xRebelYell
xRebelYell
  14 czerwca 2009 (pierwszy post)

witam!
mam pytanie.
w wakacje chciałabym nieco pobawić się kamerą otworkową.
jedną chciałabym wykonać z puszki.
żeby wyglądało to o tak:



i teraz moje pytania.
1. znacie jakieś sposoby na zrobienie dziurki o dokładnie takim wymiarze jaki powinien być?
2. w jaki sposób najlepiej przymocować papier [światłoczuły] do wewnętrznej strony?
3. i w jaki sposób go potem wywołać? [wywojka pozytywowa, negatywowa?]
4. no i czy gdzieś taką puszkę kupię? czy pozostaje mi poszukać czegoś takiego np. z farby? ;>

z góry dziękuję. ^^

andrzejlisek
andrzejlisek
  14 czerwca 2009

Słyszałem, że taką dziurkę wykonuje się bardzo malutkim wiertełkiem lub laserowo.
Można na Allegro kupić już zrobione płytki i blaszki z dziurką do kamery otworkowej.
Tutaj obowiązuje zasada, że im mniejsza dziurka, tym ostrzejsze zdjęcia, ale dłuższy czas naświetlania.

W domu można próbować wykonać dziurkę igłą w folii aluminiowej (w puszce wyciąć wiekszy otwór i przytwierdzić kawałek folii aluminiowej z dziurką) lub gwoździem i błotkiem w blasze (bezpośrednio w puszcze). Jednak tymi sposobami bardzo trudno będzie precyzyjnie wykonać taką dziurkę, co odbije się na jakości zdjęć.

Nie widziałem puszki tak w sprzedaży, ale jeżeli to nie musi być metalowa puszka to masz 2 wyjścia:
a) W sklepach elektronicznych mozna nieraz kupić plastikowe obudowy różnych wielkości, koszt 5-7zł
b) W markecie budowlanym takim jak Castorama kupisz płytę HDF (6-7zł/m^2), wycinają na wymiary podane przez klienta, z takich płyt zbudujesz skrzyneczkę odpowiedniej wielkości

moshic
moshic
  14 czerwca 2009

mozesz kupic na allegro blaszke z dziurka wypalana laserem ... ale lepsze efekty wychodza jak lekko naklujesz gwozdziem (tak zeby zrobila sie lekka gorka z jednej strony) i przecierasz jak najdrobniejszym papierem sciernym ... papier przyklejam na tasme 2stronna tylko w naroznikach (chociaz w tej puszcze powinien sie sam ladnie trzymac ... ostatnio robie beczka 250l gdzie minimum wchodzi 50x60cm albo 150x60cm [; wiec tam juz przynajmniej kazdy naroznik kazdego arkusza trzeba przykleic) ... wywolywasz recznie jak normalny plastik ... potem sklejasz to na mokro emulsja do siebie z 2gim papierem i robisz flashem,powiekszalnikiem,kopiarka przebitke z negatywu na pozytyw ... wywolujesz przerywasz utrwalasz pluczesz suszysz i voila ;]

moshic
moshic
  14 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tutaj obowiązuje zasada, że im mniejsza dziurka, tym ostrzejsze zdjęcia, ale dłuższy czas naświetlania.


ostrosc zalezy od tego czy dziurka jest idealnie okragla ...
SuckMyKiss
SuckMyKiss
  15 czerwca 2009

ale jeśli chciałabym umieścić papier na środku puszki to sam się trzymać nie będzie.
a taśma. hmm. trudno ją będzie zerwać bez pogięcia papieru. a wgniecenia niestety na plastiku robią się bardzo łatwo.

i jeszcze jedno.
gdzie wywierciliby mi specjalnymi wiertełkami otwór w blaszce?
u jubilera?

moshic
moshic
  15 czerwca 2009
SuckMyKiss
SuckMyKiss: ale jeśli chciałabym umieścić papier na środku puszki to sam się trzymać nie będzie.

ale mozesz poszukac puszke np. do formatu 13x18cm i bedzie wchodzic na styk ... ;]

SuckMyKiss
SuckMyKiss: gdzie wywierciliby mi specjalnymi wiertełkami otwór w blaszce? u jubilera?


z wiertla nigdy nie bedzie idealnej dziurki ... juz sama budowa wiertla to pokazuje ...
SuckMyKiss
SuckMyKiss
  15 czerwca 2009

o wiertło się pytam bo widziałam takie 0.3 mm.
i sama na pewno nie zrobię idealnej dziurki.
a gdzieś szłoby laserowo wypalić?
bo ja się w takich sprawach zupełnie nie orientuję.

moshic
moshic
  15 czerwca 2009
SuckMyKiss
SuckMyKiss: a gdzieś szłoby laserowo wypalić? bo ja się w takich sprawach zupełnie nie orientuję.


Konto usunięte
Konto usunięte: mozesz kupic na allegro blaszke z dziurka wypalana laserem .


....
SuckMyKiss
SuckMyKiss
  15 czerwca 2009

wymienionych wcześniej blaszek na allegro nie znalazłam.
dlatego pytam.
jedynie zmodyfikowane dekle na korpus.

moshic
SuckMyKiss
SuckMyKiss
  16 czerwca 2009

fakt, było.
było bo to aukcje zakończone są.
pozostaje mi tylko czekać.
dzięki bardzo, temat można zamknąć.

moshic
moshic
  16 czerwca 2009
SuckMyKiss
SuckMyKiss: fakt, było. było bo to aukcje zakończone są. pozostaje mi tylko czekać. dzięki bardzo, temat można zamknąć.


za czym czekac ?? ... az ponownie wystawia ?? ... maila pisac !! .. pewnie jeszcze maja cos na opchniecie ...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.