eltagoras
eltagoras
  29 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam, otóż zastanawiam się czy jest możliwość wykonania zdjęcia metodą wielokrotnej ekspozycji bez efektu przezrocza postaci ?

Oczywiście chodzi mi o uzyskanie takiego efektu bez obróbki na kompie.

Pamiętam iż kiedyś oglądałem filmik ukazujący pożądany przeze mnie efekt jednak nigdzie go nie potrafię znaleźć.
Film przedstawiam gościa który na początku zrobił zdjęcie siebie normalnie na średniej szybkości migawce i średniej przysłonie(tak ażeby zdjęcie nie było poruszone) a następnie zwiększył czas naświetlania i narysował serce laserem co w ogólnym wyglądało tak że on trzyma to serce. Jednak o ile pamiętam jego postać nie była przezroczysta.

jak uzyskać taki efekt ? i czy jest to możliwe bez ingerencji obróbki na kompie ?

spioch
spioch
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak uzyskać taki efekt ? i czy jest to możliwe bez ingerencji obróbki na kompie ?

Rysowanie światłem nie jest trudne i wymaga dojścia do wprawy przy operowaniu czasem . Głównie czasem . Jeśli natomiast chodzi CI o przezroczystość to chyba efekt naświetlania albo miejsca pomiaru punktowego ... wtedy w zależności od punktu odniesienia pada światło lampy . Wiadomo że statyw i wężyk czy pilot to podstawa
eltagoras
eltagoras
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Rysowanie światłem nie jest trudne

tak wiem wiem :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli natomiast chodzi CI o przezroczystość to chyba efekt naświetlania albo miejsca pomiaru punktowego ... wtedy w zależności od punktu odniesienia pada światło lampy . Wiadomo że statyw i wężyk czy pilot to podstawa

w ogóle mnie źle zrozumiałeś :)

Popatrz przy wielokrotnej ekspozycji nakładają się na siebie 2 obrazy przez co jeden jest przezroczysty.

chce uzyskać efekt w kórym oba obrazy będą wyraźne i nie przezroczyste. :)

1 zdjęcie wykonać przy migawce 15s (coś namalować/napisać laserem) oczywiście gdzieś gdzie jest ciemno
2. zdjęcie chce przy migawce około 125 i przysłonie około 3-4 ale juz z pełnym światłem (wiadomo)

co w rezultacie było by tak jakbym trzymał owy rysunek albo napis :)

ale to tylko moje wizje :)
eltagoras
eltagoras
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: spioch

tak czy siak dziękuje za odzew:)
andzey
andzey
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1 zdjęcie wykonać przy migawce 15s (coś namalować/napisać laserem) oczywiście gdzieś gdzie jest ciemno 2. zdjęcie chce przy migawce około 125 i przysłonie około 3-4 ale juz z pełnym światłem (wiadomo) co w rezultacie było by tak jakbym trzymał owy rysunek albo napis :) ale to tylko moje wizje :)


nie ma chyba cyfry ktora by oferowala taka mozliwosc
znaczy podwojnej ekspozycji tej samej klatki

Ja bym zrobil inaczej

czas 15 sek
migawka sie otwiera malujesz swiatlem
ustawiasz sie w pozycji oswietlasz sie fleszem (w manualu z wyliczana moca lampy)
migawka sie zamyka

masz naswietlone poprawnie tlo
namalowane swiatlem co tam chcesz
i siebie rowniez poprawnie naswietlonego

ale to tylko moja wizja
GRADEK83
GRADEK83
  30 sierpnia 2009

prosta sprawa ustawiasz na dlugi czas naświetlania i albo ktos wyzwala ręcznie lapę w twoim kierunku a potem już uruchamiasz szybko światło do rysowania i rysujesz albo ustawiasz lampę wbudowaną na przedbłysk Flash Mode Rear synch
:)

eltagoras
eltagoras
  1 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: prosta sprawa ustawiasz na dlugi czas naświetlania i albo ktos wyzwala ręcznie lapę w twoim kierunku a potem już uruchamiasz szybko światło do rysowania i rysujesz albo ustawiasz lampę wbudowaną na przedbłysk Flash Mode Rear synch :)

dziękuję :)

kurcze jednak obawiam sie żę "flash mode rear synch" tej opcji mój aparat i lampa nie ma ...

Ale dziekuje :) dobrze wiedzieć jak to zrobić:D
andzey
andzey
  1 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kurcze jednak obawiam sie żę "flash mode rear synch" tej opcji mój aparat i lampa nie ma ...


jesli chcesz uzyc wbudowanej lapmy to zapewne nie ma
ale lampa zewnetrzna (jakas troszke lepsza) powinna miec te opcje
po polsku to sie nazywa synchronizacja na druga kurtyne (lamelke, zaslone)
eltagoras
eltagoras
  1 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli chcesz uzyc wbudowanej lapmy to zapewne nie ma ale lampa zewnetrzna (jakas troszke lepsza) powinna miec te opcje po polsku to sie nazywa synchronizacja na druga kurtyne (lamelke, zaslone)

bardzo dziękuje :) ta wiedza zapewne przyda się w przyszłości, ale to dopiero jak z hybrydy ;/ przejdę na jakąś platformę z lustrzanek.
:)
andzey
andzey
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bardzo dziękuje :) ta wiedza zapewne przyda się w przyszłości, ale to dopiero jak z hybrydy ;/ przejdę na jakąś platformę z lustrzanek. :)


jeszcze jedno
jesli nie masz lampy ktora pracuje w trybie synchro na druga lamelke

mozesz takie zdjecie zrobic nawet stara lampa ktora da sie odpalic przyciskiem bez laczenia z aparatem
musisz tylko:
a) jesli lampa nie ma regulacji mocy
obliczyc odleglosc z jakiej odpalic lampe do wybranej przez ciebie przyslony i iso

b)jesli lampa ma regulacje mocy
to musisz obliczyc moc, odleglosc (regulujac w zaleznosci od mocy, przyslony i ISO)

powodzenia w zabawie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.