lac124
lac124
  12 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam zamierzam sobie kupić jakiś aparat cyfrowy - kompakt i myślałem nad Sony H -10

1.Ten aparat sony h-10 kosztuje ok 600 zł ,a nie dawno wyszedł model wyższy H-20 ,KOSZTUJE ON OK 1000 ale ma już 10,1 i filmy HD w sklepie mi powiedzieli że robi gorsze zdjęcia bo ma upchane te 2 pixele więcej na tej samej matrycy

czy to prawda ??

2.Czy znacie jakąś stronę z testem Sony H10 bo szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć ??

3.Sony H-10 ,H-20 A może H50 JAK myślicie ??

4.http://www.garnek.pl/zorrooo czy tym aparatem h10 można zrobić takie fotki bo na ceneo był link ale coś mi się nie chce wierzyć że to tym aparatem a może ??

5.A może polecicie mi jakieś inne modle (warunek zoom co najmiej *10 ) ??

HandOfFate
HandOfFate
  14 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kasę to mam do wydania tak do 1000 zł , oczekiwania od aparatu to tak : -duże przybliżenie przynajmniej 10 krotne (optyczne) -duży wyświetlasz (i tu do was pytanie czy duży wyświetlacz bierze dużo energii z baterii) - -stabilizacje obrazu -powinien być dość mały aby można było go łatwo schować ponieważ głownie będę go używał na wycieczki rowerowe ale też do normalnego użytku -obiektyw szerokokątny ( jest to wada aparatu czy jego zaleta ?? ) -polskie menu -serie zdjęć ale to chyba ma już większość

chocby nie wiem jak duzy byl wyswietlacz...i tak za wiele na nim nie dojrzysz
stabilizacja obrazu to rzecz umowna w kompaktach, zakup statywu i po klopocie, zwykly tani statyw w zupelnosci w takim przypadku starcza.
wycieczki rowerowe, dlatego tez sam oprocz lustra chce kupic jakis lepszy kompakt, po prostu czasem nie mam ochoty jezdzic z calym plecakiem, wole na pasku w kaburze schowac kompakciwo.

ok, wydaje mi sie ze Nikon P80 albo Nikon L100...albo ten H-10 ktory rowniez jest spoko aparatem. W Canonach sie nie orientuje wiec tutaj nie pomoge.
slodkidran
slodkidran
  14 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ok, wydaje mi sie ze Nikon P80

No tego to akurat bym mocno odradził !!!
przemoszymo
przemoszymo
  14 lipca 2009

Jeśli moge polecić coś z Sony to lepiej dołożyć troszkę grosza i kupić jakąś Alphe. Chociaż 200 lub 300 a jak macie troszkę więcej to 350! Sam mam 350 i jestem bardzo z niej zadowolony! Sami możecie zobaczyć jakie robi zdjęcia bez użycia żadnego programu do obróbki! Pozdrawiam!

slodkidran
slodkidran
  14 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli moge polecić coś z Sony to lepiej dołożyć troszkę grosza i kupić jakąś Alphe. Chociaż 200 lub 300 a jak macie troszkę więcej to 350! Sam mam 350 i jestem bardzo z niej zadowolony! Sami możecie zobaczyć jakie robi zdjęcia bez użycia żadnego programu do obróbki! Pozdrawiam!

Chyba wyraźnie napisała ile chce wydać ... Na co jej lusterko ? Jak może mieć dobry poręczny kompakt mieszczący się w damskiej torebce czy kieszeni spodni ....
lac124
lac124
  14 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba wyraźnie napisała ile chce wydać ... Na co jej lusterko ? Jak może mieć dobry poręczny kompakt mieszczący się w damskiej torebce czy kieszeni spodni ....


Tak jak mi doradziliście chyba kupie jednak tego Sony H-10 ,tylko jeszcze chciałbym się dowiedzieć parę rzeczy :

1. Po co do tego aparatu dodawana jest osłona przeciwsłoneczna na obiektyw ?? nie ma on wbudowanej osłony czy może to jest do robienia zdjęć pod słonce ?

2.Filmy jednak kręci w rozdzielczość VGA 640 /480 a nie w HD ??

3.Czy tym aparatem mogę zrobić takie bardziej poważniejsze zdjęcia np.jakiś osoba a dalszy obraz rozmazany ??
lac124
lac124
  14 lipca 2009

hmm,mógłby mi ktoś odpowiedzieć ??

slodkidran
slodkidran
  14 lipca 2009

H10 rejestruje filmy w wysokiej rozdzielczości 640x480 pikseli z maksymalną prędkością 30 kl./sekundę z dźwiękiem. Ich długość jest ograniczona tylko pojemnością karty pamięci.

Wprowadziłem CIe w błąd dlatego że ma o on złącze HD 1080 to mnie zmyliło ....

Co do efektu o który pytasz to należy ustawić odpowiednią wartość przesłony ....

Stwierdzenie "poważniejsze zdjęcia" jest dla mnie mocno niejednoznaczne :)

Osłona jest do robienia zdjęć pod i w pełnym słońcu mocuje się ją do tulejki

lac124
lac124
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: H10 rejestruje filmy w wysokiej rozdzielczości 640x480 pikseli z maksymalną prędkością 30 kl./sekundę z dźwiękiem. Ich długość jest ograniczona tylko pojemnością karty pamięci. Wprowadziłem CIe w błąd dlatego że ma o on złącze HD 1080 to mnie zmyliło .... Co do efektu o który pytasz to należy ustawić odpowiednią wartość przesłony .... Stwierdzenie "poważniejsze zdjęcia" jest dla mnie mocno niejednoznaczne :) Osłona jest do robienia zdjęć pod i w pełnym słońcu mocuje się ją do tulejki


Kurcze , w sklepie woglę tych aparatów Sony DSC-H10 nie ma ,weszedł ten H20 i tamtego woglę nie ma w sprzedaży ;-(

Jest jeszcze Canon Powershot SX110 IS http://www.ceneo.pl/1779649
ale nie wiem czy to dobry aparat ??

Jak myślicie ??
lac124
lac124
  15 lipca 2009

Kurcze , w sklepie woglę tych aparatów Sony DSC-H10 nie ma ,weszedł ten H20 i tamtego woglę nie ma w sprzedaży ;-(

Jest jeszcze Canon Powershot SX110 IS http://www.ceneo.pl/1779649
ale nie wiem czy to dobry aparat ??

Jak myślicie ??

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.