siemaniuniek
siemaniuniek
  26 października 2009 (pierwszy post)

Mam pytanie dot. autentyczności zdjęć. Zauważyłem, że na niektórych profilach kobiet żadnym ze zdjęć nie wyświetlają się informacje na temat ich daty wykonania oraz aparatu za pomocą którego zostały zrobione. Jest tylko data zamieszczenia. Czy to znaczy, że takie zdjęcie jest bezczelnie ściągnięte z internetu za pomocą klawisza print screen lub po prostu przeciągnięte na pulpit, czy może też są po wielokrotnym przerobieniu w Photoshopie??

Fieska
Fieska
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: siemaniuniek


Po przeróbkach w obojętnie jakim programie dane exif zazwyczaj przechodzą dalej.
Najwyraźniej są ściągnięte z innych stron lub po prostu po zrzucie ekranu zapisane.
siemaniuniek
siemaniuniek
  26 października 2009

Czyli takie konto to jednym słowem można uznać za "fake" ?

Fieska
Fieska
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli takie konto to jednym słowem można uznać za "fake" ?


Nie koniecznie. Przy Twoich pierwszych trzech zdjęciach też nie ma żadnych informacji o zdjęciu. Możliwe, że zostały one zapisane jako nowe piliki i dlatego dane nie zostały zapisane.
siemaniuniek
siemaniuniek
  26 października 2009

2 To są zrzuty z picasy i lekko podcięte ponieważ były na nich inne osoby. a 1 jest robione przez Youcam 3.0 hehe nawet nie zauważyłem tego wcześniej, że nie ma u mnie podanego modelu aparatu :D:D

siemaniuniek
siemaniuniek
  26 października 2009

Już chyba mam- te zdjęcia, których przyciąłem nie oryginał lecz kopię są podpisane maksymalnie datą wykonania. i to też nie wszystkie. Modelu aparatu też nie pokazuje. Dodałem jeszcze fotek i sprawdziłem. BTW, nie mam pojęcia kto to zrobił, ale dzięki za zrobienie porządku w moich albumach :D:D sam bym się raczej za to nie zabrał :D:D:D

A szkoda, bo już myślałem że jest jakiś sposób na wykrycie czy zdjęcie jest autentykiem

PoCholereMiFotka
PoCholereMiFotka
  27 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie koniecznie. Przy Twoich pierwszych trzech zdjęciach też nie ma żadnych informacji o zdjęciu. Możliwe, że zostały one zapisane jako nowe piliki i dlatego dane nie zostały zapisane.


wsytarczy ze ktos wytnie ze zdjecia chocby piksel to dane exif nie przejda do tego obrazu po wycieciu, mozliwe, ze ktos po prostu wycina ze swoich zdjec pewne ich elementy, lazienke, znajomych itp.
joaquin6969
Posty: 48 (po ~159 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
joaquin6969
  27 października 2009

świetne fotki ;) sami zobaczcie:

http://www.fotka.pl/mniej30/poleceni.html?id=1016208
http://www.fotka.pl/mniej30/Galeria.html?id=3535514 ;)))

Pcasso
Pcasso
  27 października 2009

wiele stron internetowych by oszczędzić na ilości przechowywanych danych pozbawiają zdjecia metadaty(exif'ów)...zdjęcia edytowane w różnych programach nazwijmy to dolnej półki pozbawiaja róznież zdjęcie tych danych...także niektóre programy maja domyślnie włączoną opcję czyszczenia.. o których może ktoś nie wiedzieć...dlatego proces weryfikacji zamieszczonych zdjęć administracja powierzyła Fotka Przyjaciołom a Wam userom dano możliowość zgłaszania takich podejrzeń :)

MrShakal
MrShakal
  28 października 2009

zmieniałem zdjęcia w różnych programach i nigdy dane aparatu nie zniknęły dlatego z pewnością osoby nie mające zdjęcia z danymi to po prostu fake, owszem mogłeś ściągnąć sobie np zdjęcie np z n-k prawym myszki -> zapisz obrazek... to wtedy dane te znikną, ale żeby nie mieć w albumie ani jednego zdjęcia z danymi?! zresztą niektóre puste panienki wpisują inny kolor oczu niż na zdjęciach, wzrost ewidentnie różniący się... ale i tak na pierwszy rzut oka widać że to nie słowianka tylko jakaś amerykanka ;] pewnie z facebooka ściągają te foty, pozdro

Ludu
Posty: 11 (po ~386 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Ludu
  4 listopada 2009

po prostu autor usuwa exif a w jaki sposob bardzo prosto powiedzmy ze w uzywa photoshopa i na koniec pracy zapisuje zdjeice dla sieci web bodajze jest tam opcja save as web czy jakos tak i juz nie ma exifu czyli danych :)
wiec nie kombinuje ze kopiowane ze pizel cos gdzies to jest pzrewaznie robione swiadomie :)

dzela62
dzela62
  3 grudnia 2009
:superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa:
MateuszekxD1909
MateuszekxD1909
  4 grudnia 2009
:superkupa:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.