Bozar
Bozar
  12 maja 2009 (pierwszy post)

Ciekawi mnie jaki typ aparatu ma większą wytrzymałość mechaniczną na wszelkie udary, wibracje i wstrząsy. Lustro czy kompakt? Jak na mój rozum, to kompakt, gdyż w lustrze jest więcej delikatnych mechanicznych elementów.

Z dniem dzisiejszym umarł mój lumix fz5 i szukam czegoś w zamian na wypady rowerowe i górskie :and:

delikatny009
delikatny009
  12 maja 2009

jasne że kompakt .

Z lustrem trzeba delikatniej , zwłaszcza jak ktoś wachluje obiektywami

Necronomicon
Necronomicon
  12 maja 2009

kompakt oczywiscie

Bozar
Bozar
  12 maja 2009

czyli tak jak myślałem... lustro kojarzy ze sprzętem do użytku w domu, najlepiej w studio, a nie lataniem z nim po mieście w plecaku

Necronomicon
Necronomicon
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli tak jak myślałem... lustro kojarzy ze sprzętem do użytku w domu, najlepiej w studio, a nie lataniem z nim po mieście w plecaku

hmmm, no nie do konca tak... lustro jest jak najbardziej odpowiednim sprzetem w plener, tylko trzeba sie z nim odpowiednio obchodzic a jeszcze jak mamy uszczelniony korpus to juz jest super... ja przykladowo czesto lustro tacham w plecaku :) oczywiscie w plecaku przystosowanym do przenoszenia takiego sprzetu
delikatny009
delikatny009
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli tak jak myślałem... lustro kojarzy ze sprzętem do użytku w domu, najlepiej w studio, a nie lataniem z nim po mieście w plecaku

Nie przesadzajmy na mróz też weźmiesz ale należy pamiętać o efekcie powrotu w ciepłe pomieszczenie i skraplania :)
Najgorsza jest wilgoć i kurz
GRADEK83
GRADEK83
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawi mnie jaki typ aparatu ma większą wytrzymałość mechaniczną na wszelkie udary

ten w komórce :D
PatrysCZM
Posty: 1013 (po ~154 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 316
PatrysCZM
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z dniem dzisiejszym umarł mój lumix fz5 i szukam czegoś w zamian na wypady rowerowe i górskie

Na wypady rowerowe,czy górskie zakup sobie jakiś kompakt,teraz można naprawdę tanio dostać bardzo dobry kompakt! Który na bank sprosta Twoim wymaganiom!

www.myspace.com/patrysczm

Bozar
Bozar
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ten w komórce :D

to nie jest Aparat tylko co najwyżej urządzenie do przechwytywania obrazu niskiej jakości (żeby nie uwłaczać pojęciu 'robienia zdjęć' ;)) :P

PatrysCZM
PatrysCZM: kompakt

myślę nad lumixem fz18, bo ma dość szeroki kąt jak na kompakt - 27mm, kiedy reszta ma zwykle 35, a to dla mnie bardzo istotne. Tylko w kompaktach drażni mnie szum. Nie poprawiło to się wcale przez 3 lata od kupna mojego pierwszego aparatu :and:
intensification
intensification
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jest Aparat tylko co najwyżej urządzenie do przechwytywania obrazu niskiej jakości (żeby nie uwłaczać pojęciu 'robienia zdjęć' ;)) :P

po odpowiedniej obróbce nawet takie zdjęcie może być cacy :P
Bozar
Bozar
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po odpowiedniej obróbce nawet takie zdjęcie może być cacy :P

no wiem, ale przerabianie każdego zdjęcia, które chce się żeby wyszło dobre jest trochę irytujące :P dodatkowo odszumianie nawet za pomocą najlepszego programu zawsze zabiera pewną ilość detali i tekstur ze zdjęcia
Medyk
Medyk
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ten w komórce :D

No Sony Ericssony maja aparaty po 8Mpx i to firma Sony więc źle nie jest!
Narie
Posty: 257 (po ~143 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Narie
  14 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę nad lumixem fz18, bo ma dość szeroki kąt jak na kompakt - 27mm, kiedy reszta ma zwykle 35, a to dla mnie bardzo istotne. Tylko w kompaktach drażni mnie szum. Nie poprawiło to się wcale przez 3 lata od kupna mojego pierwszego aparatu

Osobiście mogę dodać jedynie, że wybór trafny. Sama korzystam z fz18 i wyjątkowo mnie zaskoczył jeśli chodzi o jakość zdjęć.
Do zalet obok szerokiego kąta dodałabym jeszcze 18x zoom ;)
ta nienazwana myśl...
:***
xRebelYell
xRebelYell
  15 maja 2009
Medyk
Medyk: Cytat:ten w komórce :D No Sony Ericssony maja aparaty po 8Mpx i to firma Sony więc źle nie jest!


a zauważyłeś, że te 8Mpx musi zmieścić się na matrycy wielkości paznokcia u małego palca? a poza tym to ta `rozbudowana` optyka w telefonie powala na kolana.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.