DanceHall07
DanceHall07
  25 czerwca 2009 (pierwszy post)

Mam cyfraka od niedawna i po zrzuceniu fot na kompa widać na czarnym, tle białe kropki. Wiem że można jest usunąć przez program ale czy jest jakaś opcja żeby już w trakcie robienia zdjęć owych szumów nie było albo było ich mniej?

Proszę o naprawdę sensowne odpowiedzi...

Flo
Flo
  25 czerwca 2009

jeśli masz tryb manualny to rób na jak najniższym iso

DanceHall07
DanceHall07
  25 czerwca 2009

Ale wtedy zdjęcia są zaciemnione... a przy użyciu lampy dalej się pojawiają...

Flo
Flo
  25 czerwca 2009

przy niższych czułościach musisz wydłużyć czas otwarcia migawki żeby były odpowiednio naświetlone, kombinuj :)

DanceHall07
DanceHall07
  26 czerwca 2009

czytałem już dużo książek an ten temat...
kombinowałem nawet teraz próbuje :P ale nic z tego :/ Masz jeszcze jakieś pomysły? :D

GRADEK83
GRADEK83
  26 czerwca 2009

zmień aparat

DanceHall07
DanceHall07
  26 czerwca 2009

kolejne dziecko neo na forum... napisałem wyraźnie ze proszę o sensowne odpowiedzi...
widać masz pojęcie o fotografii... aparat za drogi żeby móc jednorazowo zmienić :P ale co Ty możesz wiedzieć ;d

Flo
Flo
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kolejne dziecko neo na forum.

powiedział do FP :lol2:
GRADEK83
GRADEK83
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam cyfraka od niedawna i po zrzuceniu fot na kompa widać na czarnym, tle białe kropki.

powinieneś napisac jaka to cyfrówka z exifa wywnioskowałem że to Canon DIGITAL IXUS 70 i do najlepszych to to on nie należy a i takie białe kropki to pewnie szum z ISO

Konto usunięte
Konto usunięte: jest jakaś opcja żeby już w trakcie robienia zdjęć owych szumów nie było albo było ich mniej?

masz dobre światło dajesz na iso 100 jak masz słabe to rób zdjęcia z lampą ale wiedz że takie lampy mają słaby zasięg więc chcąc nie chcąc w nocnych fotach musisz zwiększyć czułość matrycy ale w opcjach możesz nocne fotki robić w mniejszym formacie rozdzielczości .
A i jak juz nie dziecko neo a DSLa :ninja:
GRADEK83
GRADEK83
  26 czerwca 2009

a no tak w temacie podałeś nazwę ale i tak dobrze wywnioskowałem :)
za aparat dałeś kolo 500-600zł dodał być 200 i miał być juz lustrzankę :ninja:

moshic
moshic
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale wtedy zdjęcia są zaciemnione... a przy użyciu lampy dalej się pojawiają...


Konto usunięte
Konto usunięte: czytałem już dużo książek an ten temat... kombinowałem nawet teraz próbuje :P ale nic z tego :/


Konto usunięte
Konto usunięte: kolejne dziecko neo na forum... napisałem wyraźnie ze proszę o sensowne odpowiedzi... widać masz pojęcie o fotografii... aparat za drogi żeby móc jednorazowo zmienić :P ale co Ty możesz wiedzieć ;d


OWNED !! :ziober2: ...

btw. aparat to tylko dodatek do obiektywu ... tymbardziej jakis IXUS ktory mega pieniedzy nie kosztuje ... zobacz na cene np. Hasselblada H3D ...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.