto

Link nie działa? :P. Lecz po małej korekcie już tak ;).
Zastanawiam się nad tym materiałem PP bądź czymś podobnym, ale nie chcę mieć efektu 'siatki'.
Zresztą, poczekam na porady bardziej doświadczonych :P.
influence
influence
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tło? najlepiej na scianie.

A może na suficie? ;).
A na serio miałem na myśli klamry bądź inni wieszali na karniszach z tego co się doczytałem ;P. A jak zrobić 'automatyczne/ręczne zwijanie'? Bo czytałem dziś, że tanio da się coś takiego kupić ;P.
influence
influence
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: do tego ew. pierscien swietlny domowej roboty, fajne rzeczy wychodza.

Sam pierścień nie wystarczy, mam rację? ;), bo to byłbym w stanie zrobić.
HandOfFate
HandOfFate
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A może na suficie? ;).

niektorzy wieszaja np. "w powietrzu" czyli na srodku pomieszczenia podwieszone do sufitu, nieptaktyczne, a jednak.
co do zwijania...ja kierdys zrobilem sobie ze starego mechanizmu zwijania rolety okiennej :)
te tla z allegro to tez roznie, najlepiej z kartonu, takie sa zdecydowanie najlepsze, ale co za tym idzie raczej sie ich nie zwija wiec fajnie jak ma sie jakies stale miejsce na scianie gdzie moga sobie w swietym spokoju wisiec, jak bedziesz to zwijac co chwile to po prostu zniszczysz, drugie wyjscie to tkanina, ale ta ma pewna wade, trzeba trafic na matowy material to raz a dwa....wiekszosc tkanin ma 150cm szerokosci max i raczej ciezko kupic cos szerszego a niestety szycie widac.
cos kiedys slyszalem o jakiejs czarnej rolniczej folii matowej ze ktos uzywal na tlo i bylo ok. ale to tylko z opowiesci.
HandOfFate
HandOfFate
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sam pierścień nie wystarczy, mam rację? ;), bo to byłbym w stanie zrobić.

wystarczyc moze i wystarczy, zawsze mozesz sobie wziasc lampe biurkowa jakas mocniejsza, kupic do tego blende i odbijac swiatlo z lampki blendą. trzeba pokombinowac.
influence
influence
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej z kartonu

Można jakiś przykład? Jest możliwość, że nie będzie to zwijane, bo to będzie raczej w moim pokoju, ale trudno go będzie użytkować, no cóż, poświęcę się. ;D
A co do zawieszania to będzie najmniejszy chyba problem.
Konto usunięte
Konto usunięte: kupic do tego blende i odbijac swiatlo z lampki blendą. trzeba pokombinowac.

Niektóre rzeczy trzeba mi tak obrazkowo wyjaśnić. Można pokazać przykład blendy bądź jakiś link? I w najlepszym razie sposób na to, jak to mniej więcej wygląda z lampami?

I dziękuję już za taką pomoc, bo nie oczekiwałem rzeczowego wyjaśnienia, a tu jednak ;). Pozdrawiam
HandOfFate
HandOfFate
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Można jakiś przykład?

no karton nooo, idziesz do jakiegos zakladu poligraficznego i kupujesz plachte kartonu taka jaka ci pasuje kolor taki jaki ci pasuje i po klopocie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Niektóre rzeczy trzeba mi tak obrazkowo wyjaśnić. Można pokazać przykład blendy bądź jakiś link? I w najlepszym razie sposób na to, jak to mniej więcej wygląda z lampami?

spoko, no problemo:
blenda to takie cos co odbija swiatlo wymierzone w nia (blende) i kieruje w obiekt fotografowany (takie "lustereczko":) )
http://allegro.pl/item798533780_blenda_dwupowlokowa_60x90cm_wysoka_jakosc.html
zapalasz sobie lamke biurkowa mozliwie mocna, stawaiasz kumpla/kumpele/mame/ciocie/wujka/psa z blenda i prosisz zeby odbijal swiatlo z lampki blenda w strone fotografowanej osoby tak aby ja tym swiatlem "pokryc", ot tyle :)

Konto usunięte
Konto usunięte: I dziękuję już za taką pomoc, bo nie oczekiwałem rzeczowego wyjaśnienia, a tu jednak ;). Pozdrawiam

rzeczowa to ona nie jest bo mam o tym dosc niskolotne pojecie, sam sobie sie bawilem z tego co poczytalem na necie samodzielnie itd, pewnie profesjonalizmu tu tyle co kot naplakal natomiast mnie na warunki domowe sprawdzalo sie niezle :)
influence
influence
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rzeczowa to ona nie jest bo mam o tym dosc niskolotne pojecie, sam sobie sie bawilem z tego co poczytalem na necie samodzielnie itd, pewnie profesjonalizmu tu tyle co kot naplakal natomiast mnie na warunki domowe sprawdzalo sie niezle :)

Czas zbierać fundusze ;D. No to wypowiedź bardzo pomocna w rozpoczęciu kompletowania mini studia ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: no karton nooo, idziesz do jakiegos zakladu poligraficznego i kupujesz plachte kartonu taka jaka ci pasuje kolor taki jaki ci pasuje i po klopocie :)

Ciekawe ile takie coś może kosztować ;P. Fajnie wyjaśnione, 'płachtę kartonu', a w każdym zakładze poligraficznym ? ;P.

Z blendą już wiem o co chodzi. A te różne kolory, by odbijać inaczej światło? Tzn inny 'efekt'? ;)

Pozdrawiam.
HandOfFate
HandOfFate
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czas zbierać fundusze ;D. No to wypowiedź bardzo pomocna w rozpoczęciu kompletowania mini studia ;).

Milo mi, mam nadzieje ze pomoglem jakos.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe ile takie coś może kosztować ;P

nie pamietam bo juz troche temu kupowalem, ze 2-3 lata...

Konto usunięte
Konto usunięte: ajnie wyjaśnione, 'płachtę kartonu', a w każdym zakładze poligraficznym ? ;P.

No arkusz X na Y metrow. Nie mam pojecia czy w kazdym, sprobuj z tymi tlami z allegro, albo poczytgaj na forach czy sie nadaja do uzytkowania bo ja z nimi nie mialem stycznosci nigdy wiec nie pomoge. ja uzywalem kartonow, tu gdzie mieszkam jest zaklad w ktorym udalo mi sie kupic takie spore arkusze bez problemu.

Konto usunięte
Konto usunięte: A te różne kolory, by odbijać inaczej światło? Tzn inny 'efekt'? ;)

zlota odbije cieplejsze swiatlo srebrna chlodniejsze ale jasniejsze...
influence
influence
  2 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No arkusz X na Y metrow. Nie mam pojecia czy w kazdym, sprobuj z tymi tlami z allegro, albo poczytgaj na forach czy sie nadaja do uzytkowania bo ja z nimi nie mialem stycznosci nigdy wiec nie pomoge. ja uzywalem kartonow, tu gdzie mieszkam jest zaklad w ktorym udalo mi sie kupic takie spore arkusze bez problemu.

Masz jakieś zdjęcia studia bądź portrety na tym Twoim tle? ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: zlota odbije cieplejsze swiatlo srebrna chlodniejsze ale jasniejsze...

No to już wiem co i jak :P.

Dziękuję i pozdrawiam.
Flo
Flo
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zlota odbije cieplejsze swiatlo srebrna chlodniejsze ale jasniejsze...

złota do kitu jest, ja tam zawsze srebrnej używam :D
spioch
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.