YouSpinMeRound
YouSpinMeRound
  28 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam.. sie zastanawiam nad pojsciem na takowy... zmieniłem niedawno aparat cyfrowy na lustrzanke i kosmos... stad pomysł traki wlasnie by sie na niego wybrac... dobry pomysł? czy raczej uczyć sie samemu i eksperymentowac z manualnymi ustawieniami przy robieniu fotografii ;)

HandOfFate
HandOfFate
  28 czerwca 2009

dobry kurs nie jest zly, ale mozna sie tez nauczyc samemu z ksiazek, internetu i metoda prob i bledow.
Osobiscie uczylem sie sam, wieksza satysfakcja...ale i pewnie umiejetnosci mniejsze :)

Flo
Flo
  28 czerwca 2009

najpierw ucz się samemu, tak jak wyżej- większa satysfakcja ;) a kursy tyle kosztują, że lepiej sobie kup jakieś fajne szkło :D

YouSpinMeRound
YouSpinMeRound
  28 czerwca 2009
Flo
Flo: że lepiej sobie kup jakieś fajne szkło :D


szkło powiadasz:] po głowie mi chodzi nikkor 70 -300 :] i mam dylemat w co zainwestowac te pieniadze ktore zbieram na ;) propo ksiazek... poleci cos ktos... z podstaw fotografii? lustrzankami rzecz jasna...
HandOfFate
HandOfFate
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: propo ksiazek...

http://allegro.pl/item670063085_bryan_peterson_komplet_4_fotografia_bez_tajemnic.html

naprawde polecam, przystepne ksiazki nie pisane jezykiem dla eksperta a dla zwyklego czlowieka. osobiscie posiadam, przeczytalem, moge polecic.
Flo
Flo
  28 czerwca 2009

moja mama pracuje w bibliotece i przynosi mi książki o fotografii często, obecnie mam:
1. Fotografia cyfrowa podręcznik- Tom Ang
2. Potęga obrazu podręcznik fotografii cyfrowej- Joseph T. Jaynes, Rip Noel
3. Biblia fotografii- Daniel Lezano ( ta akurat moja)
4. Książka o fotografowaniu- Andrzej A. Mroczek
5. Jak zrobić idealne zdjęcie cyfrowe- Ian Probert, Peter Cope
Pięć książek, a treścią generalnie się nie różnią, wszystkie pisane fajnym językiem, dla kogoś początkującego przydatna rzecz

GRADEK83
GRADEK83
  28 czerwca 2009

no w krakowie napewło pełno takich ośrodków organizujących takie kursy :) jak masz czas to czemu nie :)

PocSieDupic
PocSieDupic
  28 czerwca 2009

komentujcie moje fotki ...;) pliss potrzebne oceny do rankinguuu...www.pocsiedupic.fotka.pl z gory dzieki...;**

SuckMyKiss
SuckMyKiss
  28 czerwca 2009

dobry pomysł z kursem.
sama chodzę na warsztaty fotograficzne i naprawdę dużo z nich wynioslam.
poszukaj czegoś w swoim mieście.
no i tak jak wyżej poradzili - książki związane z fotografią.
treści są raczej podobne.
jeśli naprawdę interesuje Cię fotografia radziłabym też poczytać nie tylko książki typu `jak zrobić dobre zdjęcie` ale także poszukać czegoś o historii fotografii.
miałam w ręce jedną taką książkę, która zapewne była podstawą do zajęć na które chodzę.nie pamiętam jaki miała tytuł, ale wiem, że była to dość obszerna książka z fotografiami. wg. mnie jest to o wiele bardziej interesujące niż czytanie piątej z kolei książki o robieniu dobrych zdjęć, z której, po przeczytaniu już jednej, nic więcej się nie dowiesz. (;

moshic
moshic
  28 czerwca 2009

jezeli ten kurs dotyczy tylko fotografii cyfrowej a nie tyka oswietlenia studyjnego + fotografii analogowej i ciemni to IMHO wyrzucenie pieniedzy w bloto ... tego samego mozna sie nauczyc z ksiazek ...

SuckMyKiss
SuckMyKiss
  28 czerwca 2009
możic - racja.
akurat tam gdzie chodzę ja mam i ciemnię i studio więc warto.
a przykładem kursu na który nie warto iść jest np. ten z digarta.
nic ciekawego a każą sobie za to słono płacić.
za cenę tego obejmującego 60 godzin zegarowych [1850zł] mam całe 12 miesięcy warsztatów na miejscu, bez dojazdu. teoretycznie 3 godziny tygodniowo lecz w praktyce jeśli nie ma tłoku na późniejszej grupie mogę siedzieć do oporu.
więc lepiej tą kasę wydać na szkiełko.

jeśli chodzi o kurs to w Krk na pewno znajdzie się coś fajnego.
razotka
razotka
  29 czerwca 2009
Flo
Flo: Fotografia cyfrowa podręcznik- Tom Ang

wszystkie 4 części mam, które ukazywały się z gazeta jakąś, ale liczyłam, że będzie więcej szczegółów.
YouSpinMeRound
YouSpinMeRound
  29 czerwca 2009

pierwsza sesja nauki samemu sobie.... leze na plecach.... mam kilka perełek co prawda ktore uwazam za poproawnie wykonane ale do doskonałosci daleka droga....

LubieBachora77
LubieBachora77
  30 czerwca 2009

Jeżeli stać Cię na kursy to czemu nie. Na pewno wzbogacisz się o nowe doświadczenia.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.