mLoDaxMaryJane
mLoDaxMaryJane
  19 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam was serdecznie ^^. Mam dylemat... kupic lustrzanke za 2000 zl (bez obiektywu) czy kompakt z 20x zoom cyf 10.cos mPix za 1500 zl... Co sie bardziej oplaca?? Wiadomo ze lustrzanka ma lepsza jakos foto ale mi zalezy na oszczednasci bo wiem ze Kompaktem mozna tez fajne fotki porobic. Jak myslicie ??

Dla tych co nie wiedza o co kaman

Kompakt (obiektyw staly, bez mozliwosci wymiany) http://images02.olx.pl/ui/2/88/07/f_29528107_1.jpeg

Lustrzanka (wymienny obiektyw) http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/55/sony-alpha-900.jpg

paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  19 lipca 2009

jak juz bym mial dac 1500 za aparat to wybralbym lustro...
kwestia tego czy naprawde chcesz sie pobawic troche w fotografie ;)

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

Jacek80
mLoDaxMaryJane
mLoDaxMaryJane
  19 lipca 2009

w sumie mi jest ap potrzebny tylko do robienia fot strażakom np z cwiczen strazackich, zawodow, jakis uroczystosci czy akcji. Czym lepiej uchwyci sie ten najwazniejszy moment???

Jacek80
Jacek80
  19 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: np z cwiczen strazackich, zawodow, jakis uroczystosci czy akcji

do takiego czegoś brałbym kompakt... zanim mało wprawiony człowiek poustawia wszystko przy lustrze, może być już za późno na zrobienie foty - w sensie, że już nie będzie takiej sceny jakiej chciałabyś zrobić zdjęcie
mLoDaxMaryJane
mLoDaxMaryJane
  20 lipca 2009

tez tak myslalam... bo w sumie dobry kompakt jest czasami lepszy od lustrzanki :P

Harpsichord
Harpsichord
  20 lipca 2009

Kompakt=mobilność dla amatorów, lustrzanka=jakość dla zaawansowanych.
Lub trzecia możliwość hybrydowy aparat - jeszcze nie lustrzanka, już nie kompakt = możliwości lustrzanki z mobilnością kompaktu.
No i ważne kwota jaką chcemy przeznaczyć na ten cel.

Harpsichord
Harpsichord
  20 lipca 2009
paulczkow
paulczkow: jak juz bym mial dac 1500 za aparat to wybralbym lustro... kwestia tego czy naprawde chcesz sie pobawic troche w fotografie ;)

Co z tego, że kupisz korpus z jednym objektywem za 1500 zł. A gdzie dodatkowe akcesoria: drugi objektyw o innej ogniskowej, lampa błyskowa, filtry i inne.
LubieBachora77
LubieBachora77
  20 lipca 2009

Kupiłabym tańsze lustro i jakiś dobry obiektyw.

LubieBachora77
LubieBachora77
  20 lipca 2009

Tzn. chodziło mi o body.

Harpsichord
Harpsichord
  21 lipca 2009

Tak na marginesie jak bym miałkomuś polecić od czego ma zaczynac przygodę z fotografią to polecam Pine Hole Camera - Aparat otworkowy. Najtańsze body, które można samemu slkecić jest dużo w necie materiałów o tym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłabym tańsze lustro i jakiś dobry obiektyw.

W sumie racją jak się dobrze porozglądać to w 1500PLN się idzie zmieścić.
mLoDaxMaryJane
mLoDaxMaryJane
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak na marginesie jak bym miałkomuś polecić od czego ma zaczynac przygodę z fotografią to polecam Pine Hole Camera - Aparat otworkowy. Najtańsze body, które można samemu slkecić jest dużo w necie materiałów o tym.


Samemu skleic?? :woot:
HandOfFate
HandOfFate
  21 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Samemu skleic??

tak, aparat otworkowy robi sie bez problemu wlasnymi rekoma, fajna zabawa :)
partyinaforest
partyinaforest
  22 lipca 2009

Jako szczęśliwa posiadaczka lustra polecam lustro. ^^
Ja kupując w tamtym roku nikona d60 + obiektyw 18-55 VR zapłaciłam bodajże 1900 zł, a aparacik do tej pory dobrze się spisuje. (;

Necronomicon
Necronomicon
  24 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam was serdecznie ^^. Mam dylemat... kupic lustrzanke za 2000 zl (bez obiektywu) czy kompakt z 20x zoom cyf 10.cos mPix za 1500 zl... Co sie bardziej oplaca?? Wiadomo ze lustrzanka ma lepsza jakos foto ale mi zalezy na oszczednasci bo wiem ze Kompaktem mozna tez fajne fotki porobic. Jak myslicie ??Dla tych co nie wiedza o co kaman Kompakt (obiektyw staly, bez mozliwosci wymiany) http://images02.olx.pl/ui/2/88/07/f_29528107_1.jpeg Lustrzanka (wymienny obiektyw) http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/55/sony-alpha-900.jpg

to az tak ceny poszly w gore ?

ja rok temu kupilem lustro ze szklem za 960zl :P i jestem hepi ^^
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.