grsc
grsc
  3 czerwca 2009 (pierwszy post)

Czesc. Mam pytanie. Posiadam zwykła cyfrówkę Sony cybershot DSC-S700, 7,2 MPX. Czy poprzez obróbkę w miarę dobrej jakości zdjęcia da sie uzyskac w miarę "profesjonalne" zdjęcie? Chodzi mi m.in. o efekt jak w lustrzankach- wyostrzenia rzeczy 1 planowej i jednocześnie rozmazania dalszego planu, krajobrazu. Chciałbym także się dowiedzieć czy można w znaczny sposób przerobic zdjęcie z cyfrowki aby bylo jakością podobne do tych z lustrzanki. Niestety nie mam budzetu na taki aparat i mysle nad powyższym rozwiązaniem :P.

delikatny009
delikatny009
  3 czerwca 2009

Hmm czy Ty w ogóle wiesz co piszesz ? Efekt rozmycia to nic innego jak przysłona ...
Poczytaj sobie o budowie aparatu i o podstawowych pojęciach .... Jak robisz całe życie na Auto to nie powojujesz ale może chociaż zobacz do czego są programy tematyczne i opcja pełnego manuala
Aparat cyfrowy zawsze będzie z tyłu za lustrzanką i najlepszy program tego nie zmieni
To tak jak byś do malucha dodał spojler i udawał że jeździsz subaru ...

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  3 czerwca 2009
grsc
grsc: wyostrzenia rzeczy 1 planowej i jednocześnie rozmazania dalszego planu, krajobrazu

da sie zrobic
grsc
grsc
  3 czerwca 2009

Dobra. Takich komenatarzy mi nie potrzeba. Wiem o tym, że da sie zrobic takie cos np.w AP, ale szukam tez innych- łatwiejszych programów. NIestety w cyfrówce nie ma przysłony i nic na to nie poradze. Czekam na jakies konkretne wypowiedzi.

moshic
moshic
  3 czerwca 2009
grsc
grsc: NIestety w cyfrówce nie ma przysłony i nic na to nie poradze.


:rotfl: ... to niby jak regulujesz glebie ostrosci ?? ... to nie pinhole ...
ChangeMee
ChangeMee
  3 czerwca 2009

polecam Photoshopa ale i tak lepszy do tego jest photofiltre- prostszy w obsłudze ;]

OpetanaSzczesciem
OpetanaSzczesciem
  3 czerwca 2009

7,2 jest wystarczające :)
Rozmycie mozesz uzyskać zarówno z programu tematycznego jak i poprzez dobre ustawienie aparatu :) Jeżeli z jakiś przyczyn Ci się nie uda, możesz to zrobić w photoshopie za pomocą funkcji GAUSSIAN BLUR :) powodzenia!

delikatny009
delikatny009
  3 czerwca 2009
grsc
grsc: NIestety w cyfrówce nie ma przysłony i nic na to nie poradze.

Ja Ci chyba mówilem żebyś zajrzał do budowy aparatu i podstaw fotogrfii co ?
... I jak tu Cie nie komentować ?
delikatny009
delikatny009
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 7,2 jest wystarczające :)

Zależy na jak dużej matrycy
delikatny009
delikatny009
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w photoshopie za pomocą funkcji GAUSSIAN BLUR :)

Zapomniałaś koledze powiedzieć o Opacity w New Layer
OpetanaSzczesciem
OpetanaSzczesciem
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zapomniałaś koledze powiedzieć o Opacity w New Layer

Chyba każdy, w miarę ogarnięty wie że trzeba opacity pozmniejszać xd
delikatny009
delikatny009
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba każdy, w miarę ogarnięty wie że trzeba opacity pozmniejszać xd

W miarę ogarnięty masz rację :) hahaha
grsc
grsc
  4 czerwca 2009

Chodziło mi o manualną regulację przysłony w cyfrówce.... (której nie ma.. przynajmniej w moim :P).

@up Jak chcesz składać jakieś zazalenia to idz do sądu, albo po prostu wypier... :)

paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  4 czerwca 2009

Gausiian blur i bokeh?? :lol2:
Zaden blur czy to lens czy to gaussian nie zastapi normalnego zmiekczenia, bedzie wiało sztucznościa

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

OpetanaSzczesciem
OpetanaSzczesciem
  4 czerwca 2009
paulczkow
paulczkow: bedzie wiało sztucznościa

Jak ktoś ustawi bóg wie jaki wielki blur to tak, ale powiem ze da sie otrzymać taki efekt zeby wyglądało naturalnie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.