KindziaxDD
KindziaxDD
  1 października 2009 (pierwszy post)

Witam Dzisiejszy temat poświęcony będzie sesją fotograficznym. Chciałabym się dowiedziec jak przygotowac się na swoją pierwszą, ale taką w pełni profesjonalną sesję? I jakie są ceny mniej więcej wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg. A więc pytania:
1. Jak przygotowac się na swoją pierwszą sesję zdjęciową?
2. Jakie są ceny wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg.
3. Co w fotgrafii liczy się najbardziej (chodzi mi o wygląd)?
4. Wasza jakąś śmieszna przygoda związana z pozowaniem.

everythingx3
everythingx3
  1 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co w fotgrafii liczy się najbardziej (chodzi mi o wygląd)?

naturalność ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Wasza jakąś śmieszna przygoda związana z pozowaniem.

nie pamiętam, ale coś było ;)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: . Jakie są ceny wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg.

tzn jaka podali ?:woot:
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak przygotowac się na swoją pierwszą sesję zdjęciową?

to zależy czego oczekujesz, czy zdjęć w ubraniu czy może odważniejszych...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie są ceny wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg.

jakie?? to zależy od fotografa, profesjonalista chce więcej od amatora...zależy też od tego ile sesja trwa, jakich zdjęć wymagasz, gdzie ma być ta sesja

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co w fotgrafii liczy się najbardziej (chodzi mi o wygląd)?

wszystko co zasługuję n swe piękno, ale to też zależy ok człowiek, każdy jest ładny na swój sposób, najważniejsze to uchwycić okiem to co się wyrazi

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Wasza jakąś śmieszna przygoda związana z pozowaniem.

nie pozowałem ahahahaa gdybym miał pozować to chce aby to fotograf mi zapłacić a nie ja jemu...
Flo
Flo
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak przygotowac się na swoją pierwszą sesję zdjęciową?

tak jak Ci powie fotograf

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie są ceny wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg

rany, no przecież to fotograf ustala cenę :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Co w fotgrafii liczy się najbardziej (chodzi mi o wygląd)?

dla mnie oryginalność

ogólnie pytania z ... wzięte, przecież to logiczne, że każdy fotograf wymaga czego innego, co innego się dla niego liczy i ma inną stawkę.
boysiedlce
boysiedlce
  3 października 2009

Załóż sobie konto na www.maxmodels.pl i szukaj fotografa

Darunia511
Darunia511
  3 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak przygotowac się na swoją pierwszą sesję zdjęciową? 2. Jakie są ceny wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg. 3. Co w fotgrafii liczy się najbardziej (chodzi mi o wygląd)? 4. Wasza jakąś śmieszna przygoda związana z pozowaniem.

1. Wszystko logiczne.
Zadbaj o cerę, poćwicz mimike, pozy abyś wiedziała jak Twoje ciało sie zachowuje, możesz zorganizować sobie pomoc, badź iść na kurs dla modelek. Nie zapominaj o takich szczegółach jak np. ładnie pomalowane paznokcie, na zdjeciach wszystko widać. I zapytaj fotografa czego od Ciebie oczekuje, co zabierać itp.
Jeżeli masz 18naście lat weź ze sobą koniecznie dowód osobisty - będzie potrzebny do podpisania umowy; jeżeli ich nie masz do podpisania umowy będzie potrzebny rodzic lub opiekun prawny.
2. Wszystko zależy od fotografa, często w pierwszą sesję trzeba zainwestować, aby móc czerpać korzyści z kolejnych, a czasami się poszczęści, spodobasz się komuś i zaproponuje Ci zdjecia.
To tylko Ci się tak wydaje, ze ceny są duże, pomyśl jednak że fotograf musi poświęcić swój czas na zorganizowanie sesji, kilka, bądź kilkanaście godzin na samą sesję, czesto jesczze więcej na ich obróbkę. Bądź na zatrudnienie grafika, wizażystki, stylisty etc. którym też trzeba zapłacić. Nie jest tak hop siup...
3. Zalezy, czego fotograf szuka, bądź co chcesz pokazać, przedstawić.

NaughtyTit
Posty: 3133 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 31
NaughtyTit
  4 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jak przygotowac się na swoją pierwszą sesję zdjęciową?


Wiadomo, zadbane paznokcie, depilacja, odpowiedni makijaż, żeby się pysk nie świecił..

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Co w fotgrafii liczy się najbardziej (chodzi mi o wygląd)?


Proporcjonalność i ciekawe rysy twarzy.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Wasza jakąś śmieszna przygoda związana z pozowaniem.


Hm, np. usłyszałam od fotografa, że wyglądam jak McDonald's i powinnam schudnąć ok 8 kg, albo przy komercji nie dałam dupy jakiemuś prezesowi firmy, który zlecił sesję i po kilku godzinach pozowania nie miałam ani zdjęć ani hajsu (to było dawno, teraz już taka głupia nie jestem ;) ). Albo dręczenie mnie i namawiania na sesję topless dniami i nocami przez pewnego pana X. Ale w sumie śmieszne to nie jest, raczej żałosne jacy są niektórzy ludzie. Śmiesznych historii nie pamiętam.

Don't push me, cuz I'm close to the edge
and I'll jump of with a rope that's wrapped around your head!

--I know I'm alive when I bleed!--

Darunia511
Darunia511
  6 października 2009
NaughtyTit
NaughtyTit: po kilku godzinach pozowania nie miałam ani zdjęć ani hajsu

Bo głupia jesteś i nie podpisujesz umowy.

NaughtyTit
NaughtyTit: Proporcjonalność

Niekoniecznie.
KasiaToffi
KasiaToffi
  7 października 2009

1. Jak przygotowac się na swoją pierwszą sesję zdjęciową?

skoro pierwsza, pogadaj o tym z fotografem. Ale standardy to:
-Przede wszystkim nie stresować się, bo musisz byc rozluźniona.
-depilacja
-paznokcie (rączki, stopy)
-na pierwszą sesje proponowałam bym umówić wizaż, zadba o dobry wizerunek cery.

2. Jakie są ceny wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg.

od TFP do -2000 zł. Zależy ile ustalisz z fotografem. Plener wychodzi naogól taniej, studio może mieć prywatne albo wyporzyczyć -dochodzą wtedy koszta.

3. Co w fotgrafii liczy się najbardziej (chodzi mi o wygląd)?
naturalność.
proporcjonalna sylwetka,
zadbana cera etc,
charakterystyczność wyglądu,
umiejętność grania przed obiektywem (miny, pozy)

NaughtyTit
Posty: 3133 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 31
NaughtyTit
  7 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo głupia jesteś


?! Tobie chyba się coś pomyliło, Daruniu. :wtf: Zastanów się czasami i nie szczekaj tak, bo niestety bezwzględne, wyssane z dupy opinie nie sprawiają, że jesteś fajna. Może najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, a później się wypowiadaj na forum, zamiast publicznie robić z siebie ... (tu niech każdy sobie dokończy sam).

Don't push me, cuz I'm close to the edge
and I'll jump of with a rope that's wrapped around your head!

--I know I'm alive when I bleed!--

paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  10 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie są ceny wykonania sesji? Bo pytałam się paru fotografów to cena zwaliła mnie z nóg.

ja biore 20zl :ninja:

ale pro fotografowie to biora tak mniej wiecej 600 zl wzwyż

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

marcuscumestone
marcuscumestone
  11 października 2009

Poćwicz przed lustrem uśmiech itp zabierz ze sobą jakieś dodatki nie wiem książkę czy balony nie iwem obojętnie w zależnosci od tego w jakim nastroju ma się odbywać ta sesja hmm... bądz naturalna a resztą zajmie się fotograf :)

spioch
spioch
  13 października 2009
paulczkow
paulczkow: ja biore 20zl


Hmm a to za naładowanie akumulatorka :D ?
EvaSelin
EvaSelin
  17 października 2009

Uważaj na fotografa :mrgreen:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.