GieKSiarka
Posty: 5061 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 9
GieKSiarka
  13 października 2009 (pierwszy post)

Siema mam pytanie jak zrobic foto czegos malego np. kolczykow czy pierscionka tym aparatem bo jak probowalam to zdjecia sie swieca sa takie dziwne juz lepsze mi wychodza telefonem tylko ze sa rozmazane jak ustawic aparat zeby robil fajne fotki malych rzeczy?
Mam nadzieje ze ktos pomoze

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 października 2009

jak masz w nim tryb makro to wlacz (symbol kwiatka)
i najlepiej w swietle dziennym i wylacz lampe blyskowa

nie ma za co :mrgreen:

GieKSiarka
Posty: 5061 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 9
GieKSiarka
  13 października 2009

dzieki :] cos mi kumpel gadal o trybie marko ale nie wiedzialam co to tak to jest z niektorymi blondynkami

spioch
spioch
  13 października 2009
GieKSiarka
GieKSiarka: Siema mam pytanie jak zrobic foto czegos malego np. kolczykow czy pierscionka tym aparatem bo jak probowalam to zdjecia sie swieca sa takie dziwne juz lepsze mi wychodza telefonem tylko ze sa rozmazane jak ustawic aparat zeby robil fajne fotki malych rzeczy? Mam nadzieje ze ktos pomoze


Następnym razem zapraszam do zapoznania się z takimi skrawkami papieru nazywają się one instrukcja obsługi (wiem trudne słowo) W tych że skrawkach napisali że:

"Funkcja makro pozwala na wykonywanie zdjec z odleglosci zaledwie 10 cm. Tryb makro przydatny jest kiedy konieczne jest powiekszenie malych przedmiotow, zwierzat, roslin itp."
GieKSiarka
Posty: 5061 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 9
GieKSiarka
  13 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: GieKSiarka:Siema mam pytanie jak zrobic foto czegos malego np. kolczykow czy pierscionka tym aparatem bo jak probowalam to zdjecia sie swieca sa takie dziwne juz lepsze mi wychodza telefonem tylko ze sa rozmazane jak ustawic aparat zeby robil fajne fotki malych rzeczy? Mam nadzieje ze ktos pomozeNastępnym razem zapraszam do zapoznania się z takimi skrawkami papieru nazywają się one instrukcja obsługi (wiem trudne słowo) W tych że skrawkach napisali że: "Funkcja makro pozwala na wykonywanie zdjec z odleglosci zaledwie 10 cm. Tryb makro przydatny jest kiedy konieczne jest powiekszenie malych przedmiotow, zwierzat, roslin itp."

jestem niedorozwinieta glupia blondynka wiec czego ode mnie wymagasz :-/ zaniam ja to przeczytam tam jest takim maczkiem nadziubdziane a woel sie zapyatc osob ktore sie znaja bo czasem rozne glupoty mozna wyczytac :/
spioch
spioch
  14 października 2009
GieKSiarka
GieKSiarka: bo czasem rozne glupoty mozna wyczytac

No tak zwłaszcza w instrukcji obsługi która przeważnie ma coś takiego jak User Manual na płycie CD :) Taaam to już PDF wielka czcionka noo po prostu świat leży u stóp :) A tak masz rację w instrukcjach to same brednie piszą i nie na temat :)
fenacious
fenacious
  14 października 2009
GieKSiarka
GieKSiarka: jestem niedorozwinieta glupia blondynka wiec czego ode mnie wymagasz :-/ zaniam ja to przeczytam tam jest takim maczkiem nadziubdziane a woel sie zapyatc osob ktore sie znaja bo czasem rozne glupoty mozna wyczytac :/

jaka samokrytyka. ;)
nie mozna wyczytac glupot w instrukcji obslugi, uwierz.
GieKSiarka
Posty: 5061 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 9
GieKSiarka
  14 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: GieKSiarka:jestem niedorozwinieta glupia blondynka wiec czego ode mnie wymagasz :-/ zaniam ja to przeczytam tam jest takim maczkiem nadziubdziane a woel sie zapyatc osob ktore sie znaja bo czasem rozne glupoty mozna wyczytac :/ jaka samokrytyka. ;) nie mozna wyczytac glupot w instrukcji obslugi, uwierz.

jestem glupia lepiej wam? zamknijcie juz ten watek nie wiem po kija piszecie jak juz jedna osoba mi pomogla a nie same glupoty wypisujecie -_-'
SP3maq
SP3maq
  16 października 2009

Heeeeej spokojnie. Czemu zaraz jeździcie po dziewczynie, co ona wam zrobiła?

W instrukcji głupot nie ma to fakt, ale nie zawsze jest tam wystarczający opis. Szczególnie w sprzęcie made in china typu telefony CECT, gdzie jak się chce ustawić WAP to trzeba trochę czasu na to poświecić i conieco wiedzieć, bo instrukcja o tym milczy.

Poza takimi wyjątkami instrukcje pisane są jak najprostszym językiem. Szczególnie jeśli sprzęt wychodzi na rynek amerykański, wtedy można tam znaleźć dużo ciekawych opisów, czego nie należy z nim robić robić.

Dobra ale do rzeczy:
Zawsze polecam Google przed rozpoczęciem posta na polskich forach, szczególnie o tak niskim poziomie jak forum fotka.pl. Na naszych forach jak czegoś nie wiesz najpierw cię zrugają a później może łaskawie odpowiedzą. Google mówi, że aparacik ma następujące nastawy: auto, programy tematyczne: dzieci, portret, krajobraz, sport, noc, plaża, śnieg, fajerwerki, zachód słońca, podwodne, kwiaty, prywatka, muzeum, tekst. Nie wiem jak to wygląda w menu Fujifilm, ale np. jak kupowałem siostrze BENQ to tam w menu były proste ikonki, nie wymagające znajomości języka ani używania wielu zasobów kory mózgowej. Tak więc nie przedłużające tego strasznie długiego posta... Wchodzisz w menu i szukasz nastawy "kwiaty" wybierasz i robisz zdjęcia w trybie makro.

Jeśli zdjęcia wychodzą za jasno to wyłącz lampę błyskową i zapewniasz inne oświetlenie. Przykładowo 2 lamkpi halogenowe ok 12W w zupełności wystarczą, lub jak nie masz to żarówka conajmniej 60W. Chociaż najlepiej zapewnić kilka źródeł światła, wtedy zdjęcie wychodzi wyraźniej.

Flo
Flo
  16 października 2009
GieKSiarka
GieKSiarka: jestem glupia lepiej wam? zamknijcie juz ten watek nie wiem po kija piszecie jak juz jedna osoba mi pomogla a nie same glupoty wypisujecie -_-'

a co Ty się tak rzucasz od razu ? ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.