PSonaA4
PSonaA4
  16 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Siemka
mam pytanie bo zamierzam sie do kupna Aparaciku no i tak sie zastanawiam nad Nowym Nikonem D80 ze szklem 18-135mm no i moge go dostac za niecale 2400zl no i moje pytanie jest oplaca sie ?? D80 jest dobrym aparatem ?? czy lepiej dozbierac i Kupic D90 ??

( Przepraszam za Ortografie ale jestem w Niemczech i nie mam Polskiej Klawiatury :( ÖPÜ )

Flo
Flo
  16 sierpnia 2009

jeśli nie potrzebujesz kamery, to bierz d80, świetny sprzęt

PSonaA4
PSonaA4
  16 sierpnia 2009

ato D90 a D80 tylko sie roznia matryca ? i ta kamera ??

Jacek80
Jacek80
  16 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ato D90 a D80 tylko sie roznia matryca ? i ta kamera ??

w większości tak.. ale nie tylko... tutaj masz porównanie tych puszek
http://www.fotografuj.pl/Dzial/Porownywarka_lustrzanek/aparat/Nikon_D80%7CNikon_D90%7C
Dejwid
Dejwid
  16 sierpnia 2009

Ja bym kupił D80.

I właśnie na niego poluje. :mrgreen:

PSonaA4
PSonaA4
  16 sierpnia 2009
Jacek80
Jacek80: PSonaA4:ato D90 a D80 tylko sie roznia matryca ? i ta kamera ?? w większości tak.. ale nie tylko... tutaj masz porównanie tych puszek http://www.fotografuj.pl/Dzial/Porownywarka_lustrzanek/aparat/Nikon_D80%7CNikon_D90%7C


ooo DObra Dziekii Bardzoo !! Zato :) no wlasnie tez tak mysle nad D80 :)
slodkidran
slodkidran
  16 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ooo DObra Dziekii Bardzoo !! Zato :) no wlasnie tez tak mysle nad D80 :)

Kupuj polecam z czystym sumieniem !
PSonaA4
PSonaA4
  16 sierpnia 2009

no dobra to biore D80 i do niego ten 18-135mm doba to szko jest ? jeszcze tylko sie to zapytam ?? wole sie zapytac niz potem sie denerwowac na sprzet :)

slodkidran
slodkidran
  17 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no dobra to biore D80 i do niego ten 18-135mm

Ja na Twoim miejscu wziąłbym 18-105 mm dużo lepszy optycznie i żyleteczka !

A Twój wybór a prosze :
Zalety:
świetna jakość obrazu w centrum kadru i to dla całego zakresu ogniskowych,
mała aberracja chromatyczna dla ogniskowych od 35 do 85 mm,
dość dobrze korygowany astygmatyzm,
cichy i sprawny autofokus,
duża uniwersalność przy niewielkich gabarytach,
przystępna cena.

Wady:
zła jakość obrazu na brzegu pola, dla ogniskowych 35-50 i 135 mm,
widoczna aberracja chromatyczna dla krańców zakresu ogniskowych,
duże zniekształcenia geometryczne w całym zakresie ogniskowych,
potężne winietowanie dla 18 i 135 mm,
kiepska praca pod ostre światło przy szerokim kącie,
wątpliwej jakości obudowa.

Firma Nikon zaproponowała fotoamatorom nowy model o znacznie bardziej uniwersalnych parametrach 18-135 mm i w równie dobrej cenie. Niestety nie ma nic za darmo. Bardzo dobra jakość obrazu w centrum kadru trzymana w całym zakresie ogniskowych, została okupiona stratami na brzegach kadru. Na krańcach zakresu ogniskowych mamy więc potężne winietowanie i wyraźną aberrację chromatyczną, a w całym zakresie testowanego zooma zauważalną dystorsję.

Wiele do życzenia pozostawia też plastikowa obudowa i bagnet. Jak na razie jakość zastosowanych elementów nie wpływa znacząco na jakość obrazu, ale trudno po trwających tydzień testach stwierdzić jak ten plastik będzie sprawował się na przykład za rok lub dwa. A to może być problemem...

Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED

11. Podsumowanie

Zalety:
rewelacyjna wręcz jakość obrazu w centrum kadru,
bardzo dobra jakość obrazu na brzegu kadru,
rozsądnie korygowana koma,
bardzo mały astygmatyzm,
celny, cichy i dość sprawny autofokus,
skuteczna stabilizacja obrazu,
dobre wyposażenie jak na tą cenę,
świetny stosunek jakości do ceny.

Wady:
dużo plastiku w obudowie i bagnecie,
duża dystorsja,
wyraźne winietowanie w całym zakresie ogniskowych,
kapryśna praca pod ostre światło.

Gdyby Nikon zdecydował się na umieszczenie tego obiektywu w solidnej obudowie, nawet kosztem prawie dwukrotnego wzrostu ceny, nie miałbym chyba wątpliwości, co polecać wszystkim fotoamatorom, który chcą zaopatrzyć się w obiektyw uniwersalny do swoich Nikonów D80/D90 czy D40/D40x/D60. Cóż jednak zrobić? Dostaliśmy mniej solidną konstrukcję, za to w bardzo przystępnej cenie. Chyba nie ma co narzekać, bo za na kwotę jaką musimy za niego wyłożyć, obiektyw spisuje się naprawdę świetnie, będąc jednym z najlepszych optycznie "kitów" jaki testowałem. Myślę, że każdy kto nosi się z zakupem Nikona D90, powinien bardzo poważnie rozważyć jego zakup w tandemie z Nikkorem 18-105 VR.

No to chyba już jasne jaki obiektyw wziąć ? Do tysiaka kupisz na luzie

Pozdrawiam
wrozka1402
wrozka1402
  19 sierpnia 2009

Zapraszam Cię do zwiększania wiedzy. Za czytanie w internecie otrzymujesz punkty, które wymienisz na nagrody. Zarejestruj się teraz z tego linku , a otrzymasz 100 punktów ekstra.

http://przeczytamwszystkich.pl/przyjmij-zaproszenie?it=1259668e-25cb-42b8-bc71-b8d9d371af4f

uzbieraj 50 punktów a dostaniesz dodatkowe punkty bonusowe ;)

wszystko jest za darmo:)

Polega to tylko na tym, że klikasz na różne artykuły i za nie dostajesz punkty. Nie musisz ich nawet czytać bo nikt cię przecież nie sprawdzi. Portal z nagrodami dopiero się rozpoczął więc wszyscy mogą być na jednym poziomie z punktami

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.