proba252
proba252
  10 czerwca 2009 (pierwszy post)

witam.
mam pytanie czy ktos ma, mial, lub uzywal tabletu graficznego ?
potrzebne mi jest pare informacji o tym a mianowicie :
biorac pod uwage tablet za okolo 200zl-250zl(taki zwykly) 15cmx20cm z czuloscia nacisku itp...
- jak to urzadzenie dzala ? czy jest to tylko i wylacznie pod program ktory dostaje sie na plycie czy mozna go uzywac 'zamiast myszki' w kazdym programie ?
- jak jest z trudnoscia uzytkowania 'tego czegos' ? tzn czy ciezko sie przyzwyczaic, co przeszkadza a co jest dobre? np przy rysowniu lub ogolnie obrobce grafiki (bo w takim celu mam zamir go zakupic)
- polecacie czy odradzacie ?
- czy ktos uzuwal go pod gimpem ? jesli tak to czy nie bylo zadnych problemow ani czy nie ma zastrzezen ?
- i jeszcze jak jest z rozdzielczoscia... tzn majac tablet np okolo 15cm x 10 cm przy monitorze panoramicznym np 22 cale czy to co narysujemy jest rozciagniete ?
np rysujac na tablecie kolo na kompie wychodzi elipsa ?

temat w dziale fotografia poniewaz ten dzial wydal mi sie najodpowiedzniejszy z uwagi na zastosowanie tego urzadzenia.

GRADEK83
GRADEK83
  10 czerwca 2009

Tylko WACOM a nie pemtagramy czy jakies inne dziwactwa:/

moshic
moshic
  10 czerwca 2009

tylko WACOM ... mam go zintegrowanego z matryca w lapku ;]

proba252
proba252
  11 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko WACOM a nie pemtagramy czy jakies inne dziwactwa:/

powiem tak : jesli chodzi o firme to preferuje pentagram bo z tego co widze po ofertach w necie i opiniach uzytkownikow to w swojej cenie jest dosc dobry...

co do lapka... w martycach w lapku wlasnie preferuja raczej wacom poniewaz chyba on sie bardziej specjalizuje w tym niz w przenosnych wiekszych matrycach do grafiki... w zasadzie dopoki nie wyprobuje to niewiem ;] jak cos to napisze ;]
moshic
moshic
  11 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli chodzi o firme to preferuje pentagram bo z tego co widze po ofertach w necie i opiniach uzytkownikow to w swojej cenie jest dosc dobry...


Konto usunięte
Konto usunięte: w martycach w lapku wlasnie preferuja raczej wacom poniewaz chyba on sie bardziej specjalizuje w tym niz w przenosnych wiekszych matrycach do grafiki...


que ?? o_0
GRADEK83
GRADEK83
  11 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: que ?? o_0

no też nie wiem co on tam pisze matryce wacom:woot: chyba źle coś napisał albo nie wiem:ninja:
moshic
moshic
  11 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba źle coś napisał albo nie wiem


nowomowa po polskiemu ;D
proba252
proba252
  11 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no też nie wiem co on tam pisze matryce wacom chyba źle coś napisał albo nie wiem

wybaczcie troche mi sie poje**** xD bylem juz wtsawiony i sam nie wiem co tam wczoraj chcialem napisac ;]
mysensimilla
mysensimilla
  11 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: witam. mam pytanie czy ktos ma, mial, lub uzywal tabletu graficznego ? potrzebne mi jest pare informacji o tym a mianowicie : biorac pod uwage tablet za okolo 200zl-250zl(taki zwykly) 15cmx20cm z czuloscia nacisku itp... - jak to urzadzenie dzala ? czy jest to tylko i wylacznie pod program ktory dostaje sie na plycie czy mozna go uzywac 'zamiast myszki' w kazdym programie ? - jak jest z trudnoscia uzytkowania 'tego czegos' ? tzn czy ciezko sie przyzwyczaic, co przeszkadza a co jest dobre? np przy rysowniu lub ogolnie obrobce grafiki (bo w takim celu mam zamir go zakupic) - polecacie czy odradzacie ? - czy ktos uzuwal go pod gimpem ? jesli tak to czy nie bylo zadnych problemow ani czy nie ma zastrzezen ? - i jeszcze jak jest z rozdzielczoscia... tzn majac tablet np okolo 15cm x 10 cm przy monitorze panoramicznym np 22 cale czy to co narysujemy jest rozciagniete ? np rysujac na tablecie kolo na kompie wychodzi elipsa ?

Witam.
Mam, używam pentagram XXL za około 200 zł sprawuje się dobrze ;)
-Jak podłączasz tablet i wcześniej zainstalujesz sterowniki to działa Ci tak jak myszka, oprócz tego można nim pracować w photoshopie a nawet w paincie ;)
-No myślę, że na początku będziesz miał trudności z przyzwyczajeniem się do rysowania na tablecie z tego względu, że obraz będzie pojawiał się na ekranie, ale myślę, że to kwestia czasu, ja żeby to opanować potrzebowałam tygodnia ;)
-Jeżeli kręci cię grafika, to zdecydowanie polecam.
-Ja tylko w photoshopie.
-Jak wcześniej pisałam mam tablet XXL i wszystko fajnie jest odwzorowane, co narysuje na tablecie pokazuje się w identycznej wielkości na ekranie. Zdecydowanie polecam większy tablet.
SeraV
Posty: 1 (po ~506 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SeraV
  12 czerwca 2009

Do obróbki zdjęć wystarczy najmniejszy Wacom i tylko Wacom. Ja mam jeszcze starego z serii graphire. W przyszłości chcę się zaopatrzyć w Intuos.
Do Grafiki podobno lepsze są większe formaty tabletu.
Jakiego być nie użył to przez pierwsze dwa tygodnie nauki posługiwania się nim będziesz się zastanawiać czy dobrze wydałem pieniądze ;)
Ale jak już opanujesz i przyzwyczaisz się do pióra to praca z myszką będziesz mógł porównać do pracy z cegłą ;) ciężko i nieporęcznie ;)

proba252
proba252
  12 czerwca 2009

czyli moge wywnioskowac z tego co piszecie ze jak by nie bylo to to dobra rzecz jest jednak ;] dzieki za wszystkie odp i rady ;] bardzo mi pomogly ;]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.