CrazyVirus
CrazyVirus
  14 maja 2009 (pierwszy post)

Witam. Od jakiegoś czasu interesuje się fotografią. Nie robię jak na razie dużej ilości zdjęć, gdyż moje urządzenie (telefon komórkowy) nie jest w stanie uchwycić pewne momenty w dobrej ostrości. Dlatego moje zdjęcia są niewyraźne o niskiej jakości. Miałem w swych dłoniach lustrzankę, ale na taki aparat mnie nie stać, poza tym amator nie potrzebuje od razu profesjonalnego sprzętu. Chciałbym zakupić aparat w granicach 250zł, wliczając szczególnie te używane. Raczej nie interesują mnie małe, podręczne aparaty. Chciałbym jakiś aparat dość pokaźnych rozmiarów, gdyż te mają zwykle lepszą optykę. Wymagam od aparatu dość dobrej jakości zdjęć. Zoom nie musi być duży. Zastanawiam się nad kupnem
http://allegro.pl/item632326852_fuji_finepix_6900_zoom_karta_torba.html
http://allegro.pl/item628820622_fuji_finepix_s5500.html
http://allegro.pl/item629620696_panasonic_fz1_12xzoom_optyczna_stabilizacja_obrazu.html
http://allegro.pl/item631827246_aparat_cyfrowy_canon_powershot_pro90_is.html
Który z tych wyżej wymienionych ma najlepsze parametry?
Lepiej kupić aparat dużych rozmiarów czy ten podręczny?
Czy wielkość obiektywu ma wpływ na jakość zdjęć?
Czy któryś z wyżej wymienionych ma szklaną optykę?
P.S dodam, że aparat nie ma mi służyć do robienia zdjęć np. na imprezach. Chciałbym wycisnąć z niego jak najwięcej. Wiem, że cena do której chcę kupić nie zaoferuje dobrego towaru, ale na początek powinien wystarczyć.

CrazyVirus
CrazyVirus
  14 maja 2009

Nie ma wizjera? Więc co to za okienko powyżej tego wyświetlacza?

LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma wizjera? Więc co to za okienko powyżej tego wyświetlacza?

balans bieli(8trybów)wyświetlacz LCD1.5",celownikLCD0.33",
CrazyVirus
CrazyVirus
  14 maja 2009

To faktycznie lipa. ;/ Moje ostanie pytanie. Podaj linki do aparatów, które byś polecił. Trzymajmy się ceny czyli 250zł. Używane również wchodzą w grę.

LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To faktycznie lipa. ;/ Moje ostanie pytanie. Podaj linki do aparatów, które byś polecił. Trzymajmy się ceny czyli 250zł. Używane również wchodzą w grę.

http://www.allegro.pl/item634563476_canon_a550_gwar_7_1_mp_4x_zoom_cena_szok.html

Masz wizjer, jasną optykę, rozbudowany (jak na kompakt) manual, i dobrą jakość (na tle innych firm w tym segmencie wręcz kapitalną). Jeżeli tylko masz dobre oświetlenie, zrobisz dobre zdjęcia ;-)
CrazyVirus
CrazyVirus
  14 maja 2009

Zastanowię się. Dzięki za odpowiedź.

savoureaux
savoureaux
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiem tak. Chcesz mieć świetne na pierwszy rzut oka zdjęcia które zazwyczaj nie wymagają obróbki ? Kup canona z serii A (Powershoty, np. 560 który kiedyś miałem). 150zł dołożysz i masz bardzo dobre zdjęcia pod warunkiem dobrego światła i naprawdę minimalnej wiedzy ;-) Ma dosyć rozbudowany, jak na kompakt, tryb manualny.

polecam,. również miałam tego canona i na łeb bije te 'super' soniaki z dużymi wyświetlaczami i mnóstwem innych bajerów. zdjęcia sa rewelacyjne jak na tą cenę aparatu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, że Canon jest dobrą firmą, ale ja jestem amatorem. Nie chcę aparatu tego typu jak ten Canon. Miałem do czynienia z takimi aparatami i jakoś nie jestem do nich przekonany. Wolę gdy aparat ma duży obiektyw. Co sądzisz o tym Fuji do którego podałem linka wyżej twego ostatniego postu. Chyba nie jest taki zły? Ten Panasonic trochę za słabe zdjęcia robi. Niewiele lepsze od mojego telefonu.

nie gadaj bzdur bo mi się wszystko w brzuchu przewraca :zonk:
hu3cio
Posty: 92 (po ~331 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
hu3cio
  14 maja 2009

Jak na poczatek to mozesz skorzystac z aparatu Canon AS2000 ! Koszt około 600-700 baniek.

fenacious
fenacious
  15 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałbym zakupić aparat w granicach 250zł,

może jakiś Csnon z serii A.?
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  15 maja 2009
s5500 to dobry aparat ale zapomnij ze kupisz go za 200 zeta
coolpourfemme
coolpourfemme
  15 maja 2009

fuji bierz fuji s5500bo to jak wyżej dobry aparat , no może jak byś znalazł canona g2 ,g3 ale ja nie wiem ile to kosztuje . Fuji moim zdaniem robi najlepsze kompakty , obecnie fajne robi też Panasonic . canon ma fajną serię G i chyba tyle z tych aparatów to aparaty .Reszta zabawki .Fuji czasem robię wyższym modelem ważne byś w środku miał super-ccd to taka matryca bardzo fajna o szerokim zakresie tonalnym dużej dynamice .
idealna do robienia fotek panom tzn ludziom... fuji jest niedoceniany ale to moja opinia kto raz się zetknie z fuji jest zadowolony , a jeśli chcesz mieć naprawdę dobry aparaty.za 200 złotych kupisz lustro analogowe kupisz klisze nauczysz się fotografować i może będzie z ciebie jakiś wielki fotograf. bo po aparatach widzę że raczej wiesz po co ci sprzęt bo ciekawe propozycje. Ja optuję za Fuji.

CrazyVirus
CrazyVirus
  15 maja 2009

Przeglądałem zdjęcia robione tym Fuji. Jak za tą cenę i jakość są niezłe. Jak znajdę tą stronę to podam linka.

CrazyVirus
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  16 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przeglądałem zdjęcia robione tym Fuji. Jak za tą cenę i jakość są niezłe. Jak znajdę tą stronę to podam linka.


ja bym go bral bo to dobry aparat jest za ta kase nic lepszego nie znajdziesz bo nowki za 250 zeta to szit ale za w dobrym stanie taki fuji to trzeba kolo 300 a jak masz wiecej to proponuje s6500fd
foruminternetowe
foruminternetowe
  17 maja 2009

czy jestes ciekawy nowych wrazen ?? chcialbys wyrazic swoja opinie na dany temat ale nie masz z kim porozmawiac?? FORUM INTERNETOWE Ajo jest indealnym rozwiazniem dla Ciebie!!! gry,tapety,smieszne filmiki, najnowsze informacje ze swiata oraz najbardziej pokrecone tematy do rozmow!! wystarczy sie tylko zarejestrowac w linku podanym ponizej!! http://ajo.pl/polecam,edifff,forum.html zarejestruj sie a nie pozalujesz !! polecam serdecznie :)

AndysPL
AndysPL
  17 maja 2009

Kiedyś miałem Kodaka Z-730 (obecnie mam P-850) Matryca tam jest 5 mln, ale tej samej wielkości (fizycznie) matryce masz np, nowym Canonie IS 10.
730 obsługiwało się jedną ręką, 90% zdjęć mogłeś spokojnie zrobić w trybie auto. Auto działa znakomicie, klawisze makro i krajobraz oddzielnie na korpusie. Do tego 16 programów tematycznych (działających) i pełny tryb manualny. Aparacik bajka.
Wiem że fani kompaktów Canona mnie zadziobią żywcem, ale parę miałem i dziękuję nie. Także tego Kodaka mogę Ci polecić w ciemno - do tego mały nie wymaga torby jak moja 850, gwint wokół obiektywu także może filtry soczewki montować (potrzebna tulejka). Rewelacyjna jak na kompakt optyka. Starsza wersja 3 mln pikseli Kodak DX-6330 też był fajny, ale dużo biedniejszy w funkcje. Ale DX chodzą po niżej 100 zł na aledrogo.
A i dla ogólnej informacji nie handluję aparatami i nie mam w/w do sprzedaży. Po prostu miałem i używałem tak z kilkanaście kilo różnych kompkatowych cydrówek i Kodak mi przypadł do gustu. Ale tylko serie DX (nie produkowana) i Z.
Od C, M i pozostałych trzymaj się z daleka - taki sam chłam jak u innych producentów.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.