DylaraComesBack
DylaraComesBack
  12 sierpnia 2009 (pierwszy post)

...i na temat
przychodzi kiedyś czas że człowiek chce się czegoś dowiedzieć bądź nauczyć, no i :
jak ustawić lustrzankę, (jaki tryb itd) by wykonać takie zdjęcie:


i proszę bez zbędnego piedolenia napisać co i jak ;>

aparat jakim dysponuje to nikon D40

pomożecie?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2009

to zdjecie to zasluga glownie obrobki a nie ustawien aparatu

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  12 sierpnia 2009
joker4444
joker4444: to zdjecie to zasluga glownie obrobki a nie ustawien aparatu


Konto usunięte
Konto usunięte: i proszę bez zbędnego piedolenia napisać co i jak ;>


PYTANIE UZUPEŁNIAJĄCE :

Jak ustawić czas naświetlania, żęby nie przepalić foty, i uzyskać efekt rozmytej lecącej wody jak na zdjęciu wyżej, jaki tryb, co i jak, wiesz? podziel się wiedzą
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak ustawić czas naświetlania, żęby nie przepalić foty, i uzyskać efekt rozmytej lecącej wody jak na zdjęciu wyżej, jaki tryb, co i jak, wiesz?

penwnie jakis filtr szary lub szara polowka(jesli przepalenie na niebie grozi) :)
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  12 sierpnia 2009
joker4444
joker4444:

wogle nie wiesz o co mi chodzi ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak ustawić czas naświetlania, żęby nie przepalić foty, i uzyskać efekt rozmytej lecącej wody jak na zdjęciu wyżej,
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wogle nie wiesz o co mi chodzi ;)

a jak inaczej znaczaco chcesz zwiekszyc czas naswietlenia bez przepalu jak nie filtrem szarym ?
ustaw sobie priorytet przeslony i zwieksz ja na tyle zeby wydluzyc czas maksymalnie ( i jednoczesnie aby zdjecie nie bylo poruszone) jesli ci to wystarczy to obejdzie sie bez filtra
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  12 sierpnia 2009
joker4444
joker4444: a jak inaczej znaczaco chcesz zwiekszyc czas naswietlenia bez przepalu jak nie filtrem szarym ? ustaw sobie priorytet przeslony i zwieksz ja na tyle zeby wydluzyc czas maksymalnie ( i jednoczesnie aby zdjecie nie bylo poruszone) jesli ci to wystarczy to obejdzie sie bez filtra

kórwa

w uju mam te filtry, chce się dowiedzieć jak ustawić aparat żeby miał dłużej otwartą migawke, chyba to tak się nazywa...
bo w instrukcji od aparatu jakoś nie moge dojść...
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2009

na trybie manualnym mozesz dowolnie sterowac przeslona i czasem migawki tryb M
ewentualnie jesli chcesz miec poprawna ekspozycje to priorytet czasu wydluzasz go a przymyka sie przesłona

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  12 sierpnia 2009

dobra, już mam, zapomniałem o przysłonie xD

GRADEK83
GRADEK83
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w uju mam te filtry, chce się dowiedzieć jak ustawić aparat żeby miał dłużej otwartą migawke, chyba to tak się nazywa... bo w instrukcji od aparatu jakoś nie moge dojść...

no jesli jest rano niebo zasłaniają chmury i pada a ty chcesz aby było widac krople wody w ruchu (smuga deszczu) to na pewno czułość iso na minimum ISO-100 tryb S Automatyka przysłony i podnosisz lampę wbudowaną i ustawiasz Flash mode czyli tryb błysku na Rear sync. synchronizacja przed zamknięciem migawki i następnie sterowanie błyskiem albo ADI ręczne lub TTL Automatyczny no i ogólnie już przy ustawianiach M60 F18 powinno jako tako wychodzić
andzey
andzey
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i proszę bez zbędnego piedolenia napisać co i jak ;> aparat jakim dysponuje to nikon D40 pomożecie?


poczytaj cos o dave hill
popatrz na jego zdjecia
to co przedstawiles to srednia podrobka jego prac
potem kup duzo lamp przenosnych generatory softboxy z gridem, snoopa i zycze powodzenia
xKlauduskax
xKlauduskax
  12 sierpnia 2009

photoshop, a do deszczu: dluższy czas naswietlania

htsz
htsz
  14 sierpnia 2009

deszcz rownie dobrze tez moze byc z fotoszopa :D tylko gdzie wtedy zabawa w fotografię.

wrozka1402
wrozka1402
  19 sierpnia 2009

Zapraszam Cię do zwiększania wiedzy. Za czytanie w internecie otrzymujesz punkty, które wymienisz na nagrody. Zarejestruj się teraz z tego linku , a otrzymasz 100 punktów ekstra.

http://przeczytamwszystkich.pl/przyjmij-zaproszenie?it=1259668e-25cb-42b8-bc71-b8d9d371af4f

uzbieraj 50 punktów a dostaniesz dodatkowe punkty bonusowe ;)

wszystko jest za darmo:)

Polega to tylko na tym, że klikasz na różne artykuły i za nie dostajesz punkty. Nie musisz ich nawet czytać bo nikt cię przecież nie sprawdzi. Portal z nagrodami dopiero się rozpoczął więc wszyscy mogą być na jednym poziomie z punktami

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.