XxMlodyVipxX
XxMlodyVipxX
  19 maja 2009 (pierwszy post)

Witam wszystkich mam takie pytanie kupiłem sobie aparat lustrzankę nazwa Sony A200 :]
mam teraz kilka pytań
1.kupiłem też filtr tylko za bardzo nie wiem jak się go zakłada i gdzie.... w instrukcji oczywiście nic nie pisze bo po co :and:
2. jaki jest dobry program do obrabiania zdjęć tym aparatem i jaki polecacie ?
3. Jak waszym zdaniem najlepiej robić zdjęcia bym aparatem na Auto ? a może jak najlepiej wychodzą czekam na wasze odpowiedzi z góry będę bardzo wdzięczny

pozdrawiam mlody
andzey
andzey
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:


Konto usunięte
Konto usunięte: 1.kupiłem też filtr tylko za bardzo nie wiem jak się go zakłada i gdzie.... w instrukcji oczywiście nic nie pisze bo po co


:lol: ty na powaznie ?
nakrec filtr na obiektyw
chociaz mozna tez na czolo
wyswietlacz albo wizjer
:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. jaki jest dobry program do obrabiania zdjęć tym aparatem i jaki polecacie ?

dolaczony na plycie odRAWiacz

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jak waszym zdaniem najlepiej robić zdjęcia bym aparatem na Auto ?


najlepiej w ogóle nie wlaczac tego trybu
zdjecia w tym trybie wychodza malo kolorowe i malo ostre :mrgreen:

Marketingowcom firmy Sony Afa Playstation Gratulujemy sukcesow

:mrgreen:

dla tych co nie zrozumieli
caly moj post jest w formi przeokrutnego zartu
gucioreddevil1989
gucioreddevil1989
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. jaki jest dobry program do obrabiania zdjęć tym aparatem i jaki polecacie ?

photoshop do kazdego aparatu:P
lilik
lilik
  19 maja 2009

co rodzice mieli za duzo kasy ? ja bym proponowal zaczac od dobrych ksiazek i najpierw sie dowiedzial co to przyslona czas naswitlania zaleznosci, co to głebia ostrosci itp

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam wszystkich mam takie pytanie kupiłem sobie aparat lustrzankę nazwa Sony A200 :] mam teraz kilka pytań 1.kupiłem też filtr tylko za bardzo nie wiem jak się go zakłada i gdzie.... w instrukcji oczywiście nic nie pisze bo po co 2. jaki jest dobry program do obrabiania zdjęć tym aparatem i jaki polecacie ? 3. Jak waszym zdaniem najlepiej robić zdjęcia bym aparatem na Auto ? a może jak najlepiej wychodzą czekam na wasze odpowiedzi z góry będę bardzo wdzięczny pozdrawiam mlody

o maj god
pociesze cie prawdopodobnie aparatem za 300 zeta bys robil lepsze fotki :zonk:
delikatny009
delikatny009
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam wszystkich mam takie pytanie kupiłem sobie aparat lustrzankę nazwa Sony A200 :] mam teraz kilka pytań 1.kupiłem też filtr tylko za bardzo nie wiem jak się go zakłada i gdzie.... w instrukcji oczywiście nic nie pisze bo po co 2. jaki jest dobry program do obrabiania zdjęć tym aparatem i jaki polecacie ? 3. Jak waszym zdaniem najlepiej robić zdjęcia bym aparatem na Auto ? a może jak najlepiej wychodzą czekam na wasze odpowiedzi z góry będę bardzo wdzięczny pozdrawiam mlody


Ad 1) na dole pod aparatem masz taki gwintowany otworek tam montuje się takie ramię do którego przykręca się filtr przed obiektywem

Ad 2) Jest kilka programów ale są zbyt proste jak dla Ciebie to polecam Painta

Ad 3) A najlepiej rób zdjęcia nie zdejmując dekielka z obiektyu !

Jak ja kocham ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o fotografii kupują sprzęt za niezłe pieniądze a całe życie robią zdjęcia na AUTO ...
Chociaż się nie ośmieszaj takimi pytaniami ...
XxMlodyVipxX
XxMlodyVipxX
  19 maja 2009

ale wszyscy tutaj są mądrzy na tym forum bez kitu żal czytać co to piszecie czasami bez kitu ciekawe jak wy zaczynaliście :zonk: :fakju:

BrzydaI
BrzydaI
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale wszyscy tutaj są mądrzy na tym forum bez kitu żal czytać co to piszecie czasami bez kitu ciekawe jak wy zaczynaliście

bez kitu.
delikatny009
delikatny009
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale wszyscy tutaj są mądrzy na tym forum bez kitu żal czytać co to piszecie czasami bez kitu ciekawe jak wy zaczynaliście


Od strony merytorycznej drogi kolego ... Jest taki przedmiot nazywa się książka ...
To sie otwiera czyta i dzięki temu nie zadaje idiotycznych pytań ...
Flo
Flo
  19 maja 2009

looool :lol2: i po co było wydawać tyle kasy? z takim podejściem lepsze zdjęcia zrobisz cyfrówką.

Konto usunięte
Konto usunięte: Od strony merytorycznej drogi kolego ... Jest taki przedmiot nazywa się książka ... To sie otwiera czyta i dzięki temu nie zadaje idiotycznych pytań ...

:tak:
NoirLune
NoirLune
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale wszyscy tutaj są mądrzy na tym forum bez kitu żal czytać co to piszecie czasami bez kitu ciekawe jak wy zaczynaliście

przede wszystkim zanim zadawałam pytania szukałam odpowiedzi sama z różnych źródeł
też tak rób zamiast zawracać gitarę i ośmieszać się zarazem
lilik
lilik
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawe jak wy zaczynaliście

jak ja zaczynalem to sie najpierw w ksiazki zaopatrzylem, roznego rodzaju kursy m .in. kurs national geographics na 4 DVD no i znalazlem sobie nauczycieli w srod zawodowych fotografow.
Jacek80
Jacek80
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: też tak rób zamiast zawracać gitarę i ośmieszać się zarazem

czy niewiedza i chęć poznania odpowiedzi na różne pytania jest ośmieszaniem się?
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.

nakręć filtr na obiektyw... w większości instrukcji od filtrów faktycznie nie ma o tym mowy, bo wychodzą z założenia, że jak kupujesz filtr, to wiesz po co
Konto usunięte
Konto usunięte: jaki jest dobry program do obrabiania zdjęć tym aparatem i jaki polecacie ?

jeżeli fotki robione są w RAWach to poleciłbym Adobe Lightroom ale jest on płatny
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak waszym zdaniem najlepiej robić zdjęcia bym aparatem na Auto ? a może jak najlepiej wychodzą czekam na wasze odpowiedzi z góry będę bardzo wdzięczny

wszystko zależy jaki efekt na zdjęciu chcesz uzyskać, jaką głębię ostrości, jaką jasność itp. Ja używam najczęściej trybu M (manual) oraz A (priorytet przysłony)
delikatny009
delikatny009
  19 maja 2009
Jacek80
Jacek80: wszystko zależy jaki efekt na zdjęciu chcesz uzyskać, jaką głębię ostrości, jaką jasność itp. Ja używam najczęściej trybu M (manual) oraz A (priorytet przysłony)

:tak: na pewno wiele mu to mówi ...
delikatny009
delikatny009
  19 maja 2009
Flo
Flo: looool i po co było wydawać tyle kasy? z takim podejściem lepsze zdjęcia zrobisz cyfrówką.

zazwyczaj przygodę z fotografią zaczyna się na przyzwoitym sprzęcie ale amatorskim w sumie A200 to nie szczyt techniki no ale swoje kosztuje ...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.