xChrupeKx
xChrupeKx
  4 lipca 2009 (pierwszy post)

Siemanko :)
mam zamiar kupić aparat, ale nie wiem jaki :) może mi doradzicie ;]

Chcem kupić cyfrówke kompaktową, żeby miała przynajmniej 8mpx (może być więcej)
jakiegoś w miare dobrego zooma i oczywiście po konkretnej cenie :) mam do wydania 550zł.
Co proponujecie?

Flo
Flo
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcem

:ninja:
a mało jest tematów o kupnie aparatu? proponuję przejrzeć forum, tematów o kompaktach było naprawdę dużo.
fenacious
fenacious
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co proponujecie?

do czego Ci aż 8 mpx.? :woot:
HandOfFate
HandOfFate
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: do czego Ci aż 8 mpx.?

chlopak lubi miec ostre ziarno na zdjeciach.
magia cyferek i marketingu - kazdy mysli ze im wiecej, tym lepiej
...damn :)
oluuuch
oluuuch
  4 lipca 2009

Ja polecam FUJIFILM FinePix S1000fd. B. dobry aparat, chociaż jego cena waha się w granicach 600 - 800 zł. ::mrgreen::

fenacious
fenacious
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chlopak lubi miec ostre ziarno na zdjeciach.

chyba tak. :and:
no, ale skoro lubi to nic na to nie poradzimy. :)
Drozu
Drozu
  4 lipca 2009

To wskaż nam chociaż jeden nowy aparat, który ma mniej niż 8mpx... Prosimy! Skoro wiesz gdzie takie są...

infinitive89
infinitive89
  4 lipca 2009

Ja polecam w tej cenie Canona A590is... akurat ma 8 Mpix :P
ale jak już wyżej napisali poprzednicy - czy by to było 5 czy 8 a nawet i 10 Mpix, w kompakcie nie ma to praktycznie żadnego wpływu na jakość zdjęć, jedynie szumy są większe i pliki więcej zajmują... ale tak to już jest.. marketing i magia megapixeli...

SuckMyKiss
SuckMyKiss
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ostre ziarno


chyba szum. :P

ziarno jest na kliszy, szum na zdjeciach z cyfraka. ;D
fenacious
fenacious
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: skaż nam chociaż jeden nowy aparat,

a kto powiedział, że on chce nowy aparat.? oO
Drozu
Drozu
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a kto powiedział, że on chce nowy aparat.? oO


No tak... ma do wydania 550zł, chce minimum 8mpix i na pewno szuka używanego... mimo że półki sklepowe się uginają od sprzętu o takich kryteriach i w takiej cenie...

Widzisz idzie się domyślić, ale że jesteś kobietą więc mało wiesz na ten temat.
Martyn8719
Martyn8719
  5 lipca 2009

8Mega Pixow to juz standard, niektore lepsze komorki maja wiecej co jest smiechem xxxxxxxxxxxxx

Jesli chcesz ogladac te zdjecia na 17" monitorze z mniej niz 8MP to okay, gorzej jezeli korzystasz z HDMI i chcesz je poprzegladac na plazmie to bede wspolczul jakosci detali. Sam mam Canona EOS 5D oraz 50D i jakos nie przeszkadza mnie ogromna szczegolowosc, wlasnie dzieki temu zdjecia sa klimatowe, zwlaszcza HDR-y.

Osobiscie polecam Tobie Canon Powershot A480 Digital Camera z 10MP oraz 3.3x optycznym zoomem, w dodatku mozesz sobie nagrywac filmy choc jakosc jest daleka od doskonalosci :)

naturalna
naturalna
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Samsung S760.:tak:
infinitive89
infinitive89
  7 lipca 2009
Martyn8719
Martyn8719: Jesli chcesz ogladac te zdjecia na 17" monitorze z mniej niz 8MP to okay, gorzej jezeli korzystasz z HDMI i chcesz je poprzegladac na plazmie to bede wspolczul jakosci detali. Sam mam Canona EOS 5D oraz 50D i jakos nie przeszkadza mnie ogromna szczegolowosc

haha dobry żart :jezyk:
Tylko że 8 Mpix w lustrzance a to samo 8 w kompakcie to niebo a ziemia... na korzyść lustrzanki oczywiście ;) Nie rozumiem po co wyjeżdżasz tu z lustrzankami (w dodatku z tymi klasy Semi-pro i Pro), przecież autor wyraźnie napisał, że ma do wydania 550 Polskich Złoty, a za tyle nie kupi żadnej lustrzanki... Poza tym liczba megapixeli ma znikomy wpływ na ilość szczegółów w przypadku kompakta... :woot: to nic innego jak marketingowy bełkot, na który nabiera się każdy przeciętny zjadacz chleba, który ma zamiar kupić cyfrówke... :crylol: A potem są rozczarowania, bo zamiast większej ilości szczegółów jest tylko więcej szumu...

A tak wracając do tematu to jesli aparat ma być używany to może lepiej zapoluj na Fuji S6500fd. Jak sie postarasz to powinieneś na allegro się zmieścić w tej cenie przy odrobinie szczęscia w licytacji. Aparat ma 6Mpix, ale zapewniam, że jakością obrazu i szczegółowością przebije wszystkie inne zabawki, które mają po 10 albo i 12 Mpix :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.