DuRrex
DuRrex
  16 maja 2009 (pierwszy post)

Zastanawiam się od dłuższego czasu co wybrać ale nadal mam mętlik w głowie proszę o jakieś doradzenie co do aparatu. Cena do 2200 zł.

DamianSlupsk
DamianSlupsk
  19 maja 2009

Tylko Canon D z półki amatorskiej i półprofesjonalnej...

artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  19 maja 2009
paulczkow
paulczkow: mysle ze canon 1000d jest najlepszym wyborem

żadnych rebeli

EBxD
EBxD: Kup sobie Nikona d40

broń Cię Panie Boże !!
60 lepsza ale to tez nie powiem zeby rewelacją było ;)

canon 400/450D
pentax k200 /nikon d80
sony alfa 300 (nie 350)
olympus 520
w tej kolejności

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

procesor
Posty: 4155 (po ~240 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
procesor
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: żadnych rebeli


Konto usunięte
Konto usunięte: canon 400/450D


Przeciez to sa Rebele ? W USA 1000d i 450d to Rebele tylko roznego typu. 450d to
(EOS Digital Rebel XSi) a 1000d to (EOS Digital Rebel XS)
\"Say what you mean, mean what you say.\"
procesor
Posty: 4155 (po ~240 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
procesor
  19 maja 2009

A teraz wlasnie widze, ze 500d wypuscili, ktory nazywa sie: Digital Rebel T1i.

\"Say what you mean, mean what you say.\"
Drozu
Drozu
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: żadnych rebeli

A 450D to co to jest jak nie rebel xsi?

Konto usunięte
Konto usunięte: sony alfa 300


Odradzasz Eosa 1000D a polecasz zabawke z plastikowym bagnetem do mocowania obiektywu, brakiem podgladu glebi ostrosci, brakiem blokady lustra podniesionego, starą przepakowaną matrycą ccd i obiektywem do wyrzucenia ? Za te pieniądze ? Nie rozumiem dlaczego ludzie polecają innym te aparaty, specyfikacji sie przeczytać nie chce...
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Odradzasz Eosa 1000D a polecasz zabawke z plastikowym bagnetem do mocowania obiektywu, brakiem podgladu glebi ostrosci, brakiem blokady lustra podniesionego, starą przepakowaną matrycą ccd i obiektywem do wyrzucenia ? Za te pieniądze ? Nie rozumiem dlaczego ludzie polecają innym te aparaty, specyfikacji sie przeczytać nie chce...

alfa 300 była odnośnie wypowiedzi żeby brać 350 ;] i tez bez przesady bo 300 jest dużo lepsza mimo swoich "wad" niż nie jeden nikon który jest tak zachwalany ;] 40ki/60tki itp ;]

a co do 450 ok - mój błąd w wyliczeniu jej zamiast 350 ;]

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

BORZYDALxD
BORZYDALxD
  19 maja 2009

Canon D30 używkę samo body kupisz :D ja mam 30 i jestem z niej bardzo zadowolony ale do tego by ci się jeszcze przydał jakiś dobry obiekty :D

andzey
andzey
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Canon D30 używkę samo body kupisz :D ja mam 30 i jestem z niej bardzo zadowolony ale do tego by ci się jeszcze przydał jakiś dobry obiekty :D


canon D30 czy 30D?
bo to jednak roznica spora
d30 to pierwsze cyfrowe lustro canona
i ma juz kilka ladnych lat
30D to z kolei tez juz starsza puszka z niezla nadal jak na dzisiejsze czasy matryca
(8,2 Mpix w tym kwanonie pokazuje miejsce w szeregu kazdej kropowej Sony Alfa Playstation, nie mowiac juz o AF,FPS itd) - uzywka 1400 PLN maksymalnie
LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Eos 1000D posiada dokładnie tą samą matrycę, która była w eosie 400D.

Masz rację. Parę szczegółów je różni jednakowoż (np. ilość punktów AF). Ale przedział cenowy też inny ;-)
LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: żadnych rebeli


Konto usunięte
Konto usunięte: canon 400/450D

rebele :-)

wolałbył 400tkę, mniej mpix na tej samej matrycy ;-)
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No to może Nikon d40 tak na dobry początek?

mam i polecam, nie opłaca się ładować kasy w same body, te w zupełności starczy dla amatora, zamiast wydawać 2200 na jeden aparat, to kup d40 + jakiś ciekawy obiektyw statyw może jakieś filtry ;> polecam ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.