ToTylkoJaSzaraQ
Posty: 10375 (po ~112 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 190
ToTylkoJaSzaraQ
  10 sierpnia 2009 (pierwszy post)
jakimi aparatami zrobię oto takie zdjęcie : P ? :ninja:


:crylol:Cała prawda:/
totylkojaszaraq@fotka.pl
andzey
andzey
  11 sierpnia 2009
ToTylkoJaSzaraQ
ToTylkoJaSzaraQ: andzey: jednak moja 40D radzi sobie znacznie, znacznie lepiej pokaż coś że swojego ciekawego :P : >


w kwestii szumow
strzal nieostry z 40D iso 500

robione w RAW czyli nieodszumiane przez soft aparatu i nieodszumiane potem programowo
(zapisujac do JPG zazwyczaj masz jakies tam odszumianie w puszce, zwlaszcza w sony jest mocne)
pelny plik:
http://www.sendspace.com/file/z840gp
Jacek80
Jacek80
  11 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jednak moja 40D radzi sobie znacznie, znacznie lepiej

nie wątpię ;) raz, że to troszkę inny przedziałe cenowy (samo body 40D kosztuje więcej niż alfa z kitem) to jeszcze canon ma matrycę CMOS, która sama w sobie mniej szumi, niż CCD w Alfie. Canon daje je chyba do wszystkich swoich modeli, nikon tylko do droższych, Sony tylko do dwóch A700 i A900
ToTylkoJaSzaraQ
ToTylkoJaSzaraQ: nikon

powiem szczerze, że bawiłem się tylko modelem D60 i baaaardzo wkurzało mnie całe menu (to gdzie wyświetlane są nastawy itp)... jak dla mnie mało czytelne, ale to może kwestia przyzwyczajenia ;)
andzey
andzey
  11 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: modelem D60


kumpel kupil takiego do zabawy zonie (sam ma d700)
jak go wzialem do reki to myslalem ze mu pol Photoshopa do menu zaaplikowali :mrgreen:
GRADEK83
GRADEK83
  11 sierpnia 2009

oj każda marka ma coś Konica Minolta/Sony stabilizację obrazu w korpusie canon czyszczenie matrycy ultradźwiękami nikon szkła nikora a pentax jak juz kolega wspominał potwierdzenie ostrości w korpusie przydatne z adapterem do szkieł M42 no i szkła... ale prawdę mówiąc dla początkującego te wszystkie dane to o kant d..y rozbić bo na początku i tak włączy na AUTO i będzie pstrykał jak leci :D Dopiero z czasem z ciekawości zacznie bawić się opcjami których i tak do końca nie opanuje ;)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pentax jak juz kolega wspominał potwierdzenie ostrości w korpusie przydatne z adapterem do szkieł M42

potwierdzenie ostrosci to i bedzie nawet zdaje sie w d70s
owiele przydatnijsze jest ze pentax ma pomiar swiatla z ww
andzey
andzey
  12 sierpnia 2009
joker4444
joker4444: potwierdzenie ostrosci to i bedzie nawet zdaje sie w d70s owiele przydatnijsze jest ze pentax ma pomiar swiatla z ww


u mnie wystarczy przejsciowka z dandelionem za 130 pln i masz potwierdzenie ostrosci
i pomiar swiatla
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: joker4444: potwierdzenie ostrosci to i bedzie nawet zdaje sie w d70s owiele przydatnijsze jest ze pentax ma pomiar swiatla z ww u mnie wystarczy przejsciowka z dandelionem za 130 pln i masz potwierdzenie ostrosci i pomiar swiatla

prawda jest taka ze kazdy system ma swoje wady i zalety i nie dla kazdego uzytkownika jest jeden sluszny wybor
andzey
andzey
  12 sierpnia 2009
joker4444
joker4444: prawda jest taka ze kazdy system ma swoje wady i zalety i nie dla kazdego uzytkownika jest jeden sluszny wybor


jakbym mial wybierac to chcialbym matryce, galkologie z C5D MkII z systememCLS i AF z N D700
wtedy bylbym wniebowziety
xKlauduskax
xKlauduskax
  12 sierpnia 2009

proponuje d80 +portretowka, w 2800zl sie zmiescisz

gomez9
gomez9
  16 sierpnia 2009

Lustrzanke ja polecam olimpusa e-420 / e-520 :D ceny wachaja sie od 1200 zl do 2800zl :D zalezy czy z 2 obiektywem w zestawie :D :]

slodkidran
slodkidran
  16 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Lustrzanke ja polecam olimpusa e-420 / e-520 :D

Weź wyjdź !!! :ninja:
wrozka1402
wrozka1402
  19 sierpnia 2009

Zapraszam Cię do zwiększania wiedzy. Za czytanie w internecie otrzymujesz punkty, które wymienisz na nagrody. Zarejestruj się teraz z tego linku , a otrzymasz 100 punktów ekstra.

http://przeczytamwszystkich.pl/przyjmij-zaproszenie?it=1259668e-25cb-42b8-bc71-b8d9d371af4f

uzbieraj 50 punktów a dostaniesz dodatkowe punkty bonusowe ;)

wszystko jest za darmo:)

Polega to tylko na tym, że klikasz na różne artykuły i za nie dostajesz punkty. Nie musisz ich nawet czytać bo nikt cię przecież nie sprawdzi. Portal z nagrodami dopiero się rozpoczął więc wszyscy mogą być na jednym poziomie z punktami

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.