Dejwid
Dejwid
  9 lipca 2009 (pierwszy post)

Mam do Was - użytkowników - pytanie.

Co jest lepiej wybrać?

Gorsze body Pentax K-m z dwoma obiektywami (18-55;55-200)
czy...
Lepsze body Pentax k200d z jednym obiektywem kitowym.

Dodam,iż fotografuje ludzi, a do tego fotografia makro.
(Wiem,kiedyś dokupie jakąś stałkę)

Proszę o pomoc.

HandOfFate
HandOfFate
  9 lipca 2009
Dejwid
Dejwid: Lepsze body Pentax k200d z jednym obiektywem kitowym.

:tak:
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  9 lipca 2009

z pentaxami nie wiele miałam do czynienia jedynie z K10- fajny :)

ale tak patrząc i przeglądając sądzę iż k200 byłby lepszym korpusem
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=780&add1=594
mimo że są bardzo podobne nie wiem czemu przemawia do mnie k200d :D

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

Flo
Flo
  9 lipca 2009

k200d samo body i jakieś fajne szkło :ziober2:

HandOfFate
HandOfFate
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z pentaxami nie wiele miałam do czynienia jedynie z K10- fajny :) ale tak patrząc i przeglądając sądzę iż k200 byłby lepszym korpusem http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=780&add1=594 mimo że są bardzo podobne nie wiem czemu przemawia do mnie k200d :D

z tego co mi wiadomo k200 ma uszczelniony korpus w odroznieniu do k-m, ale nie jestem pewien na 100%. Poza tym k200 jest wiekszy i ciezszy, a dla mnie to oczywiste zalety :mrgreen:
LubieBachora77
LubieBachora77
  10 lipca 2009

Ja bym wzięła samo body, ani kiepskie, ani świetne. Dobre. I dokupić do tego jakiś obiektyw, byle dobry.

infinitive89
infinitive89
  10 lipca 2009

ja bym brał K200D albo jeszcze lepiej K10D (wizjer pentapryzmatyczny, lepsza ergonomia, więcej ustawień wyrzuconych na korpus bezpośrednio, nie trzeba włazić gdzieś głęboko w menu, matryca ta sama) z 1 kitem + przejściówka pod M42 :tak: Pentaxy świetnie współpracują ze szkłami z systemu M42, które na allegro leżą dosłownie za grosze, a co niektóre przewyższają jakością obecne obiektywy ;) ale to tylko pod warunkiem, że nie lękasz się recznego operowania ostrością i grzebania przysłoną :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: z tego co mi wiadomo k200 ma uszczelniony korpus w odroznieniu do k-m, ale nie jestem pewien na 100%. Poza tym k200 jest wiekszy i ciezszy, a dla mnie to oczywiste zalety


to niewątpliwie ogromne zalety dla kogoś, kto zamierza zająć się fotografią na bardziej poważnie :tak:
Ledziu
Ledziu
  11 lipca 2009

gorsze body z lepszymi obiektywami

Piotrek1906TSW
Piotrek1906TSW
  12 lipca 2009

Te Barwy Zna Karzdy Troj Kolorowa Armia Białej Gwiazdy!!

Głosujcie Na Wisełke ;]

http://www.komukibicujesz.pl/wisla.php

Rosyłajcie Ten Link Dalej Swojm Znajomym Niech I Oni Oddadza Głos Na Wisełke;]

Pozdro ;] Tylko Wisła!!!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.