fascynujaco
fascynujaco
  8 października 2009 (pierwszy post)

Cześć, bardzo Was proszę o pomoc. też to już napisałam.
Otóż mam aparat: Panasonic Lumix DMC-FZ8
I ostatnio jak zgrywałam zdjęcia na komputer przez przypadek włączył mi się zoom i nie zauważyłam tego, wyłączyłam aparat i leżał on przez jeden dzień tak(z włączonym zoomem) Teraz, gdy go włączam to pojawia się szare okienko i pisze: "zdejmij pokrywkę obiektywu i naciśnij "->" . jak naciskam przycisk "->' pisze mi "zoom powraca do ustawienia w momencie wyłączenia" a po chwili pokazuje mi się obraz ale maksymalnie przybliżony i zamazany, ale po dwóch sekundach znowu wraca okienko, żebym zdjęła pokrywkę ;// . A nawet mój aparat nie posiada pokrywki żadnej na obiektyw ;/ BARDZO WAS PROSZĘ O POMOC!!!! :(

dany88
dany88
  9 października 2009

Najprawdopodobniej czujnik wysuwu uległ awarii. Jeśli tak to tylko serwis Cie czeka, jeśli masz go na gwarancji to nie czekaj.

GRADEK83
GRADEK83
  9 października 2009

wyjmij baterie z aparatu po naciskaj przyciski podładuj baterie w ładowarce i wsadź je z powrotem ewentualnie wyciąg kartę pamięci... jeśli nic to nie da a aparat masz na gwarancji zanieś go do serwisu.

SP3maq
SP3maq
  16 października 2009

Zrób tak jak pisze GRADEK83. Natomiast jeśli zoom włączył Ci się kiedy aparat był kaburze. No to raczej na pewno spalił się silnik. Wtedy zostaje tylko serwis. Tak może się dziać, jeśli obiektyw się nie wysuwa.

Wymiana silniczka jest kosztowna, ale co zrobić. Aparat też najtańszy nie jest.
Samo ładowanie proponowane przez GRADEK83 jest dobrym pomysłem. Silniczek pobiera najwięcej prądu z wszystkich elementów aparatu (za wyjątkiem lampy, bo te też bywają prądożerne). Więc optymistycznie może się okazać, że napięcie jest za niskie i aparat sobie nie radzi z obsługą obiektywu.

raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  16 października 2009

spróbuj też zresetować ustawienia, a jak nic to nie da, to na moje oko silniczek krokowy jest zepsuty

MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  18 października 2009

@fascynujaco:
jezeli nie dziala wyjmowanie bateri na dluzszy czas to do serwisu udac sie musisz jako rzecze mistrz yoda

zbigz
zbigz
  18 października 2009

ja miałem problem ze swoim olympusem SP560 ale tylko przez chwilkę
co do twojego aparatu to tylko czyszczenie pozostaje - 100-200zł
Gwarancja nie obejmuje zniszczeń mechanicznych

PrOmYcZ3Q
PrOmYcZ3Q
  19 października 2009

W KOMISIE ZAWOLALI MI OSTATNIO 80 ZŁ TAKZE ZA LUMIKSA

maciek90krk
maciek90krk
  26 października 2009

Siema Prośbę Do Was Mam :) Mozecie Wejsc na ta strone http://www.attic.pl/pl/147
I zagłosowac na moje zdjecie ?? Jest To Zdjecie B :) Ankieta Jest Z Lewej Strony :) Dziekuje :)

dzela62
dzela62
  3 grudnia 2009
:superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.