XxOgnistyProfilxX
XxOgnistyProfilxX
  18 września 2009 (pierwszy post)

Witam mam małe pytanie do was gdzie mogę kupić w miarę dobra i tanią lampę błyskową do Sony A200 i jakie byście proponowali z góry dziękuję :]

Jacek80
Jacek80
  18 września 2009

Sony ma to do siebie, że żadnej innej lampy niż Sony nie wsadzisz
Używanych bym nie proponował, a nowa i średniej mocy kosztuje ok 900 zł (Sony HVL-F42AM)
Jest jeszcze jedna lampa minimalnie mocniejsza od tej wbudowanej w aparat Sony HVL-F20AM za ok 500 zł, ale jeżeli porównać cenę do liczby przewodniej (w stosunku do tej wbudowanej lampy), to jest to całkowicie nieopłacalne

spioch
spioch
  19 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sony A200 i jakie byście proponowali z góry dziękuję :]


Najlepiej to latarkę plastrem przyczep bo do tego aparatu nie warto dodawać nic lepszego :D
DeDe
Posty: 8789 (po ~41 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
DeDe
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepiej to latarkę plastrem przyczep bo do tego aparatu nie warto dodawać nic lepszego :D

ale bzdura.

((( d(--_--)b )))

DeDe jestem...

~Laura

spioch
spioch
  20 września 2009

Kocham Canony lubie Nikony cenie Pentaxy brzydze sie Sony :) Kazdy kto mial w reku porzadne lustro wie ze seria Alfa to niskobudzetowa produkcja dla rozkapryszonych dzieciakow ktore sie podniecaja zdjeciami na Naszej Klasie Ja mam lustrzanke a Ty nie bo tylko do takiego stwierdzenia sie nadaje Sony A200 Tak samo ta cala pozal sie Boze szkola Sony

Jacek80
Jacek80
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kazdy kto mial w reku porzadne lustro wie ze seria Alfa to niskobudzetowa produkcja

a poza tym, że niskobudżetowa produkcja, to co możesz jeszcze powiedzieć o sprzęcie sony?
Konto usunięte
Konto usunięte: dla rozkapryszonych dzieciakow ktore sie podniecaja zdjeciami na Naszej Klasie Ja mam lustrzanke a Ty nie bo tylko do takiego stwierdzenia sie nadaje Sony A200 Tak samo ta cala pozal sie Boze szkola Sony

więc też jestem rozkapryszonym dzieciakiem... nawet o tym nie wiedziałem :nielapie:
Konto usunięte
Konto usunięte: cala pozal sie Boze szkola Sony

bo tam są informacje dla początkujących i sony jako (chyba) jedyna firma zrobiła takie "poradniki" dla początkujących userów, niestety wiekszośc osób która zna się w temacie, ma podejście takie, że nik inny na lustrzankę nie zasługuje
andzey
andzey
  20 września 2009

A lampy Metz nie maja dedykacji do sonolty?? Chyba sa takie.

Jesli nie maja to pewnie mozna przez adapter SCA.

Jacek80
Jacek80
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A lampy Metz nie maja dedykacji do sonolty?? Chyba sa takie.Jesli nie maja to pewnie mozna przez adapter SCA.

faktycznie są dostępne przez adapter ale jedyną opłacalną jest
Metz 54 AF-1, która jest teraz w promocyjnej cenie ok 800-850 zł (w komplecie adapter), reszta lamp kosztuje mniej więcej tyle co lampy sony
spioch
spioch
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo tam są informacje dla początkujących i sony jako (chyba) jedyna firma zrobiła takie "poradniki" dla początkujących userów, niestety wiekszośc osób która zna się w temacie, ma podejście takie, że nik inny na lustrzankę nie zasługuje


Tia Sony to Bóg bo Ty go masz :D yhm

A żadna inna firma nie ma nic dla początkujących ?
Książka "Radość Fotografowania" dokładana do D60
A tutaj link do porządnych poradników a nie jakiegoś zdzierania kasy przez Soniacza z Pokemonów :)

http://szerokikadr.pl/ ( za darmo)
Jacek80
Jacek80
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tia Sony to Bóg bo Ty go masz

ja go nie wychwalałem ;) a miałem na myśli to, że porównując tańsze modele różnych producentów w tym samym przedziale cenowym, dużej różnicy w sprzęcie i/lub jakości nie zobaczysz. Poza tym inne firmy też zaczęły tłuc sprzęt dla zwykłego Kowalskiego i m.in. dzięki Sony ta konkurencja potaniała ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Książka

przyznasz jednak, że książka nie odda tego co film instruktażowy
Konto usunięte
Konto usunięte: A tutaj link do porządnych poradników

przyda się :)
spioch
spioch
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przyda się :)

Jakiś czas temu miałeś porządne filmy instruktażowe na youtubie
Wpisz sobie "nikon school" może coś jeszcze zostało
Aha no i porządne rewiev masz na CameraLab
grusza
grusza
  22 września 2009

a ja cenie sony za carl zeissa i dlatego sprezentowalam sobie na poczatek alfe :) duzo nie wymagam narazie od lustrzanki,wiec moge na takim sredniozaawansowanym sprzeciku sobie cykac foteczki, ale w przyszlosci wiadomo, ceniacy sie fotograf powinien posiadac canona...

spioch
spioch
  24 września 2009
grusza
grusza: ceniacy sie fotograf powinien posiadac canona...

Bzdury piszesz !

To tak jakby pudzian miał jeździć czołgiem a Hołek ... Ferrari...

Ceniący się fotograf powinien mieć sprzęt który pozwoli mu na rozwiniecie skrzydeł spełni jego wygórowane wymagania i będzie niezawodny ...

Równie dobrze może się nazywać Hojsung Kojsung byle tylko był dobrym narzędziem w rękach profesjonalisty ..
spioch
spioch
  24 września 2009
grusza
grusza: a ja cenie sony za carl zeissa


Taaa zwlaszcza pewnie telefonach Syna Eriksona :lol:
dzela62
dzela62
  3 grudnia 2009
:superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.