slodkidran
slodkidran
  28 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam ...
Ja coś tam doradzałem więc teraz mi doradźcie .
Kwota 1500zł

wymagania : uniwersalny spacer zoom,
przeznaczenie : najlepiej nie odpinany od puchy, natura , makro, portret

Pretendenci : 18-105 mm z VR , Sigma APO DG 70-300 mm ,

Alternatywa : wstrzymać się z zakupem , zakupić stałkę 50 mm f1,8
Kupić krótsze 105 mm i Raynoxa do makro , zostać przy kicie i Raynoxie , a na wyskoki 70-300 mm , na Kita zmieniać na grillach , komuniach itp... (do czasu aż nie wpadnie w ręke stałka)
Jestem kompletnie zdezorientowany , 105 mm to za krótko dla mnie na 18-200 mm vr szkoda mi kasy ... Bo przebije wartość puchy ... Jakieś pomysły ?

HandOfFate
HandOfFate
  28 lipca 2009

mam to 70-300, jest fajne, ale jest ciasne...nic szerszego tym nie zrobisz ;]
50mm f1.4, polecam jak nie wiem co, jest genialny.
wszystko bedzie Cie kosztowac wiecej niz puszka, ale puszke zawsze mozna zmienic, kwestia tego czy chcesz obiektyw z silnikiem czy zadowolisz sie manualem?
jak silnik to...najnizej co sie kupi za taka kase to: Sigma DC 18-200mm F3.5-6.3 OS HSM ale to i tak jakies 1800zl pewnie jak nic.
jak bez silnika to kupisz takiego samego tamrona, z takim samym swiatlem...ale juz ponizej 1000zl, a do ostrzenia manualnego naprawde mozna sie przyzwyczaic, poza tym...uczysz sie wtedy chociaz :)

slodkidran
slodkidran
  28 lipca 2009

Hmm to już nie chodzi o to czy uczysz czy nie ale jak mam coś dłuższego wolałbym AF :) Jeżdże czasem po regatach zlotach itp ... Wiec Szybki AF się przydaje w nagłych przypadkach a tak zanim pokręce to ola boga ;) Fajnie jest przy portrecie krajobrazie i makro ale tak na szybko coś strzelić to już problem ...
Hmm no wiem że te 70 mm to ciasno i cały czas mnie nurtuje te 18-105 z VR wszyscy mi polecają ale dla mnie to chyba i tak krótko ... ;/
Puchy na razie nie zmieniam nie wycisnąłem jeszcze z niej wszystkiego :)

hmm Sigma 1700 zł około to za to miałbym 70-300 mm i może bym wyczaił jasną stałkę używaną ;) hehe Więc to chyba odpada :) Coraz bardziej zbliżam się do opcji 18-105mm plus raynox :) A za jakiś czas coś stałego i jasnego

HandOfFate
HandOfFate
  28 lipca 2009

Stalke jasna portretowke i do wnetrz to to 50mm f1.8 polecam na poczatek, jest swietna, 1.4 lepsza, ale drozsza, sporo drozsza.
Racja kup to 18-105 i konwerter x2 albo x3 tele i po sprawie...tylko nie wiem jak z jakoscia przy konwerterach, nie mialem stycznosci.

slodkidran
slodkidran
  28 lipca 2009

hmm no ja raczej miałem na myśli dcrke 250 :) do makro :) A 105 mm musi mi wystarczyć póki nie przesiąde się na coś wyżej :) z silnikiem w body ...
bo do D40 z jego matrycą chyba nie ma sensu inwestować w nic poza właśnie jasną stałkę ...

HandOfFate
HandOfFate
  28 lipca 2009

ja do macro planuje pierscienie dystansowe kenoxa z przeniesieniem mechaniki, widzialem zdjecia z 50mm f1.8 i pierscieni...takie makro ze miazga :) - koszt pierscieni ok 700zl

Flo
Flo
  28 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja do macro planuje pierscienie dystansowe kenoxa z przeniesieniem mechaniki, widzialem zdjecia z 50mm f1.8 i pierscieni...takie makro ze miazga :) - koszt pierscieni ok 700zl

też bym chętnie zobaczyła, masz linki do jakichś? :)
slodkidran
slodkidran
  29 lipca 2009

hmm no ja widziałem fotki z odwróconego kita na pierścieniu i muszę powiedzieć że robi to wrażenie ;)

arcadeG
Posty: 28 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
arcadeG
  29 lipca 2009

wszystkie spacer zoomy typu 18-200 to gówno, jako "znający się" fotograf powinieneś o tym wiedzieć.

slodkidran
slodkidran
  29 lipca 2009
arcadeG
arcadeG: wszystkie spacer zoomy typu 18-200 to gówno, jako "znający się" fotograf powinieneś o tym wiedzieć.

Tak wiem o tym że gówno ... Tylko że weź pod uwagę cene/jakość/ zastosowanie

Jasne że wolałbym mieć Porsche niż Focusa no ale ... no właśnie jest ale

Nie musisz mi uświadamiać co jakie jest bo wiem o tym tutaj chodzi o wybór mniejszego zła ...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.