Bozar
Bozar
  24 lipca 2009 (pierwszy post)

... co to jest? Czy chodzi o szczelność przed wodą (w sensie deszczu, nie nurkowania :P), czy przed kurzem? Po czym poznać, że body jest uszczelnione? Czy to jest ważna cecha?

slodkidran
slodkidran
  24 lipca 2009

Pomaga focić w trudnych warunkach , kurz wilgoś itp np rajdy samochodowe
Wpływa na plus, tak ważna cecha jak chcesz focić w trudnych warunkach
Do tego samoczyszcząca się matryca oraz uszczelniony "słoik"

Milosz5300
Posty: 1 (po ~116 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 9
Milosz5300
  24 lipca 2009

A skąd ja mam wiedziec i wogóle o co chodzi z tym uszczelnieinem bo body to wiadomo co ze wszystko ztkane czy jak?

infinitive89
infinitive89
  24 lipca 2009

przydaje sie bardzo... na deszcz normalnie nie wyjdziesz, a z uszczelnionym tak :)
generalnie poznać można po półce cenowej... te tańsze nie mają uszczelnienia bo i po co... jedynym wyjątkiem jest tu Pentax z modelem K200D - ma ok 60 uszczelek w samym body ;)

slodkidran
slodkidran
  24 lipca 2009
Milosz5300
Milosz5300: A skąd ja mam wiedziec i wogóle o co chodzi z tym uszczelnieinem bo body to wiadomo co ze wszystko ztkane czy jak?

Lustrzanka to nie jest zwykły kompakcik do kieszeni . To dość złożone i delikatne urządzenie szczególnie podatne na kurz i wilgoć ...
Najgorzej mają osoby które częst zmieniają obiektywy wtedy może dojść do wewnętrznego zabrudzenia . Przy próbie nieumiejętnego oczyszczenia można poważnie uszkodzić sprzęt więc takim czyszczeniem zajmują się profesjonalne serwisy kasując za to od 50-100zł w górę ....
Każdy świadomy użytkownik lusterka powinien o nie dbać i regularnie czyścić ...
(optykę)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po czym poznać, że body jest uszczelnione?

po cenie na ogol uszczelnione sa polprofesjonalne lustra i prof
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.