asiowka
asiowka
  27 października 2009 (pierwszy post)

Wielu twierdzi, że poprawianie zdjęć w programach graficznych to oszustwo. Aktorka nagle szczupleje, polityk pięknieje a modelka nagle traci pępek (tak raz poszalał fotoedytor bodajże Playboya). Nie zgadzam się - retusz w fotografii istniał od zawsze, jeśli teraz mamy narzędzia, które umożliwiają nam robienie tego samego przed komputerem - to czemu z tego nie skorzystać?

Fieska
Fieska
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wielu twierdzi, że poprawianie zdjęć w programach graficznych to oszustwo. Aktorka nagle szczupleje, polityk pięknieje a modelka nagle traci pępek (tak raz poszalał fotoedytor bodajże Playboya). Nie zgadzam się - retusz w fotografii istniał od zawsze, jeśli teraz mamy narzędzia, które umożliwiają nam robienie tego samego przed komputerem - to czemu z tego nie skorzystać?


Dla mnie retusz jest jeszcze dostępną formą poprawiania zdjęcia, ale też za bardzo przerobione zdjęcia tracą dla mnie na wartości.
Pcasso
Pcasso
  27 października 2009

nigdy nie byłem zwolennikiem sporej ingerencji w zrobione zdjecie...fotografia to fotografia, fotografika to fotografika...wyblurowane skórki pozbawione swej faktury dla mnie tracą na wyrazie...rozumiem usunąć syfa..jakąś zmarszczke czy znamie ale "prasowanie" skóry jest beeeee..
Po to są edytory żeby z nich korzystać,ale korzystać z głową

asiowka
asiowka
  27 października 2009

Pcasso: popieram w całej rozciągłości!!!

razotka
Posty: 26795 (po ~93 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 15
razotka
  27 października 2009

Ja jestem za obróbkami zdjęć, ale nie za ich przerabiamiem kompletnym. Na zdjęciu powinna być widoczna dusza, więc co zobaczymy, gdy zostanie ono wyidealizowane ?

gdzieś w centrum każdego z nas leży cmentarz starych miłości.

spioch
spioch
  28 października 2009

Hmm jak nie chcecie PSa w zdjęciach to nie oglądajcie , gazet , reklam , bilbordów.
Wszystko jest dla ludzi z głową i z umiarem ...

Basia
Basia
  28 października 2009
spioch
spioch: Wszystko jest dla ludzi z głową i z umiarem ...

zabawne, ze ty to piszesz podczas, gdy w twoich retuszach tego umiaru brak. Zwróciłam ci kiedyś na to uwagę, ale postanowiłeś usunąć komentarz i dodać mnie do czarnej listy... ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Wielu twierdzi, że poprawianie zdjęć w programach graficznych to oszustwo.

Wszystko zależy od tego jak bardzo zdjęcie jest modyfikowane. O ile wiem to dość sporny temat - jedni dopuszczają np. jedynie usunięcie niedoskonałości skóry, inni dodatkowo wystemplują niepasujący do całości budynek, przedmiot etc. , podczas gdy dla kogoś innego będzie to już fotografika.

Konto usunięte
Konto usunięte: modelka nagle traci pępek (tak raz poszalał fotoedytor bodajże Playboya).

widziałam to :mrgreen: Miałam gdzieś kiedyś zapisane zdjęcie modelki z allegro z tym samym ''problemem'' ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zgadzam się - retusz w fotografii istniał od zawsze, jeśli teraz mamy narzędzia, które umożliwiają nam robienie tego samego przed komputerem - to czemu z tego nie skorzystać?

Też tak myślę... ;)
xDumSpiroSpero
xDumSpiroSpero
  2 listopada 2009
http://www.prisonwars.pl/58265/
dzela62
dzela62
  3 grudnia 2009
:superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa:
MateuszekxD1909
MateuszekxD1909
  4 grudnia 2009
:superkupa:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.