XxMlodyVipxX
XxMlodyVipxX
  14 maja 2009 (pierwszy post)

Witam tak jak w temacie mam zamiar kupić sobie lustrzankę zbytnio się nie znam na aparatach i pomyślałem ze zapytam o to tutaj :

- co sądzicie o poniższych aparatach ? który waszym zdaniem jest najlepszy i opłaca się kupić i będę z niego zadowolony ;]
1[/ul]
[url=http://allegro.pl/item634770811_nikon_d50_mega_zestaw_polecam.html]2

3

prosił bym o konkretne wypowiedzi ponieważ nie mam zamiaru wydawać pieniędzy w błoto i później żałować

pozdrawiam mlody !

XxMlodyVipxX
XxMlodyVipxX
  14 maja 2009
tutaj podaję aparat nr 2 przepraszam że nie podałem w temacie ale coś pomyliłem
LaTuaOmbra
LaTuaOmbra
  14 maja 2009

Mógłbym doradzić coś w kwestii canonów. Ale z reguły nie opłaca się zestawów tego typu kupować.

Necronomicon
Necronomicon
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: XxMlodyVipxX

D50 to juz ssprzet wysluzony, choc nie mowie, ze zly... jednak IMHO sony A200 to znacznie lepszy sprzecik i co wazniejsze - kupisz bez problemu NOWY

Oosbiscie mialem do czynienia z canonem eos350d, nikonem d40, d50, d60, pentaxem k200d i sony a200

szczerze polecam z tej gromady A200, jedynie k200d wydawal sie pod niektorymi wzgledami lepszy - z kolei jednak a200 przewyzszal nad innymi i tak to sie rownowazy moim zdaniem

ale wracajac do tematu i Twoich potencjalnych produktow - krotko uzasadniajac wybor powiem Ci, ze w a200 miedzy innymi masz:

-silnik AF w body (czyli nie musisz kupowac obiektywow z silniczkiem jak w przypadku nikona d40 czy d60 - d50 jednak go posiada)
-stabilizacje obrazu w korpusie
-mozliwosc podpiecia starszych (ale bardzo dobrych) szkiel z minolty
-lepsza tolerancje wyzszych ISO, posiada co prawda az 3200, ale to juz jest delikatne nieporozumienie
-dobry kitowy obiektyw, ewentualnie w podobnej cenie mozna dostac w zestawie tamrona 28-80mm
-nie sprawdzalem d50 pod katem baterii ale odnosze wrazenie, ze na A200 akumulator trzyma znacznie dluzej, bez lampy da sie wydusic 600 zdjec na jednym ladowaniu

jest jeszcze wiele "dupereli" o ktorych mozna by pisac, ale mysle ze to juz nie ma sensu
XxMlodyVipxX
XxMlodyVipxX
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Necronomicon

no oki powiedzmy że się zdecyduję na ten d50 tylko teraz pytanie czy kupować takie coś na allegro ?
Necronomicon
Necronomicon
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no oki powiedzmy że się zdecyduję na ten d50 tylko teraz pytanie czy kupować takie coś na allegro ?

jesli nie masz mozliwosci kupic w jakims komisie po uprzednim sprawdzeniu sprzetu to pozostaje raczej allegro
delikatny009
delikatny009
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no oki powiedzmy że się zdecyduję na ten d50 tylko teraz pytanie czy kupować takie coś na allegro ?

Nie radziłbym kupować używanej Lustrzanki ...
Mam D40 i co do baterii to 650 zdjęć bez lampy i zostały jeszcze 2 kreski z 3

Wada to silnik w obiektywie przez co obiektywy są drogie aczkolwiek da się to przełknąć ... Zależy też na co się nastawiasz na pełną amatorkę czy coś lepszego .

Jak kupujesz lustrzankę po to by powiedzieć Oooo a ja to mam lustrzaneczkę NIKONA !!! Jest fajna inna patrze przez wizjer a nie tak jak wy ze swoimi "małpkami"
Jeśli ją kupisz a do końca życia będziesz robił zdjęcia Kitem w pozycji AUTO to 2x się jeszcze zastanów ... Może w zamian warto by było kupić jakąś dobrą Hybrydkę ...
Z którą nie trzeba się tak obchodzić jak z Lusterkiem

Więc odpowiedz sobie na te pytania i sam zadecyduj . Aha no i ważne jest to czy kupisz nowy sprzęt czy używany ...
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

sony a200 ma moja znajoma, osobiście nie widziałam go na oczy, ale tu masz przykłady jakie zdjęcia robi ten aparat :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
surveiller
surveiller
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam zamiar kupić sobie lustrzankę zbytnio się nie znam na aparatach !


jak się nie znasz na aparatach to po co chcesz ładować kasę w lustrzankę ? kup hybrydę i to ci starczy ;)
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak się nie znasz na aparatach to po co chcesz ładować kasę w lustrzankę ?

bo może chce się nauczyć na lustrzance i ma taką możliwość?
a uczyć się warto ;)

co do nikona to 50 ponoć lepsza jak 40
ale ja z canonem to się nie znaju :P

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

bartheq
bartheq
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mam zamiaru wydawać pieniędzy w błoto i później żałować

to w zadnym wypadku nie kupuj nikona (:
Drozu
Drozu
  15 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dobry kitowy obiektyw


http://optyczne.pl/38.11-Test_obiektywu-Sony_DT_18-70_mm_f_3.5-5.6_Podsumowanie.html

Porównując z tanimi i kitowymi produktami konkurencji... jest to najgorszy optycznie obiektyw... zarówno canon jak i nikon posiadają ciekawszą ofertę jeśli chodzi o kit.
delikatny009
delikatny009
  15 maja 2009
Gejszalicious
Gejszalicious: sony a200 ma moja znajoma, osobiście nie widziałam go na oczy, ale tu masz przykłady jakie zdjęcia robi ten aparat :)

Nooo nic specjalnego tam nie ma ...
razotka
razotka
  15 maja 2009
Gejszalicious
Gejszalicious: osobiście nie widziałam go na oczy

Ja mam trzysetkę i jestem zadowolona, bo jak na moje pierwsze kroki w tym kierunku jest naprawde dobry
aksyrtap
aksyrtap
  16 maja 2009

Ja polecam pentaxa k200D! choc nie ma podgladu na zywo choć nie raz by się przydał to sprzet jak najbardziej wporządku mam go od niecałego miesiąca i mi sie z nim super współpracuje :P

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.