Mika121
Mika121
  25 czerwca 2009 (pierwszy post)

hmmm jutro mam egzamin zawodowy...

i mam za zadanie ; rekonstrukcja czarno-bialej fotografi i retusz . No i z tym zdjeciem msuze zrobic cos czego nie rozumiem tzn ustawic w trybach najciemniejszy i najjasniejszy punkt na zdjeciu za pomoca skali szarosci.

Tylko ja nie iwem jak to zrobic? tzn czy dorbze rzumiem ze wystarczy bym za pomoca skali szarosci zrobila najjasniejsze zdjecie i najjciemniejsze po prostu? czy jak?

A no i oczywiscie nie pameitam najprostrzej rzeczy gdzie sie ustawia dpi zdjecia? bo bede musiala je zapisac oczywiscie w 300 dpi.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 czerwca 2009

w jakim programie?:woot:

GRADEK83
GRADEK83
  25 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i mam za zadanie ; rekonstrukcja czarno-bialej fotografi i retusz . No i z tym zdjeciem msuze zrobic cos czego nie rozumiem tzn ustawic w trybach najciemniejszy i najjasniejszy punkt na zdjeciu za pomoca skali szarosci.

czyli zmienić w odcień szarości (Greyscale)
W szopie klikasz na Image->mode->greyscale

Konto usunięte
Konto usunięte: A no i oczywiscie nie pameitam najprostrzej rzeczy gdzie sie ustawia dpi zdjecia? bo bede musiala je zapisac oczywiscie w 300 dpi.

Klikasz na mege Resize obraz zmień rozmiar i tam juz masz możliwość zmiany na 300dpi
W szopie klikasz na Image->Image Size-> i tam w rubryce Resolution wpisujesz 300 i Ok i zapisujesz do wydruku :)
Mika121
Mika121
  25 czerwca 2009

ok dzieki wielkie.... :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.