Neutralize
Neutralize
  11 maja 2009 (pierwszy post)
Photoshop - Electric Water


Na początek tworzymy nowy dokument np. 600x 600 i wypałniamy czarnym kolorem. Przechodzimy do Filtr/Rendering/Flara obiektywu Filter/Render/Lens flare (Jasność Brightness na 100%) i umieszczamy w jednym z rogów tak jak na obrazku:

Wybieramy Filtr/Szkic/Chrom Filter/Sketch/Chrome (Szczegóły na 10, Gładkość na 0). Powinniśmy uzyskać coś takiego:
[center]
Powielamy warstwę (Ctrl+J), nadając jej nazwę "1", po czym w palecie Warstwy Layers zmieniamy tryb mieszania Zwykły Normal na Jaśniej Lighten. Po tej czynności powielamy warstwę "1" jeszcze pięć razy. Razem powinno być 7 warstw, łącznie z tłem.

Teraz, idąc od warstwy, którą nazwaliśmy "1", stosujemy Filtr/Zniekształcanie/Fala Filter/Distort/Wave, zmieniamy tak 4 (idąc od "1") warstwy pamiętając, że przy każdej warstwie fala musi wyglądać inaczej (będąc w panelu fal ksztalt zmianiamy przyciskiem Rozmieść losowo).

Zostały nam już 2 ostatnie nietknięte jeszcze warstwy. Jedną z nich ustawiamy: Filtr/Zniekształcenie/Wirówka Filter/Distort/Twirl (kąt 150 stopni), a drugą - ostatnią już warstwę - też przekształcamy w wirówce, tylko z kątem na -150 stopni. Następnie w panelu Warstwa Layer wybieramy Złącz widoczne Merge Visible (Shift+Ctrl+E). Powinno to wyglądać mniej więcej tak:
[center]

Dobieramy kolor wody: Obraz/Dopasowanie/Barwa/Nasycenie Image/Adjustments/Hue/Saturation (z uwzględnieniem Koloruj Colorize) Nasycenie Saturation na 100.

Aby podrasować trochę naszą pracę, można użyć: Filtr/Rozmycie/Rozmycie gaussowskie Filter/Blur/Gaussian blur 3,4. Na koniec Edycja/Sortuj rozmycie gaussowskie (Tryb Mode: Nakładka Overlay 50%-60%).

Efekt końcowy:


A oto co można z tego wyczarowac:
Bozar
Bozar
  11 maja 2009

całkiem ciekawe
(tylko niezbyt związane z fotografią :P)

Alucard
Alucard
  11 maja 2009

To jest tutorial ale go grafiki.

Medyk
Medyk
  11 maja 2009

No masz + za to, że się napisałeś (chyba nie ctr+v? :pavarotti:)

Fieska
Fieska
  11 maja 2009
Jeżeli czegoś potrzebujemy to jesteśmy sami w stanie znaleźć to w google.
Tego wysiłku, żeby to tu skopiować, mogłaś sobie darować.
Neutralize
Neutralize
  11 maja 2009
Medyk
Medyk: No masz + za to, że się napisałeś

NapisaŁAŚ. Miło mi, Marta :).
Neutralize
Neutralize
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli czegoś potrzebujemy to jesteśmy sami w stanie znaleźć to w google. Tego wysiłku, żeby to tu skopiować, mogłaś sobie darować.

Cudowna uwaga, nie chcesz, nie czytaj.
Fieska
Fieska
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cudowna uwaga, nie chcesz, nie czytaj.

Nie po to zostało założone to forum, żeby znowu je zaśmiecać, jak każde inne kategorie.
Chcesz turtoriale to poproś moderatora, żeby założył stały temat i tam sobie je wpisuj.
Nie wiem, co chciałaś tym tematem osiągnąć, nie pisząc nawet pytania.
Neutralize
Neutralize
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, co chciałaś tym tematem osiągnąć

Przypuszczalnie nigdy się nie dowiesz:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.