alek133
alek133
  22 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam.. Mam 2 aparaty Sony DSC-S730 i Olympus FE210... Co mam ustawic w ustawieniach zeby zdjecia sie nie rozmazywaly... Jezdze szybko na rowerze Downhill, Freeride... i chce porobic pare zdjec ale kazde wychodza rozmazane... Co zrobic ?

Hope
Hope
  22 lipca 2009

a masz coś takiego jak reduktor drgań? :woot: w ustawieniach powinno być.

alek133
alek133
  22 lipca 2009

W sony nie mam... a w olympusie nie wiem bo to kumpla ;d i nie mam jak spawdzic... a co to jest "Tv" bo kumpel mi mowil ze mam tym sie pobawic.. ale teego tez nie mam/

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  22 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a co to jest "Tv" bo kumpel mi mowil ze mam tym sie pobawic..

tak, wlasnie tym nalezy sie zajac ;P sprawdz na pokretle trybow czy masz taki symbol, to jest tryb preselekcji czasu, czyli ustawiania czasu otwarcia migawki
infinitive89
infinitive89
  22 lipca 2009

Tv (lub czasem oznaczane też jako S) to czas otwarcia migawki ;) im krótszy czas, tym obraz w ruchu będzie bardziej stabilny (tzn nierozmyty) np 1/250 jest czasem krótszym o połowe niż 1/125...
Jeśli w tym drugim aparacie nie miałbyś priorytetu czas (bo tak to sie zwie), to możesz to obejść poprzez zwiększenie liczby ISO (o ile masz taką możliwość), ewentualnie pozostaje Ci użycie programu tematycznego do zdjęć sportowych...

slodkidran
slodkidran
  22 lipca 2009

Temat jest prosty , im szybciej jedziesz tym czas masz krótszy .
Do tego dokładasz ciągły AF .

Wyjdzie pod warunkiem prostopadłości obiektu do sceny.
Jeśli obiket jedzie na Ciebie to ciągły AF i też wyjdzie .
Co do ISO to przy prędkości spowoduje szumy a tu chodzi o efekt zamrożenia na uczuciu "pędu tła"

Inaczej dobierzesz czas do biegacza inaczej do rowerzysty a inaczej do auta

Poeksperymentuj a na pewno się uda

arcadeG
Posty: 28 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
arcadeG
  23 lipca 2009

ustaw na auto i nie myśl tyle.

lilik
lilik
  24 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kazde wychodza rozmazane... Co zrobic ?

ustawic odpowiednio krotki czas naswietlania czyli dla pewnosci 1/2xf
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.