influence
influence
  12 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Witam wszystkich :mrgreen: .
Od pewnego czasu borykam się z problemem, jaką lustrzankę wybrać. A więc opiszę to tak. Byłby to mój trzeci aparat, pierwszy miałem gdzieś 5 lat temu, ale niestety... Opcje w tych aparatach i jakość zdjęć mnie po prostu już nie zadowala. Dlatego na święta, bo miło jest dostać fajny prezent, a przy okazji, możliwe, że ceny spadną to chciałbym kupić lustrzankę. I zastanawiam się, czy kupić lepiej gorszą lustrzankę + obiektyw/y lepsze, czy może odwrotnie. Ale kombinuję z tego powodu, iż: szybko nie mam zamiaru wymieniać puszki, a na obiektywy z czasem się nazbiera i dokupi, więc to nie jest problem. Wiem, że na kicie jakość też nie jest powalająca, ale lepiej już się 'przyuczyć' wszystkich funkcji aparatu, z którymi nie miałem do czynienia i z nowymi ustawieniami. Co do fotografowania to chciałbym fotografować ludzi, na początku na tzw. 'sesjach' z chętnymi koleżankami. Podobają mi się także zdjęcia macro, a przeróżne krajobrazy w razie wycieczek, czy jakieś obiekty przydałoby się sfotografować. Ale nie można od razu wszystkiego, dlatego chciałbym się poradzić Was, jaką lustrzankę i obiektywy wybrać/dokupić w przyszłości/ew. filtry, nakładki, statywy, lampy itp, jeśli można to od razu z cennikiem orientacyjnym. Na początek mam do wydania jakieś 3000-3500zł, niezbyt dużo, ale jeśli mnie to wciągnie konkretnie to wiadomo, że dla pasji przeznaczy się większe sumy :).
Obecnie zastanawiałem się nad jakimś Nikonem D5000+obiektyw, bądź D90 + kit (chyba, że jego cena spadnie), a jeśli gorsza puszka to D60 + 2 obiektywy?. Inne firmy też mile widziane, choć jakoś do Nikonów mam 'największe przekonanie'. Wiem, że Canon 450D jest też w cenie Nikona D5000, ale jakoś 'w niego' się nie wtajemniczałem. Wiem, że dużo w fotografii zależy od umiejętności, a nie od sprzętu, dlatego chcę 'przejść na wyższy poziom' w fotografii. Bo manual w cyfrówce nie daje zbytnio dużego pola manewru... I chciałbym mieć sprzęt, który mi posłuży dłużej, w sensie dobrej jakości, ergonomii i wytrzymałości, bo na częste wymiany puszki/obiektywów raczej nie będę miał okazji, zresztą jak mówiłem wyżej. Nie będę już się więcej rozpisywał, może coś poradzicie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję :).

andzey
andzey
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I zastanawiam się, czy kupić lepiej gorszą lustrzankę + obiektyw/y lepsze


a kupilbys ferrari i jezdzil na oponach od malucha, i lal do tego najtansze paliwo?

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, że na kicie jakość też nie jest powalająca


to ciekawe ,bo koles robi tylko i wylacznie na kitowym 18-55 3,5-5,6
http://robertmekis.deviantart.com/gallery/

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do fotografowania to chciałbym fotografować ludzi, na początku na tzw. 'sesjach' z chętnymi koleżankami


do kropowej matrycy tania stalka 50/1,8 za max 500 PLN nowka

Konto usunięte
Konto usunięte: Podobają mi się także zdjęcia macro,


Tamron 90 macro - okolo 1900 PLN nowka

Konto usunięte
Konto usunięte: a przeróżne krajobrazy w razie wycieczek, czy jakieś obiekty przydałoby się sfotografować


jakies szerokie szklo do kropa np sigma 10-20 nowka ok 2000 PLN albo tokina 11-16 w podobnej cenie
GRADEK83
GRADEK83
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do fotografowania to chciałbym fotografować ludzi, na początku na tzw. 'sesjach' z chętnymi koleżankami

obiektyw najlepiej jasny F4 albo F2,8 żeby bylo taniej to coś z M42 ogniskowa 135mm albo coś zmiennoogniskowe :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Podobają mi się także zdjęcia macro, a przeróżne krajobrazy w razie wycieczek, czy jakieś obiekty przydałoby się sfotografować

jesli makro to już musisz najlepiej obrac sobie za cel że będziesz jednym szkiełkiem mógl robić i makro i np portrety a KIT do panoram nada się idealnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: . filtry, nakładki, statywy, lampy itp, jeśli można to od razu z cennikiem orientacyjnym.

tak więc na allegro sporo ludzi sprzedaje całe systemy gdzie można kupić dosłownie wszystko na raz ale to jakie ceny podzespołów będą będzie zależało od tego jaki system wybierasz :D tak więc wybierając Sony wybierasz tym samym Konice Minolte i jej szkła AF które pasują do sony ale na tym się nie kończy bo jak dokupisz sobie adapter M42 35zł albo taki sam ale z potwierdzeniem ostrości 130zł to możesz juz podpinać szkła tanie i bardzo dobre . nastepnie jest Canon też ma sporo szkieł i z adapterem można podpinac M42. Dalej Nikon ogólnie drogie szkła i wszystko nawet przejściówki... no i Pentax dobre szkiełka i tanie :) A co do całej reszty czyli lampy itp to juz cenowo musisz się rozglądać :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Na początek mam do wydania jakieś 3000-3500zł, niezbyt dużo, ale jeśli mnie to wciągnie konkretnie to wiadomo, że dla pasji przeznaczy się większe sumy :)

jeśli to kasa na body i szkiełko bez lamp i dupereli i dodatkowych obiektywów to możesz sobie pozwolić na profeslonalne puszki:
sony Alfa A700
canon D50
nikon D90
pentax K20D
Ale jeśli chcesz mieć lepsze szkło i jeszcze lampę to musisz już wybrać coś tańszego
ale co nie znaczy że gorszego :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Obecnie zastanawiałem się nad jakimś Nikonem D5000 obiektyw, bądź D90 kit (chyba, że jego cena spadnie)

co do nikona D5000 to bym odradzał już lepszy jest Canon EOS 500D oba z możliwością nagrywania filmow w rozdzielczości Full HD naprawdę prze świetne filmiki można kręcić :) no ale nikona D90 można polecić :)

tak więc ja bym ci doradził canona EOS 500D i w sklepie możesz się dogadać zamiast brać kita dokładasz 200zł i wybierasz lepsze szkiełko i jeszcze na dodatkowy akumulatorek lub jakąś małą lampe starczy :) albo statyw lub przejściówkę M42 i za grosze kupujesz dobrej jakości szkiełka M42 :D
influence
influence
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a kupilbys ferrari i jezdzil na oponach od malucha, i lal do tego najtansze paliwo?

Powiedziałem, że się nie znam. A po drugie, chcę porady, a nie metafor ;). Z drugiej strony to mogłoby być ferrari mające gorsze osiągi od tego malucha :P. A tak na serio, ja tylko zapytałem, a nie stwierdziłem, że 'coś' jest lepsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: do kropowej matrycy tania stalka 50/1,8 za max 500 PLN nowka

To możliwe, że szybko udałoby mi się dokupić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tamron 90 macro - okolo 1900 PLN nowka

Konto usunięte
Konto usunięte: jakies szerokie szklo do kropa np sigma 10-20 nowka ok 2000 PLN albo tokina 11-16 w podobnej cenie

Są jakieś zamienniki?

Pozdrawiam.
Czyli dalej nie mam wybranej puszki :P, chyba, że to sugestia do D90 była...
andzey
andzey
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Są jakieś zamienniki?


Konto usunięte
Konto usunięte: Są jakieś zamienniki?


tak sa
zamiast tmarona jest np canon 100 macro
a zamiast sigmy lub tokiny jest canon 10-22

tylko ze drozsze :ziober2:

mozna sie bawic w m42+pierscienie ale przy macro moze szlag czlowieka trafic bez AF przy tak malej glebi ostrosci

przy szerokim na kropa nie mao dpowiednikow bez AFa

Konto usunięte
Konto usunięte: To możliwe, że szybko udałoby mi się dokupić.


raczej pewne, w sklepach jest ich na peczki bo sa tanie i dobre
(za te pieniadze)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: influence: I zastanawiam się, czy kupić lepiej gorszą lustrzankę + obiektyw/y lepszea kupilbys ferrari i jezdzil na oponach od malucha, i lal do tego najtansze paliwo?

chyba porownanie nie najlepsze bo najdrozsze i tak sa szkła (te dobre)

Konto usunięte
Konto usunięte:

popatrz jakie szkla jaki system oferuje i co Ci odpowiada do tego i dobierz sobie puszke w odpowiadajacym Ci systemie
nawet tansza jak uznqasz kiedys ze ona Cie w jakis sposob ogranicza to zmienisz w obrebie tego samego systemu a szkla juz bedziesz miala wiec ja bym proponowal lepsze szkło a tansza puszke szczegolnie ze jestes poczatkujacy raczej
andzey
andzey
  12 sierpnia 2009

przy szerokim na kropa nie mao dpowiednikow bez AFa

zle napisalem ;]
przy szerokim kacie nie ma odpowiednikow m42 o takich ogniskowych wiec jestes skazany na nowsze szkla

xKlauduskax
xKlauduskax
  12 sierpnia 2009

mam sam d90 i kit 18-105mm i jestem z niego bardzo zadowolona, nikonowskie kity sa bardzo dobre i ostre, w przeciwienstwie do innych. Do macro mam sigme 700mm/f2.8 okoła 1600zł. Do portretu proponuje nikkora 50mm/f1,4 za ok 1600zl :)

xKlauduskax
xKlauduskax
  12 sierpnia 2009

Aha i przede wszystkim kolejnosc w wybieraniu aparatu jest taka:

1. System
2. Szkło
3. Puszka

andzey
andzey
  12 sierpnia 2009
joker4444
joker4444: chyba porownanie nie najlepsze bo najdrozsze i tak sa szkła (te dobre)


taaaaa
ale aluzje pojales :ziober2:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 sierpnia 2009
xKlauduskax
xKlauduskax: nikonowskie kity sa bardzo dobre

najlepsze sa pentaxowskie kity i tak:mrgreen:
wrozka1402
wrozka1402
  19 sierpnia 2009

Zapraszam Cię do zwiększania wiedzy. Za czytanie w internecie otrzymujesz punkty, które wymienisz na nagrody. Zarejestruj się teraz z tego linku , a otrzymasz 100 punktów ekstra.

http://przeczytamwszystkich.pl/przyjmij-zaproszenie?it=1259668e-25cb-42b8-bc71-b8d9d371af4f

uzbieraj 50 punktów a dostaniesz dodatkowe punkty bonusowe ;)

wszystko jest za darmo:)

Polega to tylko na tym, że klikasz na różne artykuły i za nie dostajesz punkty. Nie musisz ich nawet czytać bo nikt cię przecież nie sprawdzi. Portal z nagrodami dopiero się rozpoczął więc wszyscy mogą być na jednym poziomie z punktami

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.