Natalka685
Posty: 5 (po ~503 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Natalka685
  1 września 2009 (pierwszy post)

Chcialabym porozmawiac z osobami dla ktorych fotorgafia jest prawdziwa pasja:) Zeby zdradzili swoje szczegoly udoskonalania wlasnych zdjec, co robia zeby otrzymac jak najlepszy efekt, o sprzecie, o szkolach i kursach fotograficznych.O tym jaki obiektyw uwazaja za najlepszy,chodz chodzi mi bardziej o estetyczne podejscie do tego tematu niz techniczne.A moze ktos z Was robi zdjecia na imprezach typu wesela, jesli tak to w jaki sposod zaczynaliscie? Bo planuje sie asnych zdjec, co robia zeby otrzymac jak najlepszy efekt, o sprzecie, o szkolach i kursach fotograficznych.O tym jaki obiektyw uwazaja za najlepszy,chodz chodzi mi bardziej o estetyczne podejscie do tego tematu niz techniczne.A moze ktos z Was robi zdjecia na imprezach typu wesela, jesli tak to w jaki sposod zaczynaliscie? Bo planuje sie za to zabrac ale nie mam troche odwagi:)
czekam na odpowiedzi.za to zabrac ale nie mam troche odwagi:)
czekam na odpowiedzi.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  1 września 2009
Natalka685
Natalka685: Bo planuje sie za to zabrac ale nie mam troche odwagi:)

za fotografie slubna ?
HandOfFate
HandOfFate
  1 września 2009
Natalka685
Natalka685: Zeby zdradzili swoje szczegoly udoskonalania wlasnych zdjec, co robia zeby otrzymac jak najlepszy efekt, o sprzecie, o szkolach i kursach fotograficznych.O tym jaki obiektyw uwazaja za najlepszy,chodz chodzi mi bardziej o estetyczne podejscie do tego tematu niz techniczne.A moze ktos z Was robi zdjecia na imprezach typu wesela, jesli tak to w jaki sposod zaczynaliscie? Bo planuje sie asnych zdjec, co robia zeby otrzymac jak najlepszy efekt, o sprzecie, o szkolach i kursach fotograficznych.O tym jaki obiektyw uwazaja za najlepszy,chodz chodzi mi bardziej o estetyczne podejscie do tego tematu niz techniczne.A moze ktos z Was robi zdjecia na imprezach typu wesela, jesli tak to w jaki sposod zaczynaliscie? Bo planuje sie za to zabrac ale nie mam troche odwagi:)

szukasz odpowiedzi na pytania na forum, a potrzeba kilku ksiazek zeby to opisac. zacznij czytac, zapisz sie na jakis kurs...a poza tym to praktyka, praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka...no i oko trzeba miec do tego, jakis dryg, bez tego ani rusz.
Natalka685
Posty: 5 (po ~503 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Natalka685
  1 września 2009

Tak,za fotografie slubna.Moze nie w tym roku,w nastepnym.
Czy masz na mysli jakas konkretna ksiazke?

bartheq
bartheq
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zacznij czytac, zapisz sie na jakis kurs

szkoda czasu (:

Konto usunięte
Konto usunięte: no i oko trzeba miec do tego, jakis dryg, bez tego ani rusz.

i zadna ksiazka czy kurs nie pomoze

Natalka685
Natalka685: planuje sie za to zabrac ale nie mam troche odwagi:)

zalezy konkretnie na co bo na bycie jedynym fotografem na slubie to rozumiem - jak nic nie wyjdzie to bedzie zonk. na poczatek proponuje pstrykanie na slubach znajomych bez zobowiazan (:

Natalka685
Natalka685: jaki obiektyw uwazaja za najlepszy,chodz chodzi mi bardziej o estetyczne podejscie do tego tematu niz techniczne

na poczatek puszka - oczywiscie pelna klatka. nic innego na sluby sie nie nadaje. wiem ze nie kazdy od razu moze sobie na taka pozwolic, ale przejscie z cropa na ff to potem najlepsza rzecz jaka moze czlowieka spotkac bo zdjecia naprawde same sie robia (:

co do sloikow to tylko jasne stalki ponizej f/2. w takim kosciele czy sali weselnej nawet f/2.8 to ciemnosc. na pelnej klatce najlepiej sprawuje sie 50mm chociaz czasami przydaloby sie 35 lub 24 /koszt operacyjny ~6000 za f/1.4 L (:/. do tego szeroki kat - czyli 16mm na ff lub 10mm na cropie. tele powyzej 100mm przydaja sie w zasadzie tylko w sesjach plenerowych.

troche moich slubno-weselnych, w ktore bawie sie od wrzesnia zeszlego roku, mozna poogladac tutaj i tutaj. w tym miesiacu mam jeszcze 2 do obfocenia (:
spioch
spioch
  3 września 2009
Natalka685
Natalka685: Chcialabym porozmawiac z osobami dla ktorych fotorgafia jest prawdziwa pasja:) Zeby zdradzili swoje szczegoly udoskonalania wlasnych zdjec, co robia zeby otrzymac jak najlepszy efekt

Szeroko otwierać oczy i naciskać spust w odpowiednim momencie

Natalka685
Natalka685: O tym jaki obiektyw uwazaja za najlepszy,chodz chodzi mi bardziej o estetyczne podejscie do tego tematu niz techniczne


Tylko i wyłączne jasne stałki z górnej półki , ale podejście estetyczne ? NIe ma różoffych słitaśnych w kffiatushki !!!

Natalka685
Natalka685: Bo planuje sie za to zabrac ale nie mam troche odwagi:)

I bardzo słusznie ! :ninja:
Natalka685
Posty: 5 (po ~503 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Natalka685
  6 września 2009

Nie chodzi mi o to jak bedzie wygladal obiektyw ,tylko ze moje podejscie do fotogfrafii jest bardziej od tej strony estetycznej niz technicznej gdyz nie znam sie jeszcze tak na tyvh wszystkich parmetrach a co jest neizbedne zeby zajac sie tym powaznie.
na poczatek puszka - oczywiscie pelna klatka. nic innego na sluby sie nie nadaje. wiem ze nie kazdy od razu moze sobie na taka pozwolic, ale przejscie z cropa na ff to potem najlepsza rzecz jaka moze czlowieka spotkac bo zdjecia naprawde same sie robia (:
Tego zdanie nie rozumiem,co to jest crop a co to ff?:)
Mam na oku pare obiektywow,co myslsicie na ich temat??
Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD
Tamron 28-75
Nikon Nikkor AF 50 mm f/1.8D
nikkor 18-70
Nikon Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G
Ktory z nich najbardziej by sie " nadawal" ?::)

Flo
Flo
  6 września 2009
Natalka685
Natalka685: Mam na oku pare obiektywow,co myslsicie na ich temat?? Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Tamron 28-75 Nikon Nikkor AF 50 mm f/1.8D nikkor 18-70 Nikon Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G Ktory z nich najbardziej by sie " nadawal" ?::)

no zależy czy chcesz stałoogniskowy czy zooma, mam tamrona 28-75, jest boski, ale zbieram na coś jaśniejszego- nikkora 50mm f/1.8 lub f/1.4
andzey
andzey
  6 września 2009
Natalka685
Natalka685: oczywiscie pelna klatka


Natalka685
Natalka685: Nikon Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G


Jestem bardzo ciekawy jakim cudem zapniesz szklo DX do pelnej klatki.

Natalka685
Natalka685: Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD


Mam tego.
Kurzy sie w szafie, jego AF co najwyzej moze slimaka w biegu zlapac - chociaz rysuje ladnie i ostro.

Natalka685
Natalka685: Tamron 28-75


Ten jest w planach.

Natalka685
Natalka685: nikkor 18-70


Czy Ty aby na pewno sie orientujesz w tym co piszesz?
Znowu chcesz zapiac szklo kropowe do FF.
bartheq
bartheq
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Znowu chcesz zapiac szklo kropowe do FF.

ale ona nawet nie wie co to znaczy (:
spioch
spioch
  7 września 2009
Natalka685
Natalka685: Tego zdanie nie rozumiem,co to jest crop a co to ff?:)

Cropp - znana sieć sklepów odzieżowych
FF- Fire Fox

FF - "Full Frame" czyli pełna klatka odpowiadające filmowi 35 mm

Natalka685
Natalka685: na poczatek puszka - oczywiscie pelna klatka. nic innego na sluby sie nie nadaje.


Jesteś w stanie wydać 15-20 tysięsy złotych na np pełnoklatkowego D3 ?
Albo 5-10 tysia na Kanoniera 5D ?

No to powodzenia CI życze :) :lol:
Natalka685
Posty: 5 (po ~503 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Natalka685
  7 września 2009

Z ta pelna klatka to zacytowalam , nie mialam na mysli tego iz chce kupic pelna klatke.Znajomy poradzil mi, zeby najpierw kupic sobie stalke a potem moze teleobiektyw i tak probowac.Podoba mi sie ten Nikon Nikkor AF 50 mm f/1.8D ale,nie posiada silniczka a ja mam Nikona 40, wiec chyba nici z tego duetu.Chcialabym jakas jasna stalka w zakresie 50-100 bo tak chyba najlepiej. Czy ktos mi moze cos poradzic?:) Posiadam Nikona D40.I mam teraz ogromny metlik w glowie jaki obiektyw dokupic.Bede bardzo wdzieczna,tylko prosze bez az takich specjalistycznych pojec . Ja sie dopiero zaglebiam w tajniki fotografii.A ten kitowy juz mi nie wystarcza.
Pozdrawiam.

Flo
Flo
  7 września 2009
Natalka685
Natalka685: Nikkor AF 50 mm f/1.8D ale,nie posiada silniczka a ja mam Nikona 40, wiec chyba nici z tego duetu.

niekoniecznie, o ile nie przeszkadza Ci ręczne ostrzenie, to wyśmienity obiektyw :)
andzey
andzey
  7 września 2009
Natalka685
Natalka685: Ja sie dopiero zaglebiam w tajniki fotografii.A ten kitowy juz mi nie wystarcza.


To jak zglebisz tajniki fotografii dopiero bedziesz mogla napisac ze kitowy ci nie wystarcza.

bo narazie zacytowane przeze mnie twoje dwa zdania sa mocno przeciwstawne.

bez zlosliwosci
dzela62
dzela62
  3 grudnia 2009
:superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa: :superkupa:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.