MLODY142FOTKA19
MLODY142FOTKA19
  27 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam Posiadam aparat Sony A200
1.Moje pytanie to co mogę zrobić gdy robię zdjęciu by uzyskać efekt
[ ROZMYCIE GAUSSOWSKIE ] niby mi to wychodzi ale nie do końca tak jak bym chciał chodzi mi by osoba była bardziej widoczna i tło które znajduję się za daną osoba było bardziej zamazane

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

Flo
Flo
  27 sierpnia 2009

o głębię ostrości Ci chodzi? ustaw niższą wartość przysłony

Jacek80
Jacek80
  27 sierpnia 2009

im dłuższa ogniskowa, mniejsza przysłona i obiekt bliżej Ciebie, tym większy bokeh, czyli to rozmycie tła. Niestety standardowy obiektyw do Alfy 18-70mm nie zabardzo się do tego nadaje

spioch
spioch
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety standardowy obiektyw do Alfy 18-70mm nie zabardzo się do tego nadaje

Jak i również cała ALFA :)
Jacek80
Jacek80
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak i również cała ALFA

a używałeś jej chociaż, czy powtarzasz zasłyszane opinie?
Zresztą, żeby nie wywoływać kolejnej burzy poczytaj ten temat i wnioski wyciągnij sam ;)
http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=26&t=6545&p=1
andzey
andzey
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety standardowy obiektyw do Alfy 18-70mm nie zabardzo się do tego nadaje


Na 70mm powinno juz jakos wygladac
warunkiem jednak jest otwarcie przyslony maksymalnie
nie wiem jakie to szklo ma swiatlo na dlugim koncu
podejrzewam ze w okolicach 5,6 - i tak powinno dac rade

to zdjecie zostalo zrobione obiektywem 58mm przy przyslonie f2

spioch
spioch
  28 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a używałeś jej chociaż, czy powtarzasz zasłyszane opinie? Zresztą, żeby nie wywoływać kolejnej burzy poczytaj ten temat i wnioski wyciągnij sam ;) http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=26&t=6545&p=1

Tak używałem A100, A 200 oraz A350 :)
Wszystko jeden ch:ninja:j :)

Szumi , obróbka body jest tragiczna , fałszuje kolory no i menu jest mało intuicyjne wolę już Pentaxa
A ten temat jest śmieszny he Jak już to tylko testy z Camera Labs a jakieś szmiry z google amatorsko zrobione nie przemawiają do mnie :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.