BeAtuS2008
BeAtuS2008
  19 lipca 2009 (pierwszy post)

jak tym programem zrobic szare zdjecie z elementem kolorowym prosze o pomoc z gory dzieki ;)

BeAtuS2008
BeAtuS2008
  19 lipca 2009

i czy wogle sie da a jak nie to jaki program polecacie

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  19 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak tym programem zrobic szare zdjecie z elementem kolorowym prosze o pomoc z gory dzieki ;)

nie wiem, nie uzywam

Konto usunięte
Konto usunięte: i czy wogle sie da a jak nie to jaki program polecacie

moge Ci zrobic taki efekt, jesli masz konkretne zdjecie
NastyIdea
NastyIdea
  19 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jaki program polecacie

Photoshop najlepiej.
A z darmowych to Picasa - Zaogniskowany 'czarno-biały' pozwala dość łatwo wyróżnić jeden element jeżeli jest on... hmm.. okrągły :and:
pawelx125
pawelx125
  19 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i czy wogle sie da a jak nie to jaki program polecacie

Spróbuj w Picasa:tak:
razotka
razotka
  19 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak tym programem zrobic szare zdjecie z elementem kolorowym prosze o pomoc z gory dzieki ;)

masz tutaj:
http://photoshop.pl/node/4791
a4tech4a
a4tech4a
  20 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i czy wogle sie da a jak nie to jaki program polecacie

Nie wiem czy da się... Ja jestem fanem Photoshopa i też ci go polecam.
Korzystam z CS2 więc napiszę ci jak to zrobić łatwo a porządnie...
Otwierasz zdjęcie, przytrzymujesz ctrl + u przesuwasz pasek ten trzeci na samym dole w lewo by mieć czarno białe zdjęcie, później wybierasz narzędzie z pasku o nazwie History Brush Tool (Y). I po prostu sobie jeździsz tym pędzelkiem po tych miejscach w których chcesz by przywrócił się kolor.
Pozdrawiam
Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  20 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak tym programem zrobic szare zdjecie z elementem kolorowym prosze o pomoc z gory dzieki ;)

w photoscape nie uzyskasz takiego efektu.

W photofiltre studio (darmowy trial) się da:
1. Otwieramy w PFS obrazek.
2. Teraz klikamy na Filtry - Kolor - Skala szarości. Zaznaczamy sobie cały nasz obrazek i go kopiujemy.
3. Następnie klikamy Edycja - Cofnij skala szarości. Teraz wklejamy nasz szary obrazek na ten kolorowy. W pasku narzędzi po prawej stronie wybieramy narzędzie - Gumkę, wybieramy odpowiedni rozmiar gumki i szorujemy nią po obrazku w miejscach, gdzie chcemy by obrazek był kolorowy. Gdy skończymy, w kolumnie po lewej stronie klikamy prawym przyciskiem myszki na górną warstwę i wybieramy opcję 'Scalaj z poprzednią warstwą'.
ta nienazwana myśl...
:***
feuliette
feuliette
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ak tym programem zrobic szare zdjecie z elementem kolorowym prosze o pomoc z gory dzieki ;)


Gimp2
ja to jeszcze robie na www.picnik.com
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.